Дієта під час посту для схуднення – чи можна схуднути під час Великого Посту, чи корисна вона для здоров’я. Радить дієтолог Олексій Ковальков | Блоги худнуть, дієтологів і співчуваючих – про схуднення і правильне харчування

Дієта під час посту для схуднення – чи можна схуднути під час Великого Посту, чи корисна вона для здоров’я. Радить дієтолог Олексій Ковальков | Блоги худнуть, дієтологів і співчуваючих – про схуднення і правильне харчування Дієта і пост – разом чи окремо?

Релігія говорить, що піст

– це загартування духу і молитва Богу, коли ти найменше залежиш від свого земного, тлінного начала. У пісні дні віруючий обмежує себе в їжі тваринного походження – молочної, м’ясної, рибної, вживаючи їжу тільки рослинну. Відмовляючись від скоромної їжі, верущих повністю зосереджується на духовному.

Деякі дієтологи вважають, православний пост набагато корисніше, здоровіше і безпечніше, ніж будь-які штучно придумані системи живлення і дієти. Адже, на час виключаючи з раціону тваринні жири і перейшовши на рослинну їжу, ми виводимо з організму зайві холестерин, канцерогени і токсини. Пісна їжа містить антиоксиданти, які стабілізують стан серця, судин і опорно-рухового апарату.

З точки зору медицини православні пости не тільки відмінний спосіб «розвантажити» тіло, але і привести в порядок нашу психіку. Біохімічні дослідження підтвердили, що взимку і влітку організм засвоює їжу по-різному. Для холодної пори року характерний білково-жировий обмін, а для літа – білково-вуглеводний.

Щоб переключитися з одного типу обміну на інший без підриву здоров’я, між сезонами слід проводити своєрідну перезавантаження. Може бути, в цьому і полягає природний віковий сенс посту. Під час посту через скорочення обсягу їжі зменшується навантаження на шлунково-кишковий тракт. Відбувається як би оновлення слизової оболонки шлунка. Завдяки самоочищення організм позбавляється від непотрібних, баластних речовин за допомогою органів виділення, шкіри, легенів, нирок.

Так, наприклад, дослідження західних вчених виявили в м’ясі та молочних продуктах молекулу чужорідної речовини з категорії «цукрів». В 1 кг м’яса міститься від 5000 до 12000мг подібного «цукру», в молоці – 600-700мг. Цей токсин з роками може викликати онкологічні пухлини і серйозні хвороби.

Православна людина не вживає м’яса і молока більше 200 днів в році і тим самим очищає свій організм від подібних токсинів. Суворе дотримання постів в кілька разів знижує ризик придбання важких невиліковних хвороб.

Трохи історії:

З найдавніших часів пост був важливим засобом мобілізації фізичних і душевних сил, а також головним інструментом роботи над собою. На знак покаяння і смиренності перед Богом постили і царі, і простолюдини. Мойсей до здобуття скрижалей з головними християнськими заповідями сорок днів і сорок ночей не куштував їжі і молився на горі Синай.

Поява багатоденних постів відноситься вже до традицій стародавнього християнства. Один з них – Різдвяний. Про нього зараз і хочеться сказати кілька слів. Свято Різдва Христового стали відзначати ще в часи Апостолів. В Апостольських постановах говориться: «Зберігайте, браття, дні святкові та, по-перше, день Різдва Христового, яке да святкується вами в 25-й день десятого місяця». Там же сказано: «День Різдва Христового та святкують, в он же Нечаєв благодать дана людям народженням Божого Слова з Марії Діви на спасіння світові».

Спочатку Різдвяний піст тривав у одних християн сім днів, в інших – трохи більше. При константинопольському патріархові Луці та візантійському імператорі Мануїлу на соборі 1166 було покладено всім християнам зберігати піст перед великим святом Різдва Христового сорок днів. Різдвяний піст – останній багатоденний пост в році. Він починається 15 (28 – за новим стилем) листопада і триває до 25 грудня (7 січня), триває сорок днів і тому іменується в Церковному статуті Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст.

Різдвяний піст, вважають священнослужителі, встановлений для того, щоб до дня Різдва Христового православні люди очистили себе покаянням, молитвою і стриманістю, щоб благоговійно зустріти з’явився у світ Сина Божого і принести Йому в дар чисте серце і бажання слідувати Його вченню. < / p>

Лев Великий в V столітті писав: «Само зберігання стриманості відображене чотирма порами, щоб протягом року ми пізнали, що невпинно потребуємо в очищенні і що при розсіянні житті завжди треба намагатися нам постом і милостинею винищувати гріх, який примножується тлінністю плоті і нечистотою бажань ».

За словами іншого святого отця Симеона Фессалонікійського: «Пост Різдвяної Чотиридесятниці зображує піст Мойсея, який постив сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих. А ми, постуючи сорок днів, споглядаємо і прийнятний живе слово від Діви, написане не на каменях, але що втілилося і народилося, і долучаємося до Його Божественної плоті ». З того моменту, як Церква отримала свободу і стала панівною в Римській імперії, згадка про свято Різдва Христового з’являється у всій Вселенській Церкві. Імператор Юстиніан в VI столітті встановив святкувати Різдво Христове по всій землі.

Статут Церкви учить, від чого слід стримуватися під час постів: «Все благочестиво ті, що постять строго повинні дотримуватися статути про якість їжі, тобто утримуватися в пості від деяких брашен (їжі, їжі), не як від поганих (нехай не буде цього ), а як від непристойних посту і заборонених Церквою. Брашна, від яких повинна утримуватися в пости, суть: м’ясо, сир, коров’яче масло, молоко, яйця, а іноді і риба, дивлячись по відмінності святих постів ».

Крім того, в понеділок, середу і п’ятницю Різдвяного посту церковним статутом заборонені риба, вино і єлей, дозволяється приймати їжу без масла (сухоядение) тільки після вечірньої. В інші ж дні – Вівторок, четвер, субота та неділя – дозволено приймати їжу з рослинною олією. Риба під час Різдвяного посту дозволяється по суботах і неділях і у великі свята, наприклад, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, в храмові свята і в дні великих святих, якщо ці дні припадають на вівторок або четвер.

від 20 грудня до 25 грудня (старого стилю) пост посилюється, і в ці дні навіть в суботу та неділю риба не благословляється. Між тим, саме на ці дні припадає святкування цивільного Нового року, і православним християнам доводиться бути особливо зібраними, щоб веселощами, пиття вина і споживанням їжі не порушити суворість посту.

Постуючи тілесно, людина повинна дотримуватися і духовний піст. «Постящеся, братіє, тілесно, постимо і духовне, дозволимо усяк союз неправди», – проповідує Свята Церква. Тільки піст тілесний марний для спасіння душі, навіть навпаки, може бути і духовно шкідливим, якщо людина, утримуючись від їжі, переймається думкою про власній перевазі від свідомості того, що він постить. Тому блюзнірськи ототожнювати святий піст з дієтою, щоб позбавитися від живота обтяжуючого.

Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням і стриманістю. Піст – це смирення плоті і очищення від гріхів, а без молитви і покаяння піст стає всього лише дієтою. Як я вже сказав, християнські пости ведуть свою історію ще від пророка Мойсея, який 40 днів постив у пустелі. Але такий же подвиг здійснив Ісус Христос. За Святим Письмом, він «був поведений Духом у пустиню, щоб диявол, і постив сорок днів і сорок ночей…»

Дотримуючись пости, християни прагнуть показати свою готовність чинити опір спокусам. Тільки Православ’я з усіх християнських конфесій зберегло обов’язковість дотримання постів для прихожан. У православних найзначнішим постом став Великий піст, який триває 7 тижнів і припадає на березень-квітень.

Я переконаний, що Великий піст корисний тілу не менше, аніж душі. 40-денний відмова від м’ясної і жирної їжі готує тіло людини до періоду літнього та осіннього «травоеденія». Якщо організм очищений, і підготовлений – вітаміни свіжої зелені, по весні і літа добре засвоюються і перетравлюються. В давнину у Великий піст дозволялося їсти лише хліб, сушені фрукти і овочі, та й то тільки один раз на добу – ввечері.

Вимоги до тих, хто поститься, зараз стали помітно м’якше, але Церква досі наполягає на дотриманні ряду жорстких правил. У перші два дні першого тижня Великого посту, (якщо слідувати розпорядженням Церкви) не можна їсти взагалі нічого – можна тільки пити воду. І хоча я завжди був проти голодовок але навіть в цьому теж є певний фізіологічний зміст: після тижня млинців з маслом, ікрою, сиром, організму необхідно перепочити. Розвантажитися.

У будні дні посту можна їсти їжу, приготовлену на вогні, не додаючи в їжу масла. У своїй новій книзі я докладно обгрунтовую такий спосіб приготування їжі. Двічі дозволяється вживати в їжу рибу. Під час Страсної седмиці в п’ятницю і суботу треба зовсім відмовитися від їжі. Легше дотримувати пост, коли від нього нічого не відволікає. За старих часів на Русі на час Великого посту заборонялися свята, закривалися м’ясні лавки і навіть припинялися судові тяжби.

Я б на час посту запропонував добровільно відмовитися від перегляду телевізора і зосередити свою увагу на вивченні серйозної (не святкують) літератури. Якщо ви вирішили дотримуватися Великого посту, врахуйте, що підходити до цього треба розумно. Не будьте до себе надмірно суворі і їжте трохи більш різноманітну їжу, ніж рекомендують суворі приписи для віруючих.

Якщо ви людина віруюча, попередньо порадьтеся зі своїм духівником. Він підкаже, як вам слід дотримуватися посту і дасть своє благословення. Чи не поміщає поговорити і зі своїм лікуючим лікарем. Оскільки є хвороби, при яких суворе дотримання поста загрожує необоротними змінами в організмі. Враховуйте також, що під час посту вам доведеться ходити на роботу і виконувати свої повсякденні обов’язки.

Чи не повинні дотримуватися постів діти, хворі люди (з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, гастритами, холецистити, панкреатити, діабетом, після операцій, фізичних чи душевних травм), вагітні та жінки і мандрівники.

Якщо ви розглядаєте ожиріння як системне захворювання, а не як косметичний дефект і проходите курс лікування у лікаря – ви так само з благословіння свого настоятеля можете отримати послаблення або навіть звільнення від строгих правил дотримання посту. При цьому всю духовну складову слід не тільки дотримуватися, але і примножити. Розговіння – закінчення Великого посту.

  • як похудати під час посту
  • можна схуднути постуючи
  • начало поста що треба исти
  • правильне харчування при пості
  • приходани що можна исти шоб схуднути
  • чи можна похудати в піст
  • чи можна скинути вагу постуючи
  • чи реально під час великодного посту схуднути
  • чи худнуть люди під час посту
  • Що можна їсти в піст тим що на дієті

Comments are closed!

_0.33MB/0.00610 sec