Дієта на горосі – чи можна їсти горох

Дієта на горосі – чи можна їсти горох Дієта на горосі – чи можна їсти горох

Вважаєте горошок споконвічно російської і корисною їжею, добре відомої ще в давнину? Мовляв, звідси і вираз, «справа була за царя горосі», тобто в ті далекі часи…

З далеких часів…

Хоча, дійсно, на Русі, а також на Україні

горох був відомий дуже давно, але, завдяки своїм поживним і цілющим якостям, горох завоював таку любов і популярність на Русі, що, незабаром, став таким своїм, рідним і дуже полюбився продуктом.

І це, незважаючи на те, що в Росію горох прийшов з країн Середземномор’я, а також Тибету, Індії, Риму та деяких інших теплих країн, свою популярність він завоював завдяки своїм поживним цінностям, вітамінах, мінералах та іншим необхідним для нашого організму речовинам.

Але чи можна їсти горох при дієті, а також чи існує дієта на одному горосі і, взагалі, чи призначений горох для дієти, – ось питання, в яких належить нам ще розібратися.

В епоху Гіппократа…

Виявляється, ще його в епоху Гіппократа горох рекомендували вживати при наявності таких захворювань:

  ожиріння; при серцево-судинних захворюваннях; при недокрів’ї; часто хворіють людям, для зміцнення захисних сил.

Сьогодні медицина сучасна повністю підтверджує коректність даних рекомендацій.

Цілющі і поживні властивості гороху…

У чому поживна цінність гороху? По-перше, він насичений великим вмістом солей мінеральних, мікоелементамі такими як: йод, марганець, кальцій, калій, фосфор, цинк, магній і залізо, а також вітамінами групи В, А, С, РР і Е, нікотинову кислоту, біотин, крохмаль, полісахариди і жири . Також в горосі містяться рослинний білок . не поступається за своїм харчового складу білку тваринного походження (тому й раніше бідні люди називали горох м’ясом для жебраків ), а також необхідними для підтримки м’язового тонусу складними вуглеводами .

Крім того, в горосі містяться такі амінокислоти як: триптофан, метіонін, лізин, цистеїн . А ще горох має виражену сечогінним засобом . У горосі також містяться клітковина (необхідна для корекції фігури і підтримки здоров’я). І, дійсно, горох сприяє активізації обміну речовин в організмі, позбавленню від «зайвої» води і від зайвих кілограмів, тому горох і дієти – це речі досить сумісні.

Лікувальна сила гороху…

Завдяки своєму харчовому складу, горох використовують для профілактики і лікування таких захворювань:

  ослабленого імунітету; анемії; захворювання серця і судин; для профілактики раку; для нормального функціонування шлункового тракту; для зниження «поганого» холестерину; при гіпертонії; як очищає від токсинів і шлаків засіб; для підтримки нормального рівня цукру в крові; при зайвій вазі, целюліті та ожирінні; для зниження (придушення) апетиту; для активізації обмінних процесів; при набряклості; для профілактики стенокардії й атеросклерозу.

У народній медицині протертий горох (або горохові коржі) прикладали при ударах, фурункулах, ячмені, екземі, для запобігання печії, гнійних висипаннях і вугрової висипки.

Також народні цілителі рекомендують приймати гороховий відвар для очищення сечового міхура, а чоловікам горох допомагає перемогти простатит і підвищити чоловічу силу.

А що щодо калорійності?!

Тепер давайте розберемо горох по калоріях… Виявляється найкориснішим і низькокалорійним продуктом вважається саме свіжий зелененький горошок шістдесят кілокалорій на сто грамів продукту . а ось висушений зерновий горох на сто грамів ваги має близько трьохсот кілокалорій.

Разваренний горох має калорійність близько ста п’ятдесяти семи кілокалорій на сто грамів горохової каші. Тому, вибираючи дієти на горошку, робіть упор на свіжий зелений горошок. Також низьку калорійність займає і заморожений зелений горошок, який, по-максимуму, зберігає всю поживну цінність.

І останнє! Горошок – це, дійсно, чудо-продукт, подарований нам природою. Завдяки його найціннішим поживними якостями і вдало підібраному складу горошок не просто є цінним поживним продуктом, але і продуктом, що володіє масою достоїнств і справляються з багатьма недугами, у тому числі і з зайвою вагою. Бажаю успіхів!

З вами була Людмила Д.

 • чи можна їсти горох на дієті
 • Горох для схуднення
 • дієта на горосі
 • чи можна схуднути якщо істи горох
 • чи добрий горох для схуднення
 • чи можна їсти горох при дієті
 • чи можна їсти горох коли на дієті
 • горох можна їсти на дієти?
 • якшо iсти горох можна схуднути?
 • Зелений горошок чи можна істи якшо на діеті

Comments are closed!

_0.31MB/0.00837 sec