Дієта Ковалькова – поради, рекомендації, меню

Дієта Ковалькова – поради, рекомендації, меню Дієта доктора Ковалькова, худніть з наукового

«Діетоманія» давно на піку популярності. Попит народжує пропозицію і тільки лінивий ще не скористався таким ефективним способом заробити популярність і зміцнити свій добробут, як авторська методика схуднення. У світі пропагуються тисячі

дієт, сотні гуляють по інтернету, десятки описані в книгах, але тільки одиниці дозволяють досягти необхідний результат, не заподіявши шкоди здоров’ю.

Ціна неймовірних зовнішніх змін часом занадто велика. Рішуче схуднення за допомогою модних експрес-дієт призводить до виснаження організму, виникнення і загострення низки хронічних захворювань, нервово-психічним розладам. Як правило, ефект отриманий від «швидких» методик позбавлення від надмірної ваги Мімолет і в більшості випадків оплачений стрімким набором додаткових кілограмів після виходу з дієти.

Але поряд з «пустушками”, не щадними організм, існують системи схуднення, запропоновані дієтологами і лікарями, компетентними в питаннях здоров’я. Доктор Ковальков один з таких фахівців, що заслужив авторитет і повагу, завдяки науково обгрунтованим рекомендаціям і професійній практиці. Його унікальна методика схуднення дозволяє позбутися ненависних обсягів завдяки відновленню обміну речовин в організмі.

Основа дієти Ковалькова – базові рекомендації.

Авторська дієта доктора Ковалькова викладена в книзі «Як схуднути. Стратегія перемоги над вагою ».

Основні поради дієтолога полягають в наступному:

    на початковому етапі слід очистити кишечник; для успішного досягнення результатів важливий психологічний настрій; необхідна правильна мотивація: головна мета – оздоровлення організму, виправлення порушеного механізму обміну речовин з супутньою нормалізацією ваги; в раціоні обов’язково наявність овочів, кисломолочних продуктів, ягід і фруктів; правильне споживання достатньої кількості води; необхідно підтримувати організм вітамінно-мінеральними комплексами; виключити з раціону жири; обмежити в харчуванні, особливо на першому етапі, тваринні білки, замінити їх рослинними білками; скоротити вживання солі (до 6 г на добу); обов’язково рухатися (щодня виконувати посильні фізичні навантаження, щоб зарядитися бадьорістю і гарним настроєм, а також зміцнити м’язи, зв’язки і всю опорно-рухову систему).

Слід зазначити, що дієта доктора Ковалькова доступна кожному, але сам автор не рекомендує самостійне використання методики при наявності серйозних хронічних захворювань. У цьому випадку спостереження кваліфікованого дієтолога просто необхідно.

Дієта Ковалькова: меню і етапи.

Вибравши для схуднення авторську дієту доктора Ковалькова, слід приготуватися до досить тривалої і суворої роботі над собою в чотири етапи.

Підготовчий етап (2-3 тижні) – спад ваги до 5-6 кг.

Мета: зниження апетиту, адаптація організму до розумних обмеженням в раціоні харчування, позбавлення від шкідливих звичок.

Цей період призначений для очищення і відновлення мікрофлори кішечніка. Главное на даному етапі виключити з меню вуглеводи, що характеризуються високим глікемічним індексом. Доведено, що такі продукти запускають природний механізм підвищення апетиту і провокують переїдання. Тому треба забути про солодощі, будь випічці і білому хлібі. Заборонені сухофрукти, кукурудза, морква, варений буряк, мед і навіть солодкі фрукти. З щоденного раціону варто викреслити білий рис, макарони і картоплю. Суворе табу на алкоголь.

Рекомендується вживати в їжу продукти, насичені клітковиною, а також кисломолочні продукти. У меню варто занести зернові грубого помолу, фрукти, овочі, зелень, боби. Дуже важливо вживання води (більше 10 склянок за день), що сприяє виділенню наднирковими гормонів, необхідних для спалювання жиру.

Приклад меню підготовчого етапу:

    сніданок – нежирний кефір (200 мл), жменю кедрових горіхів і порошкових висівок; другий сніданок – яблуко; обід – половинка грейпфрута; другий обід – друга половинка грейпфрута; полуденок – яблуко; вечерю – 200-300 г овочевого салату з лимонною заправкою (допускається трохи сиру); перед сном склянку молока.

Проміжок між прийомами їжі повинен становити 2-3 години.

Перший основний етап (10-14 днів) – стабілізація ваги, отриманого на виході з підготовчого етапу

Мета: «перезавантаження» процесу обміну речовин шляхом стресовій струсу організму.

На цьому етапі важливо прищепити дисципліну щоденних фізичних навантажень у вигляді 40-70 – хвилинних тренувань, рекомендованих автором дієти (не традиційні силові навантаження в тренажерному залі!), і привчити організм до дробовому харчуванню.

В період першого основного етапу дієти Ковалькова розширюються межі раціону за рахунок нежирного сиру, відварних або приготованих на пару морепродуктів, риби і білого м’яса.

Меню може бути таким:

    сніданок – знежирений йогурт (200 мл); обід – свіжі овочі та відварна риба (200-300 г); вечерю – овочевий салат (можна заправити оливковою олією – 1 ст. л.); перед сном білок 2-х яєць.

Протягом дня під час додаткових перекусів можна з’їсти до 700 г фруктів.

Другий основний етап (1-7 місяців) – корекція ваги до ідеального стану

Мета: інтенсивне позбавлення від зайвого жиру.

Досить убогий раціон харчування і правила залишаються колишніми. Але потрібно докласти максимум фантазії, щоб у встановлених обмеженнях не харчуватися одним і тим же. Важливо повноцінно замінити складні вуглеводи і набрати продуктами, насиченими клітковиною рослинного походження, життєво важливу добову норму вуглеводів в 130 р.

Третій основний етап (в ідеалі – вся решта життя) – закріплення оптимальної ваги.

На останньому четвертому, чи третьому основному, етапі дієти доктора Ковалькова харчування можна поступово урізноманітнити крупами: гречкою, ячменем і пшеницею. У раціоні можуть з’явитися мікро порції печеної картоплі і чорного хліба. У розумних межах можна побалувати себе темним шоколадом і сухим вином. У підсумку меню будуватиметься за варіантом класичної схеми здорового харчування. І якщо зуміти не вийти за рамки такої схеми, проблеми з вагою назавжди залишаться в минулому.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00533 sec