Дієта і здоров’я

Дієта і здоров’я Дієта і здоров’я

Для організму існують три найкращі дієти:

1. Сира вегетаріанська дієта (сирі овочі і фрукти, овочеві соки з них, горіхи).

2. Та ж вегетаріанська дієта. але з додаванням варених овочів, варених і печених фруктів. Обидві дієти бескрахмальние та безмолочні.

3. Дієта

м’ясна. Як і дві попередні дієти, вона бескрахмальная і безмолочна. Підходить вона не кожному, бо організми різні і дієта може варіюватися.

Найголовніше для лікування та попередження хвороб дієтою – дотримання правил.

1-е правило. Не можна їсти протеїни (м’ясо, рибу, яйця тощо) одночасно з крохмалями (хліб, картопля, рис, горох, боби та ін.)

2-е правило. Якщо є можливість, уникайте рідкої їжі (суп, борщ і т. п.). Хоча є рідка їжа дуже хороша і бажана для дієти, весь трагізм становища в тому, що вона поглинається без пережовування. Це, врешті-решт, призводить до хвороб стравохідного тракту, оскільки їжа надходить у шлунок без слини (птіаліну).

3-е правило. Слід дуже довго жувати їжу перед проковтуванням. Багато страждають хворобами стравохідного тракту намагаються вилікуватися ліками. Вони не усвідомлюють або не знають, що ніякі ліки не допоможуть, а допоможе тільки самодисципліна. Навчіться жувати повільно, і багато неполадки в харчовому тракті будуть виправлені.

Пережовувати потрібно від 15 до 30 разів (іноді і більше), залежно від характеру і жорсткості їжі.

Ось кілька причин, від яких виникає диспепсія – початкова стадія хвороби стравохідного тракту. З нею треба неодмінно впоратися, так як вона потім може призвести до гастриту, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, хвороби тонких кишок, коліту та ін До диспепсії ведуть:

1. Прийом їжі в нерегулярне час.

2. Переїдання.

3. Швидке поглинання їжі.

4. Нервове напруження. Пояснимо ці пункти.

Пункт 1-й. Почати приймати їжу в певні години дня і. диспепсія пройде. Якщо диспепсія або гастрит з’явилися в працюючого в три різні зміни, то єдиний вихід покінчити з хворобою стравохідного тракту – вступити на роботу в одну зміну. ??

Пункт 2-й. Припинити переїдання і задовольнятися мінімальною кількістю їжі.

Пункт 3-й. Він схожий з розділом про жуванні, про який вже сказано.

Пункт 4-й. Заспокоїти нерви почасти самонавіюванням і самодисципліною, почасти правильною дієтою.

З’їдаючи змішану їжу (як загальноприйнято), ми вводимо в оману свій шлунок, оскільки змушуємо його виділяти соки не зовсім того складу, який потрібен для перетравлення кожного продукту. Запивши цю суміш солодким напоєм на десерт, ми дезорієнтувати системи автоматичного регулювання травного тракту. Тому їжа погано засвоюється, і клітини ситого організму голодують. Це сприяє переїдання і набору зайвої ваги. Крім того, погано переварена їжа викликає запори, що, в свою чергу, веде до самоотруєння організму.

Щоб запустити природні механізми нормалізації травлення і обмінних процесів, їжу слід починати з рідини (води, соку, компоту) або фруктів. Це досить широко поширене на Заході і Сході. Можна також з’їсти сирі овочі без хліба. Завдяки такому початку шлунок звільняється від зайвої слизу, включається в роботу підшлункова залоза і дещо знижується апетит.

Потім з’їдається м’ясо або риба або інша білкова їжа (гриби, горіхи, бобові, молоко або молочнокислі продукти, сир, яйця, птиця, ковбасні вироби) без хліба і гарніру. Білки добре поєднуються з сирими овочами та зеленню – огірком, помідором, салатом. Далі з’їдається гарнір із хлібом по потреби – крохмалиста, вуглеводна їжа.

З солодким і напоями після їжі треба почекати години півтори, але можна випити пару ковтків води або несолодкого чаю.

Для гарнірів використовувати овочі. а не макаронні вироби. Овочі треба гасити або відварити в невеликій кількості води. Замість супів на м’ясних (курячих), рибних бульйонах, викликають надлишкову стимуляцію травних залоз і їх виснаження, вживати пісні овошние супи.

Регулярній і повноцінному спорожнення кишечнику слід приділяти більше уваги, ніж це прийнято.

Робота кишечника регулюється овочами, фруктами, зеленню і трав’яними чаями.

Для очищення організму від шлаків 1-2 рази на тиждень (якщо немає протипоказань) треба випити перед вечерею теплого проносного чаю з листа сени або жостеру або іншої рослинної проносного, або таблетки на їх основі. Доза підбирається так, щоб вранці кишечник звільнився досить легко (стілець був пастоподібний). Підбір проносного краще почати з малих доз: ‘/ 4 чайної ложки трави на склянку окропу або’ / 2 таблетки. Добре додавати у відвар трави трохи м’яти. Таблетки розжовувати і запивати теплою водою або відваром м’яти. Важливе значення має правильний режим харчування. Найбільш раціональним є 4-кратний прийом їжі. Дуже важливо забезпечити регулярність прийому їжі в один і той же час. Розподіл добового раціону залежить від розпорядку робочого дня. Якщо обід приймається у встановлений на роботі перерву, можливі два варіанти режиму харчування.

Перший варіант. Сніданок будинку – 25% добової калорійності. Обід на роботі – 35%. Полудник будинку по закінченні роботи 15%. Вечеря (не пізніше ніж на 3 години до сну) – 25%.

Другий варіант. Сніданок будинку 30% добової калорійності. Обід на роботі 35%. Вечеря вдома 30% і невеликий прийом їжі перед сном – 5% (кефір, компот, фрукти). Деякі люди, що звикли обідати вдома, більшу частину добового раціону приймають після повернення з роботи. У таких випадках зазвичай перший сніданок становить 20% добової калорійності. другий сніданок в обідню перерву на роботі – 25%, обід вдома після повернення з роботи – 35% і вечеря – 20%. Цей варіант режиму харчування має ряд недоліків з гігієнічної точки зору. Нераціональний пізній обід і занадто малий розрив у часі між обідом і вечерею. При цьому велика частина раціону (тобто обід і вечеря) розподіляється після 18 год, що є неприпустимим. Занадто пізня вечеря суперечить рекомендації, згідно з якою останній прийом їжі повинен мати місце не менш ніж за 2,5-3 год до відходу до сну.

Таким чином, обідати рекомендується протягом робочого дня не пізніше 14-15 ч. При вираженій схильності до ожиріння необхідно змінити режим харчування. Рекомендується 6-разовий прийом їжі невеликими порціями достатнього обсягу. Необхідно широко використовувати яблука, капусту, моркву, свіжі огірки, варений буряк в якості закуски на початку обіду і вечері для придушення почуття голоду. Приватні прийоми їжі навіть у невеликих кількостях пригнічують апетит і створюють відчуття ситості. Бажано дотримуватися спокійний темп їжі, так як при повільному жуванні і ковтанні почуття насичення з’являється раніше, ніж при швидкій їжі. Замість післяобіднього відпочинку лежачи краще погуляти на свіжому повітрі. Для нормалізації маси тіла можна рекомендувати наступний зразковий добовий набір продуктів: хліб житній -300 г, цукор-10 г, вершкове масло – 30 г, рослинна олія – ??20 г, молоко (у тому числі кефір, кисляк, ацидофілін і т. п. ) – 300-400 г, сир нежирний – 200 г, м’ясо і риба – 250-300 г, круп’яні і макаронні вироби – 35-40 г, овочі (капуста, картопля, морква, зелений горошок, буряк та ін) – 200 -300 г, свіжі фрукти – 250-300 г. Калорійність наведеного набору продуктів складає приблизно 2000 ккал. Для регулярного орієнтовного контролю за масою (вагою) тіла з урахуванням росту людини можна використовувати просту форму Брока, згідно з якою вага повинна бути дорівнює росту (в сантиметрах) мінус 100 при зростанні 155-165 см, мінус 105 при зростанні 166-175 см, мінус 110 при зростанні понад 175 см.

Останнім часом стає модним при зайвій повноті самолікування голодуванням. Окремі люди, вдаючись до повного голодування протягом 3-4 тижнів з метою схуднути, доводять себе до крайнього ступеня виснаження. Голодування без обстеження і лікарського контролю загрожує серйозними порушеннями в організмі.

  • порадьте як впоратись з апетитом

Comments are closed!