Дієта і харчування при кропивниці у дорослих: що можна і що не можна їсти

Дієта і харчування при кропивниці у дорослих: що можна і що не можна їсти Дієта і харчування при появі кропив’янки

Алергічна реакція може виникати в результаті різноманітних впливів на організм. Людина, у якої з’явилася алергічна реакція, повинен чітко розуміти причину

того, що сталося. Алергія являє собою підвищену реакцію організму на вплив певних факторів навколишнього середовища, що отримали назву алергенів. Кропив’янка відноситься до негайних алергічних реакцій. При цьому захворюванні спостерігається раптова поява пухирів на шкірі у дорослих і дітей, що нагадують опік кропивою.

Зміст

Кропив’янка у дітей виникає від впливу на організм фізичних агентів і зовнішніх раздражітелей. Крапівніца також може виникати через непереносимість деякої їжі та медикаментів. Саме тому спеціальна дієта при кропивниці стає просто необхідною. У процесі лікування алергічних захворювань досягти позитивного результату можна лише при зміні харчового раціону. Тому харчування при кропивниці – це найважливіший лікувальний і профілактичний чинник.

Дієтичне харчування при симптомах гострої кропив’янки

Дієта при цьому захворюванні обов’язково повинна виключати продукти, що провокують симптоми прояву алергії. При цьому дуже важливо в максимальній кількості виключати зі свого раціону алергени, що допоможе знизити навантаження на імунну систему і зменшити кількість гістаміну в крові.

Проте позитивний результат не буде досягнутий повною мірою, якщо хворий вживає велику кількість копченостей, маринадів і солінь. Такий вид їжі сам по собі провокує появу симптомів алергії. Крім того, важливо обмежувати харчування дітей і дорослих простими вуглеводами – цукром, варенням і джемами, так як вони можуть містити в собі алергени.

Проте, харчування при виникненні кропив’янки повинно містити в собі достатньо білка, враховуючи при цьому вікову норму. Проте краще вживати нежирне світле м’ясо, наприклад кролика, індички, курки або молодої телятини. Що ж стосується жирів, то їх кількість повинна також відповідати віку пацієнта і його станом здоров’я. Переважно вживати рослинні ліпіди у вигляді оливкової або соняшникової олії, але тільки в тому випадку, якщо від них не наступає алергічна реакція.

У раціон хворих дітей і дорослих обов’язково повинні входити відварені або тушковані овочі, кисломолочні продукти, а також нейтральні фрукти. Такий ряд продуктів в рідкісних випадках викликають алергію і краще засвоюються хворими. Що ж до цитрусових, то тут думки фахівців розходяться. При відсутності алергічних реакцій можна вживати їх у невеликій кількості, при цьому краще пити свіжовичавлені соки – фреші, а не пакетовані соки фабричного виготовлення, так як в них можуть міститися консерванти і додаткове кількості цукру.

У процесі приготування страв лікарі рекомендують деякі самі основні правила по кулінарній обробці тих чи інших продуктів: їжа повинна відварюватися або готуватися на пару; картопля і набір круп повинні попередньо бути замочені у холодній воді протягом 12-18 годин, а м’ясо проварювати двічі.

При зменшенні симптомів кропив’янки дієта може бути не такою суворою, і після консультації з лікарем можна поступово повертатися до вживання «небезпечних» продуктів, але в невеликій кількості.

Дієтичне харчування при хронічному захворюванні У тому випадку, якщо людина має хронічне захворювання кропив’янки, дотримання дієти буде грати для нього величезне значення. При цьому необхідна гіпоалергенна дієта. Подібна дієта являє собою лікувальний раціон, з якого мають бути виключені продукти, що підсилюють прояв алергічної реакції. До списку таких продуктів можна віднести:

  Молоко; Міцний чай і кава; Гриби; Мед; Яйця; Горіхи; Какао; Червоні і помаранчеві фрукти та овочі; Всі цитрусові.

Алергічна реакція може також провокуватися гострими, солоними, консервованими, копченості, маринованими і смаженими страви, а також приправами і продуктами з вмістом хімічних добавок. Взрослих хворих необхідно обмежити від прийняття алкогольних напоїв.

Протягом декількох місяців хворий повинен дотримуватися загальної гіпоалергенної дієти. Після чого лікарем-алергологом складається індивідуальна гіпоалергенна дієта пацієнтові, що передбачає поступове введення різної їжі. Цей процес є досить тривалим, тому для більшої зручності пацієнту необхідно завести харчовий щоденник, який допоможе обчислювати продукти, що викликають рецидив кропив’янки.

Після проходження курсу лікування в тому випадку, якщо кропив’янка не проявить себе протягом цього часу, хворий може поступово вводити в свій раціон невеликі кількості одного із заборонених продуктів, від якого раніше виникала алергічна реакція. При цьому слід розуміти, що даний продукт повинен вводитися поступово і повільно, щоб організм зміг звикнути до нього і припинити реагувати на нього. Після того, як був введений один подібний продукт і при цьому на неї не було виявлено алергії, пацієнт може дозволити собі починати їсти наступний продукт з «забороненого списку», але з такою ж обережністю.

Така гіпоалергенна дієта відноситься до неспецифічних методів лікування алергії. Завдяки їй проходять всі прояви алергічних реакцій і кропив’янки в тому числі.

Вживання заходів при загостренні захворювання При гострому перебігу алергії у дорослих і дітей, що супроводжується загальним важким станом, протягом одного-двох днів рекомендовано обмежитися лише питвом. Пити можна негазовану мінеральну воду. Через два дні можна починати прийом їжі маленькими порціями і з періодичністю 2-3 години. Для живлення найкраще підійдуть легкі овочеві супчики та каші. Таку дієту бажано дотримуватися мінімум тиждень, поки пацієнт не почне спостерігати поліпшень у стані здоров’я. У ці дні дієта повинна виключати зі свого раціону такі продукти:

  кондитерські вироби; випічку здобну; копченості та соління; продукти, що мають штучні ароматизатори та барвники; газовані напої (особливо солодкі); кави; шоколад; алкогольні напої.

Про профілактику

Непереносимість у дітей молочних продуктів передбачає заборону на згущене і сухе молоко, на будь-яку випічку, до складу якої входить молоко, всі сири, масло вершкове, кефір, йогурти та сметану. Найскладніше з усіх табу – це виключення з раціону такого сильного алергену, як яйця. Яйця у вигляді яєчного порошку або білків є самими застосовними компонентами в приготуванні більшості продуктів харчування. Тому людям, у яких проявляється кропив’янка, переважніше готувати їжу з простих продуктів будинку з повним контролем інгредієнтів для приготування страв.

Профілактична дієта, спрямована проти загострення кропив’янки, має на увазі не тільки заборона на перераховані вище продукти, але й необхідність звертати пильну увагу на склад та інгредієнти, з яких виготовлені продукти, які купуються в магазинах, це в першу чергу стосується взрослихбольних.

Дуже важливо уважно ставитися до того, що вживається в їжу, адже йдеться про найдорожче – здоров’я!

 • дієта при кропивниці
 • що можна їсти при алергії
 • що не можна їсти при кропивниці
 • кропивниця дієта
 • чого неможна їсти при хронічній кропивниці
 • якщо кропивянка від продуктів
 • дієта дитини при хронічній кропивниці
 • Дієта при кропивянці
 • Діета при кропивянці
 • корпивянка що можна їсти

Comments are closed!

_0.32MB/0.00725 sec