Дієта і рідина – скільки пити, щоб схуднути

Дієта і рідина – скільки пити, щоб схуднути Дієта і рідина – скільки пити, щоб схуднути

11.01.11

Всі системи схуднення можна розділити на два списки. У першому пропонується для досягнення кращого результату зменшити кількість споживаної рідини під час дієти, у другій

навпаки – збільшити. Як же бути і хто правий?

Прихильники зменшення об’єму рідини пояснюють це тим, що при дефіциті рідини посилюється розщеплення жиру з виділенням відсутньої води (при окисленні 1 г жиру утворюється 1,07 г, 1 г білків – 0,41 г, 1 г вуглеводів – 0 , 55 г води.). У той же час існує зовсім інша точка зору: програма зниження ваги повинна передбачати вживання підвищеної в порівнянні з нормою кількості води. При цьому наводиться така аргументація.

В обезвоженном організмі погіршується внутрішньоклітинний обмін речовин, і в жировій тканині відбувається накопичення шлаків. Для їх виведення потрібна додаткова енергія, тому потрібне додаткове кількість харчових речовин. Іншим тканинам харчування не вистачає і виникає потреба збільшити споживання їжі.

Дефіцит води порушує травлення, є причиною дискомфорту в кишечнику і запорів.

При дефіциті води виникає дратівливість, неспокій, що утрудняє підтримку дієти.

Рекомендується наступний питний режим. Вранці прокип’ятити 500 мл води, налити в термос. Протягом дня пити по кілька ковтків на годину. Крім цього, за день слід випивати по 2,5 літра мінеральної (без газу) або простої води. При появі відчуття голоду потрібно випити 1 склянку води. Слід пам’ятати, що в каві і чаї міститься достатньо велика кількості кофеїну і дубильного речовини – таніну, які сприяють зневодненню організму, так як нирки починають виділяти більше сечі. Тому не слід випивати більше 2 чашок цих напоїв на день.

Американський дієтолог Д. Робертсон рекомендує для зниження ваги щодня випивати по 10 стаканів крижаної води: перед кожним прийомом їжі і після нього. При цьому, з одного боку, організм повинен затратити досить багато енергії на зігрівання води, з іншого, холодна вода звужує кровоносні судини, що перешкоджає всмоктуванню поживних речовин. Автор довів, що, використовуючи даний прийом, навіть без зниження калорійності раціону, можна за тиждень знизити вагу в середньому на 450 м. Природно, що цей метод не можна використовувати при простудних захворюваннях.

Складно оцінити, яка з цих точок зору є істинною. Оскільки процес зниження ваги досить тривалий, слід спробувати той і інший варіанти, фіксуючи, які наступають зміни ваги тіла. Рідини необхідно споживати ДО їжі. Всім відомо, що на їжу виділяються травні соки, що містять ферменти. Якщо випити якусь рідину до їжі, вона змиє ферменти в низлежащие відділи шлунково-кишкового тракту. У результаті їжа лежатиме в шлунку, поки організм не синтезує нові, або проскочить необробленої шлунковими соками ділянку нижче, де піддасться гниттю і бактеріального розкладання з подальшим всмоктуванням цих продуктів в кров’яне русло. Життєва сила буде витрачатися на синтезування додаткової порції ферментів і на знешкодження продуктів гниття. Відбувається перенапруження секреторного апарату шлунка, дванадцятипалої кишки. Замість нормальних 700-800 мл шлункового соку з концентрацією 0,4-0,5% соляної кислоти організму буде необхідно секретувати в 1,5-2 рази більше! Тому з часом розвивається нетравлення, знижена кислотність, гастрит та інші розлади.

Крім цього, рідина швидко проходить в нижележащие відділи, які мають своє середовище. Вона теж довільно змінюється, змивається захисний шар слизу, і ось вже в наявності – виразковий процес в дванадцятипалій кишці та інші порушення в цьому відділі. Отже, пити рідини можна за 10-15 хвилин до їжі і не пити нічого 1-2 після.

Скільки потрібно випивати води за день? У багатьох журналах, довідниках і навіть підручниках з фізіології можна зустріти чіткі рекомендації і навіть формули (з вагою таким-то необхідно випивати як мінімум стільки-то). Іноді до формули додаються погодні умови, фізичні навантаження і т. д. і т. п. Насправді з водою справа йде таким чином: “Налаштувався, підійшов спокійненько і взяв стільки, скільки потрібно”. “А мені більше й не треба”, – цілком законний відповідь медичним рекомендаціям. Кожен організм сам вирішує, скільки йому пити. Хочеться – пийте. Головне завдання свідомості – дотримуватися перераховані вище заходів обережності і не нашкодити своєму організму в пориві спраги.

  • рідина для схуднення

Comments are closed!