Дієта годуючої мами. Чому грудне вигодовування підвищує імунітет і покращує інтелект дітей? Як і скільки часу треба годувати малюка? Чому у мами не вистачає молока? Чи треба зціджуватися? Фігура мами під час годування грудьми. Коли відлучати дитини – «Первісток»

Дієта годуючої мами. Чому грудне вигодовування підвищує імунітет і покращує інтелект дітей? Як і скільки часу треба годувати малюка? Чому у мами не вистачає молока? Чи треба зціджуватися? Фігура мами під час годування грудьми. Коли відлучати дитини – «Первісток» Про грудному вигодовуванні без пафосу і перебільшення

УВАГА!

Використання

матеріалів дозволено тільки за умови розміщення прямого гіперпосилання на цю статтю

Про користь грудного вигодовування сказано вже стільки, що зараз складно зустріти матусю, яка б в цьому сумнівалася.

Я ні в якому разі не заперечую користь грудного годування для малюка і мами. І сама досі годую грудьми свого майже 3-річного первістка. У цій статті я хочу поговорити про інше.

Про те, ЩО з тверджень про грудне вигодовування є… явним перебільшенням.

Отже, перше твердження:

Затвердження 1. Під час годування грудьми треба добре харчуватися.

Це вірно. Але не в сенсі багато їсти (за двох), а в сенсі харчуватися якісно. Якщо ви просто збільшите кількість їжі, що з’їдається, то це напевно позначиться на вашій фігурі.

Тому під час годування груддю необхідно в першу чергу збільшити в своєму раціоні кількість вітамінів і мікроелементів, особливо кальцію. Якщо є труднощі в матеріальному плані, пийте вітаміни для годуючих мам, але при найменшій можливості налягайте на «натуральні вітаміни» – овочі, зелень, зернові (крім мучного), рибу.

Їсти треба часто, але потроху. Голодної ходити не можна, так як це позначиться на якості молока (воно буде несмачним), і малюк може від нього відмовитися.

Не турбуйтеся про те, що маляті не вистачить поживних речовин. Природа так влаштувала, що всі необхідні речовини обов’язково потраплять в грудне молоко за рахунок матері. І їх недолік в першу чергу відчуєте ви (у вигляді випадають волосся, кришаться зубів, хронічної втоми і т. д.), а не ваша дитина.

Ну і, зрозуміло, пийте достатньо рідини. І не чай-каву, а воду, сік, компот, морс.

Твердження 2. Під час грудного вигодовування можна їсти лише певний набір продуктів.

Смак грудного молока дійсно залежить від їжі, яку їсть мама. Тому має сенс відмовитися від прянощів, часнику, сирої цибулі, або їсти їх в мікроскопічних кількостях. Окремо варто згадати цитрусові та шоколад. Ці продукти високоаллергічни, тому зловживати ними не слід.

Все інше можна їсти без обмежень.

Затвердження 3. Грудне вигодовування підвищує імунітет і покращує інтелектуальний розвиток дітей.

Грудне молоко містить антитіла й сприяє захисту дитини від хвороб. Але імунітет залежить не тільки від цього.

Головна причина ослаблення імунітету – психосоматична, тобто імунітет слабшає в результаті психічного дисбалансу в організмі, викликаного переживаннями, страхами і т. д.

Коли дитина перебуває у мами на руках, смокче груди, чує звичне биття її серця, він переживає почуття захищеності, психологічного комфорту, що позитивно позначається на його імунної та нервової системи, а, отже, на здоров’я в цілому.

У свою чергу мама, дивлячись на свого малюка, так зворушливо сопе біля грудей, і який обіймає її своїми крихітними ручками, наповнюється ніжністю, умиротворенням, спокоєм, яке передається і дитині. Тим самим, ще більше сприяючи зміцненню імунітету і психічному здоров’ю малюка.

Крім того, дитина, яку годують грудьми на вимогу, більш спокійний і врівноважений, так як йому не доводиться криком і плачем вимагати їжу і життєво необхідний контакт з мамою.

Всі ці фактори в сукупності і призводять до того, що малюки на грудному вигодовуванні більш інтелектуально розвинені і мають більш високим імунітетом.

Тому якщо ви практикуєте штучне вигодовування, створіть умови для частого тілесного і емоційного контакту з дитиною.

Затвердження 4. Годувати дитину необхідно близько десяти хвилин.

Дійсно, найчастіше здорові немовлята насичуються протягом 10-15 хвилин при сталій лактації. Але при годуванні треба орієнтуватися не на години, а на дитину.

Наприклад, новонароджені довше смокчуть груди, так як їм це ще важко.

Припливи молока у деяких жінок можуть відбуватися не відразу після початку годування, а через хвилину або більше.

Крім того, якщо дитина хвора або випробував стрес, він може довше перебувати біля грудей. Не забувайте, що материнська груди – не тільки джерело їжі, а й засіб заспокоєння і емоційного контакту з матір’ю.

Дозвольте дитині смоктати, поки він сам не відпустить груди.

Якщо відняти малюка від грудей раніше часу, він не отримає жирну поживну порцію молока (заднє молоко), а значить, швидше зголодніє знову.

Не турбуйтеся, про те, що можуть з’явитися тріщини. Тріщини утворюються при неправильному прикладанні. причому для цього достатньо кількох смоктальних рухів. При правильному прикладанні дитина може смоктати груди хоч цілу годину без шкоди для сосків (перевірено на собі).

Затвердження 5. Груди повинна бути чистою.

Так, зрозуміло, треба дотримуватися правил особистої гігієни. Але мити груди перед кожним годуванням не тільки зайво, але і шкідливо для шкіри сосків.

На ареоле навколо соска є маленькі горбки – залози Монтгомері, які виділяють спеціальну змазку, яка, по-перше, знешкоджує більшість мікробів на сосках, а по-друге – пом’якшує і захищає їх від пересушування, а значить, і розтріскування. < / p>

І якщо груди часто мити, мастило змивається, а мило сушить шкіру, і можуть з’явитися тріщини. Тому спеціально мити груди немає необхідності. Досить звичайних гігієнічних процедур для всього тіла.

  • перевірені продукти для грудного вигодовування
  • похудіня онлайн 24
  • Чи є сенс годувати дитину якщо мама їсть усе
  • що треба їсти під час годування груддю

Comments are closed!