Дієта фігуристів

Дієта фігуристів Дієта фігуристів

Кар’єра у фігурному катанні і зайва вага – поняття абсолютно несумісні. Разом з тим цей вид спорту змушує витрачати значний обсяг енергії, тому харчування спортсменів повинно залишатися збалансованим і повноцінним. Так що ж собою являє горезвісна дієта фігуристів і чи існує

вона насправді? Пропонуємо вам дізнатися відповідь на це цікаве питання.

Правильна дієта фігуристів

Тренери, які працюють з фігуристами, вважають, що поява зайвих кілограмів може бути спровоковано лише неправильним розподілом поживних елементів. Фігурне катання вимагає від спортсменів не тільки фізичної витривалості і добре розвиненою мускулатури, але і відмінною гнучкості. Витривалість немислима без вуглеводів – їх фігуристи отримують, вживаючи фрукти, овочі, крупи і макаронні вироби з твердих сортів пшениці. Сила м’язів безпосередньо залежить від надходження з їжею білків – оптимальними їх джерелами є пісні сорти риби, м’яса і птиці, а також нежирні кисломолочні та молочні продукти. Гнучкість тіла можна підтримати рідким раціоном. Оскільки фігуристи на кожному тренуванні піддають себе ризику падінь, що може спровокувати переломи і розтягування, їм доводиться збагачувати свій раціон продуктами містять кальцій. До речі сказати, цей елемент не тільки зміцнює кісткову тканину, а й стимулює провідність нервових імпульсів. Головними джерелами кальцію є молочні продукти і горіхи.

Величезне значення має режим харчування – фігуристи їдять малими порціями, але досить часто. Тренери наполягають, щоб їх підопічні їли, принаймні, за пару годин до тренування, щоб процес травлення не перешкоджав повноцінних занять. Це лише загальні рекомендації. Насправді кожному спортсмену дієта складається строго індивідуально, враховуються всі фактори: стать, вік, спрямованість тренувального процесу та ін

Екстремальна дієта фігуристів (дієта фігуристок)

Існує і екстремальний варіант дієти, який дозволяє підкоригувати вагу перед виступами. Швидше за все він не викликає захоплення ні у тренерів, ні у професійних дієтологів. Водночас ефективність цієї методики схуднення не підлягає сумніву.

Меню дієти фігуристів

• Після пробудження: 250 мл негазованої мінеральної води

• Сніданок. ст. висівок (чистих або з ламінарією), а також 500 мл несолодкого зеленого чаю

• Другий сніданок: зелені яблука – 1-2 шт.

• Обід: житні сухарики – 2 шт. і 250 мл знежиреного кефіру

• Перекус: великий апельсин і нежирний сир (не більше 100 г)

• Полудник: зернові хлібці (перевага за гречаними) – 4 шт. а також 250 мл несолодкого чорного чаю

• Перекус: нежирний сир (не більше 100 г)

• Вечеря: яловичина або біле м’ясо птиці у відвареному вигляді – 100 г (на наступний день м’ясо можна замінити відвареними яйцями – 2 шт.)

Дієта фігуристів у першому варіанті не викликає ніяких нарікань, чого не скажеш про екстремальну її різновиди, що провокує надмірно швидку втрату ваги. Будьте розумні і не женіться за результатом.

Спеціально для upDiet. info – Лариса Коваленко

Comments are closed!