Дієта фігуристів | Харчування і дієта

Дієта фігуристів | Харчування і дієта Дієта фігуристів

Домогтися успіхів у фігурному катанні при зайвій вазі неможливо. Але специфіка цього виду спорту вимагає величезної кількості енергії, тому збалансоване і повноцінне харчування для спортсменів необхідно.

Як же харчуються фігуристи? Чи є у них спеціальна дієта і що входить до її складу?

Організація дієти фігуристів

На думку тренерів, що працюють з фігуристами, зайві кілограми з’являються через неправильний розподіл поживних речовин. Фігурист повинен бути не тільки фізично витривалий, володіти добре розвиненою мускулатурою, але і бути гнучким, пластичним.

Вуглеводи для витривалості фігуристи отримують, завдяки фруктам, овочам, крупи і макаронні вироби з твердих сортів пшениці. Білки дають силу м’язам. Вони містяться в пісних сортах риби, м’ясі та птиці, нежирних кисломолочних та молочних продуктах. Рідкий раціон підтримує гнучкість тіла, а продукти з високим вмістом кальцію зміцнює кісткову тканину, і стимулюють провідність нервових імпульсів. Тому в харчування спортсменів обов’язково включаються супи, горіхи і молочні продукти.

Склад харчування і його кількість, безумовно, важливі. Але не менше значення має режим прийому їжі. Фігуристи приймають їжу часто, але маленькими порціями, причому на вимогу тренерів час обіду має бути за дві години до початку тренування, щоб травлення не заважало занять. Для кожного спортсмена дієта складається індивідуально, з урахуванням статі, віку, спрямованості тренувального процесу та іншими факторами.

І все ж бувають випадки, коли перед виступом вага спортсмена перевищує допустимі значення. У цьому випадку використовують екстремальну дієту, яка, звичайно, не схвалюється ні тренерами, ні професійними дієтологами. Однак вона дуже ефективна.

• Вставши після сну з ліжка, треба випити 250 мл мінеральної води. Вона повинні бути без газу.

• На сніданок дозволяється з’їсти дві склянки чистих висівок. У них можна додавати ламінарії. Випити 500 мл зеленого чаю без цукру.

• Меню другого сніданку складається тільки з двох зелених яблук.

• Обід складається з двох житніх сухариків, 250 мл кефіру, тільки знежиреного.

• До полудня можна перекусити великим апельсином і 100 грамами нежирного сиру.

• Меню полуденка складається з чотирьох зернових хлібців (краще гречаних), 250 мл чорного чаю без цукру.

• До вечері можна перекусити 100 грамами нежирного сиру.

• Вечеря може складатися з 100 грамів відвареної яловичини або білого м’яса птиці або двох відварних яєць.

За два-три тижні такої дієти можна позбутися від 15-20 кілограмів зайвої ваги, але його швидка втрата може негативно позначитися на здоров’ї, тому краще проявляти розсудливість і худнути поступово.

  • харчування фігуристів

Comments are closed!