Дієта ендоморфа

Дієта ендоморфа Дієта ендоморфа

Дієта ендоморфа є систематичним раціоном харчування для людей з уповільненим обміном речовин і підвищеним рівнем підшкірного жиру в організмі. Ендоморф володіє також широким кістяком і великою кількістю швидких м’язових волокон. Іншими словами, ендоморфу важко скоротити надходження калорій в організм, але легко збільшити енерговитрати. Мова не йде про дієту, яка дасть Вам короткочасний результат, після чого, можливо, Ви поправитеся ще більше, а про систему, що дозволяє виглядати добре постійно. Але, звичайно ж, за своїм харчуванням все одно доведеться стежити, от тільки результат правильного харчування буде на обличчя!

Підшкірний жир. взагалі, є наслідком того, що калорійність харчування перевищує енерговитрати людини, відповідно, утворюється надлишок калорій, які організм відкладає у вигляді жиру на потім. Причому, баланс калорійності організм вважає не за день, а перманентно. Власне, саме тому всі дієти рекомендують їсти більш часто, щоб серед дня не виникало локальних сплесків калорійності. Також часті прийоми їжі розганяють обмін речовин. Але метаболізм не є сильною стороною ендоморфа, тому ендоморфу необхідно працювати над своїми енерговитратами. А для того, щоб збільшити енерговитрати необхідно займатися спортом. Здавалося б все просто, але ні!

Енерговитрати діляться на два типи: активні і пасивні. Активні енерговитрати – це ті, які відбуваються під час активних дій, наприклад бігу. Пасивні – це енерговитрати, які відбуваються перманентно, їх організм виробляє для того, щоб підтримувати життєдіяльність. Власне, тому дієта ендоморфа і підрозділяється на етап набору м’язової маси і етап схуднення. Плюсом ендоморфа є прискорене зростання швидких м’язових волокон, а м’язи споживають багато енергії, тобто збільшують енерговитрати. Найкраще м’язи ростуть в тренажерному залі, тому ендоморф повинен віддати перевагу анаеробні види спорту, які пов’язані з підняттям тяжкості, найкраще для цього підійде бодібілдинг.

З чоловіками все зрозуміло! Йдемо в тренажерний зал, набираємо масу, потім «сушімся» і ось вам, будь ласка, міцне сухорляві тіло. Звичайно, ще потрібно підібрати правильну програму тренувань, тому займатися слід обов’язково з тренером, але, в загально і в цілому, схема ясна! Що ж робити дівчатам? А те ж саме! Дівчата теж повинні записатися в тренажерний зал, просто замість того, щоб цілеспрямовано збільшувати м’язові обсяги, дотримуватися білкової дієти і нарощувати сідничні м’язи. Чоловікам же слід перший час харчуватися за схемою бодібілдерів. а ось «сушитися» вони будуть все з тієї ж білкової системі.

Висновки: Ендоморф повинен набрати м’язову масу, щоб збільшити пасивні енерговитрати. Чоловікам єндоморфам необхідно набрати загальну м’язову масу, дівчатам підкачати сідниці. Чоловіки спершу створюють профіцит балансу калорійності, дівчата відразу сідають на білкову дієту.

Принципи дієти ендоморфа

Часті прийоми їжі – це дуже важлива умова для підтримки ваги в нормальному діапазоні. Вище вже було сказано, що у ендоморфа уповільнений обмін речовин, так от, коли людина часто їсть, то тим самим розганяє свій метаболізм. Гарною підмогою в цьому буде роздільне харчування, оскільки, розділяючи продукти на групи, Ви неминуче збільшите і прийоми їжі. Крім того, роздільне харчування дозволить Вам відокремити білки від вуглеводів, завдяки чому Ви зможете їсти вуглеводи в першій половині дня, а білки у другій. Справа в тому, що вдень Ви справляєте багато активних енерговитрат, отже, Ви встигаєте витрачати енергію, завдяки чому вдається уникнути локального профіциту балансу калорійності.

Велика кількість рідини допоможе Вам легше переносити обмеження в калорійності, яке необхідно для того, щоб тримати себе у формі. Пити слід теж часто, маленькими ковтками, при цьому вода не повинна бути газованої і холодною, бажано пити воду кімнатної температури. Під час прийомів їжі пити не слід, тому так само, як Ви дотримуєтеся графіка харчування, слід дотримуватися і графіка пиття. Випивати треба близько 2.5-3 літрів води в день, але, звертаємо Вашу увагу, саме води, чай, кава та інші напої сюди не входять, тим більше алкогольні. Від алкоголю взагалі слід відмовитися, оскільки він порушує роботу ендокринної системи і містить багато калорій.

Пріоритет білка під час дієти ендоморфа необхідний, оскільки поживні речовини потрібні, а вуглеводів доводиться їсти менше. Для ендоморфа буде нормальним з’їдати 3-4 грама білка на кожен кілограм власної ваги, оскільки це забезпечить Вас потрібними амінокислотами. Крім білка також слід їсти і овочі, багаті клітковиною. З вуглеводів необхідно віддавати перевагу ті, у яких низький глікемічний індекс, оскільки, чим глікемічний індекс нижчий, тим менше такі продукти стимулюють викид інсуліну, крім того, продукти з високим глікемічним індексом підвищують рівень цукру в крові, тому таких продуктів слід уникати.

Контроль калорійності під час дієти ендоморфа важливий, як під час набору маси, так і під час схуднення. Контролювати калорійність харчування не так вже й складно, для цього потрібно щодня дотримуватися меню дієти, з’їдаючи щодня одне і те ж кількість продуктів. Складнощі виникають з маніпулюванням, причому, коли Ви худнете, робити це простіше. Ви просто зважуєтеся щотижня і коригуєте кількість вуглеводів таким чином, щоб вага йшла в розмірі 1-2 кг на тиждень. Коли ж Ви набираєте м’язову масу, то додаєте у вазі, тому Вам необхідно проводити вимірювання жиру. щоб зрозуміти, надбавка у вазі пов’язана з м’язами або жиром, а коригувати калорійність слід також за рахунок вуглеводів.

Меню дієти ендоморфа

До сніданку – склянка води без нічого

Сніданок – каша на воді і рисі грубих сортів з кефіром

Другий сніданок – варена телятина і овочевий салат з огірків, помідор, цибулі, перцю і оливкового масла

Обід – будь-яке пісне перша страва і варена куряча грудка з вареним рисом

Полудник – минтай на пару з часниковим соусом

  • яка дієта щоб завагітніти і скільки потрібно держати
  • чому дівчата сідають на дієту

Comments are closed!