Дієта Дюка

Дієта Дюка Дієта Дюка

У прагненні схуднути і відшукати найбільш підходящий варіант харчування не тільки для боротьби із зайвою вагою, але і для утримання його протягом тривалого часу, багато зупиняють свій вибір саме на дієті Дюка. Це – система харчування,

розроблена французьким дієтологом П’єром Дюканов, що відноситься до білкових дієт. вже давно здобула собі безліч шанувальників по всьому світу. І не тільки тому, що дає чудові результати (дотримуючись дієти, можна схуднути на 10-16 кілограмів), а й у зв’язку з тим, що дієта Дюка може абсолютно спокійно практикуватися як самостійний спосіб харчування.

Суть дієти Дюка

Дієта Дюка, спочатку застосовуючись, як система харчування для схуднення, по закінченню може стати звичним способом життя: вона дозволяє споживати в їжу достатню різноманітні продукти, сприяє очищенню організму і загальному його оздоровленню, стає хорошим способом для підтримки ідеального ваги.

Дієта Дюка практично не має протипоказань (але при схильності до подагри від неї необхідно відмовитися), може застосовуватися і для позбавлення від невеликої кількості кілограмів (5-10), і для приведення ваги в норму при надлишку кілограмів понад 30 одиниць. < / p>

У кожному окремому випадку до випробування дієти на практиці доведеться підходити індивідуально: вона складається з декількох етапів, і тривалість деяких з них залежатиме від початкової ваги і швидкості схуднення. При цьому для всіх етапів дієти Дюка є загальні рекомендації, чітко визначених правил доведеться неухильно дотримуватися, інакше ні про яке результаті мови бути не може.

Правила ці свідчать: протягом всієї дієти (а триватиме вона може й кілька місяців) необхідно випивати не менше 1,5 літра води щодня; також щодня з’їдати певну кількість вівсяних висівок. Доведеться взяти за звичку регулярні прогулянки на свіжому повітрі протягом 20-30 хвилин; і кожен день знаходити час на фізичні вправи – хоча б у вигляді легкої 15-хвилинної зарядки.

Ми особливо акцентуємо на тому, що потрібно їсти висівки і пити багато води: без дотримання цих правил ви будете спостерігати застої ваги.

Етапи дієти Дюка

В цілому ж дієта Дюка розбита на чотири етапи, перший з яких умовно називається «Атака». На цьому етапі передбачається споживання в їжу виключно білкової їжі, він розраховується індивідуально, залежно від показників вихідної ваги, і обіцяє найбільш стрімке позбавлення від перших декількох кілограмів. Якщо надмірна вага становить від 10 до 20 кілограмів, то етап «Атаки» триватиме 3-5 днів; для людей, зайва вага у яких коливається в межах 20-30 кілограмів, «Атака» показана тривалістю в 5-7 днів; у разі надмірної ваги понад 30 кілограмів – від 5 до 10 днів. Але більше 10 днів сидіти на «Атаці» не можна!

Другий етап дієти Дюка автор умовно називає «Круїз». Це фаза чергування: білкові дні в ній будуть чергуватися з протеїнової-овочевими – день через день. Тобто в перший день ви сидите на «Атаці», на другий день до дозволених білковим продуктам додаєте овочі (теж тільки зі списку дозволених). І так повторюєте протягом усього другого етапу. Однак можна чергувати білково-овочеві дні і за принципом 3/3, 5/5. «Круїз» триває до досягнення бажаних результатів. У середньому це триває 2-6 місяців.

Третій етап дієти Дюка – закріпний, він покликаний утримати результат і посприяти додатковому позбавленню від декількох кілограмів. Фаза закріплення розраховується, виходячи з кількості втрачених кілограмів: на кожен їх них припадає десять днів закріплення (наприклад, втрачені 5 кг дорівнюють 50 дням третин фази дієти). Етап цей досить різноманітний за кількістю дозволених продуктів.

Ну і, нарешті, останній четвертий етап – «Стабілізація» – не тільки дозволяє стабілізувати і утримати вагу, але і може братися за основу як система здорового і правильного харчування. На цьому етапі якихось істотних обмежень в їжі не припускав, звичайно, в розумних межах: їжа швидкого приготування, кондитерські вироби в необмежених кількостях, ковбасні вироби і консерви краще все ж обходити стороною. Два основних правила цієї фази:

1) щодня необхідно з’їдати 3 столові ложки вівсяних висівок;

2) один день на тиждень влаштовувати білковий день (Дюкан пропонує вибрати для розвантаження четвер).

Продукти для дієти Дюка

На кожному з описаних етапів дієти Дюка для приготування їжі можна використовувати певні продукти. Для зручності ми склали таблицю дозволених продуктів по етапах дієти Дюка.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00389 sec