Дієта для жінок – норма калорій, особливості

Дієта для жінок – норма калорій, особливості Дієта для жінок

Дієта для жінок – це основи раціонального харчування, побудовані з урахуванням вікових фізіологічних особливостей жіночого організму.

Чому виникає потреба в дієті

Відомо,

що зайва вага у жінок не виникає випадково або миттєво . З віком обмін речовин в організмі сповільнюється, і якщо харчуватися в колишньому режимі, то ймовірність набрати зайві кілограми дуже висока. До ожиріння у жінок також привертають статеві гормони естрогени і гормональні збої після 40-50 років. До цього ж віку найчастіше знижується і рухова активність людей.

Попередити накопичення зайвої ваги у жінок можна, дотримуючись загальні правила раціонального харчування і деякі нюанси, пов’язані з віковими змінами організму. Адже, навіть якщо до 30 років можна було їсти практично все що завгодно і при цьому не товстіти, то після 30 років такі надмірності неодмінно позначаться зайвими кілограмами і відкладенням жиру в проблемних місцях.

Загальні принципи дієти для жінок

Практично будь-яка дієта для жінок увазі як обов’язковий прийом їжі сніданок . Він додає сил на весь день і заряджає організм енергією. Відразу після пробудження краще випити склянку чистої прохолодної води, а десь через годину вже стоїть поснідати. Щоденний раціон дієти для жінок повинен обов’язково включати цільнозернові продукти, і краще зробити це в ранкові години.

Багато дієти для жінок засновані на принципі виключення з раціону вуглеводів. Тим часом ці речовини – цінне джерело енергії для тіла і мозку. Кращий час для прийому вуглеводів по дієті для жінок – ранок або день. Серед вуглеводів можна умовно виділити «шкідливі» легкозасвоювані і «корисні». Якщо вживання перших слід уникати (цукерки, тістечка, здоба, білий хліб і т. д.), то другі потрібно включити в раціон обов’язково.

Оптимально, щоб ранковий прийом їжі по дієті для схуднення для жінок включав сир як джерело повноцінного білка, якісні жири у вигляді насіння гарбуза і вуглеводи у вигляді круп (складні вуглеводи) і фруктів (прості вуглеводи).

Білок – важливий компонент у складі їжі в будь-якому віці. Якщо його надходить недостатньо, то організм починає використовувати власний білок м’язів і внутрішніх органів, що може призвести до їх дистрофії. Білком особливо багаті сир, нежирна риба, кисломолочні продукти, морепродукти.

Клітковина – також незамінний компонент в дієті для жінок . У числі її корисних якостей – виведення з організму надлишку естрогенів і запобігання деяких форм раку, що стає особливо актуальним після 40 років. Клітковиною багаті свіжі овочі та фрукти, особливо капуста різних сортів, морква, зелень, квасоля, яблука. Окремо варто згадати висівки, які до того ж вельми корисні для мікрофлори кишечника.

Для очищення організму і виведення продуктів розпаду дуже важливо випивати в день достатню кількість рідини. Наприклад, після 30 років жінка повинна пити в добу не менше 9 склянок чистої води.

Після 40 років дієта для жінок повинна стати нормою харчування. Вона має на увазі відсутність надмірностей у їжі. Особливо важливо стежити, щоб їжа містила достатньо кальцію. У цьому віці відбувається інтенсивне вимивання солей кальцію, на тлі чого кістки стають крихкими і легко ламаються. Кальцію багато в молоці, сирі, сирі, кефірі, вершковому маслі. У добу жінці в постклімактеричний період потрібно не менше 1500 мг кальцію.

Норма калорій для жінок

Відомо, що для підтримки ваги в нормі витрата калорій має дорівнювати їх приходу. Якщо в організм будуть надходити зайві калорії, то це загрожує ожирінням у жінок . Таке поняття, як норма калорій для жінок – величина непостійна, вона індивідуальна і залежить від ступеня активності і віку. Якщо спосіб життя молодої жінки сидячий, то в добу їй досить близько 2000 калорій, при інтенсивному і напруженому ритмі життя іноді потрібно і 2400 калорій.

З віком норма калорій для жінок знижується, і при малорухливому способі життя жінці після 40 років буває достатньо 1800 калорій, при високій активності потрібно до 2200 калорій. Після 50 років при сидячому способі життя добова норма калорій знижується до 1600 калорій, і небезпека ожиріння стає високою. При рухливому способі життя в цьому ж віці організм витрачає за добу до 2000 калорій.

Дієта для жінок: що необхідно виключити з харчування

З раціону харчування на дієті для жінок після 40 років необхідно виключити жирну, смажену, копчену, дуже солону або солодку, гостру їжу. М’ясо бажано обмежити до 2 разів на тиждень, так як перетравлювати його стає важко, і в цьому віці надлишок білка в організмі легко перетворюється на запаси жирової тканини.

Є багато фактів, які свідчать на користь того, що алкоголь призводить до ожиріння у жінок . Алкогольні напої не вписуються під визначення раціонального харчування, а значить, їх треба виключити і з дієти для схуднення для жінок.

Слід уважно відстежувати компонентний склад їжі, так як вміст жирів в їжі треба обмежувати – вони не повинні перевищувати 30% денного раціону. Для здоров’я особливо корисні жири з риби (лосось, макрель, сардина, оселедець), насіння гарбуза і соняшника, горіхів, оливкової та лляного масла. Вони містять корисні поліненасичені жирні кислоти. Інші джерела жирів вживати не рекомендується, так як вони можуть стати джерелом зайвої ваги у жінок.

Для попередження захворювань серцево-судинної системи та ожиріння у жінок слід зменшити у своєму раціоні продукти, що містять у великих кількостях холестерин. У список найбільш багатих холестерином продуктів можна занести ікру і мізки, яйця, скумбрію, вершкове масло і свинячий жир.

Доведено, що після 50 років у жінок змінюється сприйняття солодкого, тому непомітно солодощів в раціоні додається. Занадто солодкі фрукти і ягоди стають джерелом легкозасвоюваних вуглеводів, тому на дієті для жінок їх також бажано виключити зі свого раціону або значно скоротити обсяг споживання .

  • норма води при дієті і чим вона корисна
  • Раціон на тиждень з калоріями 2400
  • яка норма калорій для жінки

Comments are closed!

_0.32MB/0.01146 sec