Дієта для схуднення дітей в 9, 10, 11 і 12 років

Дієта для схуднення дітей в 9, 10, 11 і 12 років Дієта для дітей

Ще недавно зайва вага у дитини викликав здивування оточуючих. Звідки у дитини можуть з’явитися зайві кілограми, якщо він – сам рух? Діти ніколи не сидять на місці, вони весь час зайняті рухливими іграми, а крім того, обмін речовин у них протікає набагато швидше. Найчастіше зайва вага у дитини був викликаний будь-якими порушеннями в організмі. Тільки такі діти потребували дієті для дітей, яка розроблялася строго під контролем фахівців.

Сьогодні ситуація значним чином змінилася. Повних дітей стає все більше, і пов’язано це найчастіше з малорухливим способом життя і неправильним харчуванням. Ніхто не стане сперечатися з тим, що сучасні діти більшу частину свого вільного часу проводять перед монітором комп’ютера або екраном телевізора. Відсутність руху позначається на фігурі сучасних дітей, але набагато більш важливу роль відіграє харчування.

Правильне харчування – ключ до здоров’я

Численні дослідження показали, що неправильне харчування дітей призводить до порушення у них обміну речовин, і, як наслідок, появі зайвої ваги. Потрібно сказати, що часто батьки самі прищеплюють своїм дітям неправильні харчові звички, періодично балуючи їх чим-небудь «смачненьким». Сучасний дитячий раціон це нескінченні гамбургери, чіпси, Садки газовані напої та інша їжа, яка не містить ніяких корисних для зростаючого організму речовин. Ресторани швидкого харчування, такі як Макдональдс також «підливають масла у вогонь», залучаючи своFх юних відвідувачів яскравою рекламою. Якщо не стежити за тим, що і як їсть дитина, то з часом може знадобитися спеціальна дієта для дітей для схуднення, оскільки зайві кілограми починають представляти серйозну загрозу для здоров’я.

Чим відрізняється дієта для дітей від дієти для дорослих?

Очевидно, що дієта для дітей 9 років і старше не може будуватися на тих же принципах, що і дієта для дорослих, тим більше, якщо це дієта для дітей для схуднення. У цьому випадку, мова не може йти ні про які обмеження в раціоні, як це часто буває, оскільки зростаючий організм потребує масі корисних речовин, які він отримує з продуктів харчування. Тому виключати, наприклад, м’ясні чи вуглеводомісткі продукти не вийде.

Також в дієті для схуднення для дітей не можна зменшувати калорійність раціону, як це відбувається в багатьох дієтах для дорослих. Причина знову ж полягає в тому, що для нормального розвитку дитячий організм повинен отримувати достатню кількість енергії. Виходить, що користуватися відомими правилами побудови дієт в даному випадку не вийде. Що ж слід враховувати, при складанні дитячої дієти?

Основні принципи дієти

Дієта для дітей 9 років, а також 10, 11, і 12 років повинна будуватися на зовсім інших принципах. Насамперед, необхідно стежити за тим, щоб на столі у дитини були присутні всі важливі продукти харчування, такі як молочні продукти, м’ясо, яйця, риба, овочі та фрукти в потрібному обсязі. Для того щоб не зменшувати кількість того чи іншого продукту, акцент в даній дієті робиться на поділ раціону на окремі прийоми їжі таким чином, щоб з’їдені продукти повністю засвоювалися. Найкраще, якщо за день дитина буде їсти 4 рази невеликими порціями. На сніданок має припадати близько 30% всього денного раціону. Другий сніданок повинен містити 10%, обід – 40%, а вечерю 20%. Також слід вибирати продукти для кожного прийому їжі. Так, сніданок і обід можуть містити продукти, багаті білком, а ось на вечерю краще вибрати страви з круп і овочів.

Якщо дієта для дітей 9 років, а також 10, 11 і 12 років буде будуватися за такими правилами, то організм дитини зможе отримати необхідні йому поживні речовини в належній мірі, не відчуваючи дефіциту у вітамінах і мінеральних речовинах. Знаючи ці принципи, скласти відповідне меню для своєї дитини не складе труднощів. Нижче наводяться кілька варіантів меню на день.

Зразок меню дієти для дітей 9,10,11, 12 років

Меню дієти для дітей 10 років і старше, також як і дієта для дітей 9 років може виглядати наступним чином.

  Сніданок: гречана каша з молоком низької жирності. Другий сніданок: бурякові котлети, приготовані на пару, яблучний компот. Обід: борщ на нежирному м’ясному бульйоні, тушковані овочі з відвареною картоплею, хліб. Вечеря: салат з овочів, кисіль.
  Сніданок: омлет з відвареною морквою, відвар шипшини. Другий сніданок: печене яблуко, хліб, помідори. Обід: овочева окрошка, хліб житній, яблучно-морквяний сік. Вечеря: вівсяна каша, чай.
  Сніданок: оладки з манної крупи з родзинками, компот із сухофруктів. Другий сніданок: бутерброди з печінковим паштетом, фрукти. Обід: овочевий суп-пюре, какао. Вечеря: тушковані кабачки, овочевий салат, чай.

Таким чином, дієта для дітей 10 років і старше – це збалансоване харчування, яке містить всі необхідні зростаючому організму корисні речовини. Вона є дієтою для схуднення в тому сенсі, що сприяє кращому засвоєнню одержуваних з їжею калорій. Для того щоб добитися значного зниження ваги до даної дієті обов’язково потрібно підключити і фізичну активність.

Часто питання схуднення встає в ранньому підлітковому віці. Дієта для дітей 11 років і 12 років будується відповідно до зазначених вище принципами. Дієта для дітей 11 років і 12 років також буде більш ефективною, якщо дитина стане регулярно займатися будь-яким видом фізичної активності. Дієта для дітей 12 років може дещо відрізнятися по калорійності, оскільки в цьому віці потреба в енергії зростає. Але в усьому іншому дієта для дітей 12 років також відповідає описаної вище.

Дієта розрахована на досить довгий період, оскільки вона не є суворою. У цей час слід повністю відмовитися від вживання різного «харчового сміття» у вигляді чіпсів, газованих напоїв, калорійних тістечок і пр. Бажано також не вживати продукцію ресторанів швидкого харчування, що відрізняється підвищеною калорійністю.

Якщо вам сподобалася ця стаття, будь ласка, проголосуйте за неї.

 • дієта для дітей 11 років
 • дієта для дітей
 • дієта для підлітків 12 років
 • дієти для дітей
 • Дієта для дітей 12 років
 • дiета 10 роким дитий
 • дієта для дітей 9 років
 • дієти для дітей 12 років
 • гарна диета для дитей 9 10рокив
 • як схуднути як схуднути дітям

Comments are closed!