Дієта для шопоголіків

Дієта для шопоголіків Дієта для шопоголіків

Ця запис була створена і позначена дієта в 01.04.2014

Шопоголізм, або, по-іншому, шопоманія – залежність людини від непереборного бажання купувати все підряд. Це явище досить нове, що поширився в ХХ столітті, з появою супермаркетів і розпродажів.

Звичайно, і раніше заможні люди купували безліч абсолютно непотрібних їм речей, але це не можна було назвати шопоголізм, оскільки це не було неадекватною поведінкою: у людей був надлишок грошей і часу, так чому б не розважити себе, якщо від цього нікому гірше НЕ буде

Шопоголізм, або, по-іншому називають, шопоманія виражається в залежності людини від непереборного бажання купувати все підряд, але якщо говорити коротко, це ніщо інше як, магазинна хвороба. Коли заходиш в магазин і просто не зупинитися – скуповувати все підряд, і вся твоя зарплата залишається на касі.

Є шопоголіки, які купують, якщо задуматися, потрібні речі. Наприклад, пішла за однією парою колгот, а на додачу купила ще п’ять пар тонких шкарпеток, майку з зображенням зайця і ще шапочки для душа різних кольорів на рік вперед

Так само є шопоголіки, які скуповують абсолютно все. Ну, наприклад, сім пар зелених рукавичок, набір вовняних ниток для в’язання з надією на те, що можливо навчаться в’язати або великі вазони для живих квітів, хоча вдома їх ніколи не вирощували

Є шопоголіки – колекціонери, які скуповують тільки певні речі, тобто виключно сумочки та рукавички, тільки нижні білизні або припустимо кришталь.

Це захворювання можна назвати маленькою слабкістю, т. к. не багато хто з нас можуть пройти повз красивих вітрин, які так і манять своїм дизайном, практично неможливо втриматися, побачивши величезну вивіску SALE МРІЯ! ЗНИЖКИ!

І тільки на касі приходить усвідомлення непотрібності більшої половини покупок, і навіть у цій ситуації, рука не піднімається викинути зі свого кошика найменший шарфик в жовту ромашку.

Я шопоголік?

Якщо Ви не втратили контролю, вмієте утриматися в рамках певної суми, а речі, які Ви купуєте, хоч для чогось Вам потрібні, то нічого страшного в любові до покупок ні – це не найгірший спосіб зняти стрес.

Якщо ж контроль втрачений, Ви витрачаєте гроші, призначені на інші потреби (причому не тільки свої, але і чужі), страждаєте, якщо не можете негайно придбати те, на що око впав (часто абсолютно безглуздий предмет), перестаєте отримувати задоволення отчего-лібо іншого, що раніше Вам подобалося – тут необхідна допомога психолога.

Можемо запропонувати досить дотепний спосіб обчислювати норму для шопоголіків: “Якщо сума, яку ви витрачаєте НЕ непотрібні речі, не перевищує ціни місяці візитів до психоаналітика для зняття стресу – все в порядку, ви в нормі можете шопіть в своє задоволення, якщо ж немає – пора до психолога.

Симптоми шополізм

– Останнім часом у Вашій квартирі, з’явилося безліч речей, які ну просто неможливо розмістити будь-де і при цьому, характерно зменшилася сума в гаманці, а куди вона поділася, Ви не завжди знаєте точно.

– Ви відчуваєте себе найщасливішою жінкою на світі, коли Ваш погляд падає на вітрини, посипані яскравими і блискучими аксесуарами.

– Ви почали помічати за собою, що переступаючи поріг магазину, у Вас пропадають втома, самотність і йдуть всі проблеми, які накопичилися за весь день.

– Нестримне бажання в після стресовий період зробити хоч якусь покупку.

– У Вас вихідний, Ви вирішили прогулятися по парку або сходити в кіно з подругами, і знову опиняєтеся в торговому центрі, в якому і проводите весь залишок свого дня.

– Ну і, звичайно ж, зверніть увагу на Ваших близьких, якщо вони жартують над Вами, а Ваш чоловік каже, що він відчуває себе вдома як у магазині сувенірів, задумайтеся, а може він правий.

Як боротися з шопоголізм?

– Для початку, необхідно усвідомити самої для себе, що Ви є шопоголіком і що, Вам просто необхідно позбавиться від цієї хвороби.

– Спробуйте, виходячи з дому брати гроші виключно на проїзд, хоча б перші 2-3 тижні, це допоможе Вам убезпечити Ваш бюджет і побороти невгамовним бажання купувати.

– Якщо в магазині, який Ви постійно відвідуєте, Вам сподобалася яка-небудь річ, не купуйте її відразу, попросіть відкласти, можливо, через кількох годин, Ви зрозумієте, що вона Вам вже зовсім і не потрібна.

– Усвідомте, що приходячи за мрією в магазин, Ви купуєте всього лише марну покупку, яка абсолютно не наблизить Вас до заповітного щастя.

– Перед тим як Ви йти в продуктовий магазин, складіть список необхідних продуктів і обов’язково перед виходом, не забудьте щільно поїсти, тому що на голодний шлунок Ви купите продуктів набагато більше, ніж Вам потрібно.

– А якщо Ви вже випробували ці не хитра поради і вони принесли ніякої користі, не думайте що Шопоголізм пройде з часом сам по собі, зверніться за допомогою, проконсультуйтеся з психоаналітиком!

Хоча, якщо Ваші щоденні прогулянки по торговому центру, не доставляють Вам ніяких турбот і не загрожують дієтою Вашому гаманцю, в цьому абсолютно немає нічого страшного!

  • чи можна їсти квашену капусту коли сидиш на дієті

Comments are closed!