Дієта для шлунка і кишечника – меню, відгуки

Дієта для шлунка і кишечника – меню, відгуки Дієта для шлунка і кишечника

Спосіб життя сучасної людини дуже часто стає причиною появи проблем з органами травного тракту, такими як шлунок, жовчний міхур, кишечник і не тільки. Великою помилкою можна вважати те, що при виявленні будь-якої проблеми з органами травного тракту багато людей відразу приймають рішення почати прийом лікарських засобів, в той час як вирішити проблему дуже частина вдається з використанням спеціальних лікувальних дієт, однією з яких є дуже ефективна дієта для шлунка і кишечника.

Усі лікувальні дієти, у тому числі і дієта для шлунку і кишечника грунтуються на одному простому правилі, згідно з яким необхідно виключати з раціону харчування всю шкідливу для травного тракту і організму в цілому їжу. У першу чергу до шкідливих продуктів можна віднести надто копчені, солоні і мариновані продукти, а також ті продукти, у складі яких присутні барвники та інші небезпечні речовини, отримані хімічним шляхом.

Велику роль грає не тільки вибір продуктів харчування, але і спосіб їх приготування. Давно відомо, що з усіх нині існуючих способів теплової обробки продуктів найкориснішим і безпечним можна вважати приготування продуктів на пару. Для цього не обов’язково мати дорогу пароварку, адже готувати їжу на пару можна навіть в мікрохвильовій печі при наявності такої функції в ній.

Принципи правильного харчування

Дієта для шлунка і кишечника заснована на наступних принципах правильного харчування:

Щоранку харчовий раціон повинен обов’язково включати яку-небудь кашу, але не перлову або рисову, оскільки вони досить важко перетравлюються. Найбільш доцільно з’їсти вранці вівсяну кашу, так як вона швидко перетравиться, допоможе очистити кишечник і налаштує органи травлення на правильний лад на весь день. До каші на сніданок можна також подати трохи шинки або відвареного м’яса невисокої жирності. З усіх напоїв переважніше всього на сніданок подати чай. Обід щодня обов’язково повинен складатися з першої страви, яким може бути бульйон або суп. На друге можна подати будь-яку страву, крім тих, які вище були віднесені до шкідливих страв. Прикладом другої страви може злучити відварна картопля з котлеткою невисокої жирності. Вечеря не повинен бути занадто важким, оскільки травний тракт, як і сама людина повинна відпочивати під час сну, а якщо ж з’їсти щось важке, то йому доведеться виконувати свої функції навіть тоді, коли інші системи органів будуть вже відпочивати. Ідеальним вечерею можна вважати легкий салат з овочів з чашкою чаю на основі трав. Не варто забувати і про те, що харчування має бути різноманітним, тому намагайтеся використовувати різні страви і їжте більше свіжих ягід, овочів і фруктів.

Дієта для шлунка і кишечника допоможе вирішити вже виниклі проблеми з органами травного тракту або ж запобіжить їх появу.

Comments are closed!