Дієта для щитовидки. Йод допоможе не тільки схуднути, але й порозумнішати – Нові Известия

Дієта для щитовидки. Йод допоможе не тільки схуднути, але й порозумнішати – Нові Известия Йод допоможе не тільки схуднути, але й порозумнішати

Щитовидна залоза – наш генератор енергії – формою і розміром нагадує метелика, розправив крила, і важить майже як метелик – 20-25 р. Але її роль в організмі ніяк не можна вважати легковагій.

Ендокринологи кажуть, що щитовидка – це залоза, що виробляє успіх.

Саме від неї залежить, чи бути вам енергійним оптимістом з підтягнутою фігурою або вічно втомленим невдахою, незадоволеним своєю зовнішністю і страждаючим від стресів. Гормони, які вона виробляє, регулюють обмін речовин, роботу серцево-судинної і центральної нервової систем, допомагають організму протистояти несприятливим факторам зовнішнього середовища

Для нормальної роботи щитовидної залози необхідний йод. Власного йодного виробництва в нашому організмі немає. Тому заліза вловлює з крові весь доступний їй йод, який надходить до нас з їжею, водою і повітрям.

Головна «обов’язок» йоду – регуляція вироблення гормонів щитовидної залози. При його недоліку щитовидка «не розуміє», скільки гормонів від неї вимагається. Тому при тривалому дефіциті йоду можуть виникнути два протилежних стани. У першому випадку щитовидка просто перестає виробляти потрібні гормони, у другому розростається, і, як наслідок, починає виробляти гормонів більше, ніж потрібно.

Медики б’ють на сполох. Кількість захворювань щитовидної залози останнім часом зростає в геометричній прогресії. У 1,5 млрд. осіб у світі існує підвищений ризик розвитку йододефіцитних захворювань. У 650 млн. чоловік збільшена щитовидна залоза, у 43 млн. – вроджена розумова відсталість в результаті йодної недостатності.

За даними ендокринологічного Центру Російської академії медичних наук фактичне споживання йоду мешканцем Росії становить 40-80 мкг в день, що в 2-3 рази нижче добової потреби. Для порівняння, житель США отримує 400-800 мкг, а житель Японії близько 1500 мкг йоду на добу.

Йод всьому голова

Стан, при якому функція щитовидної залози знижена, називається гіпотеріоз. Для людини, у якого виробляється недостатня кількість тиреоїдних гормонів, характерні надмірна вага, зниження пам’яті та інтелекту, порушення мислення. У нього можуть бути рідкісні сухе волосся, голос стає хриплим, нігті ламаються. Такі люди погано переносять холод. Апатія і сонливість, втрата життєвого тонусу – ось характерна особливість цих людей. На жаль, на ранній стадії гипотериоз розпізнати досить складно. Єдині симптоми початку хвороби – млявість, запори і погане самопочуття в холодну погоду.

У кожного другого дорослого і кожної п’ятої дитини щитовидна залоза збільшена. Одне з найпоширеніших явищ – гіпертиреоз, стан, при якому щитовидна залоза працює занадто активно і виробляє занадто багато тиреоїдних гормонів. Від нього страждають до 2% жінок, чоловіки хворіють в 4-5 разів рідше. У людей з важкою формою хвороби дуже характерна зовнішність – зоб і вирячені очі, вони також страждають від тахікардії. Але частіше ми зустрічаємося з збудливими людьми, емоційними, яскравими особистостями, з теплою тонкою шкірою, з блискучими очима, з пітними долоньками і непереносимістю спеки. Ці люди худнуть, незважаючи на прекрасний апетит. А у літніх людей єдиним проявом гіпертеріоза може бути миготлива аритмія і серцева недостатність.

Народити генія просто

Вважається, що розумові здібності та інтелект даються людині від природи і передаються у спадок, але так буває не завжди. Іноді симптоми розумової відсталості і навіть кретинізму можуть бути викликані нестачею йоду в раціоні харчування майбутньої матері. Справа в тому, що без гормонів щитовидної залози неможливо нормальний розвиток плода. Тому рівень тиреоїдних гормонів в організмі вагітної жінки впливає на формування центральної нервової системи плода: якщо він недостатній, розумовий розвиток дитини буде значно знижено в порівнянні з рівнем, призначеним йому природою, і, на жаль, надалі ні навчання, ні збалансоване харчування вже не зможуть відновити здібності з’явився на світ людини.

Йод – це елемент морів і океанів, зміст його в морській воді в кілька разів вище, ніж у прісній. Випаровуючись з поверхні океану, йод з опадами потрапляє у грунт і рослини. Деякі морські водорості, наприклад фукус, ламінарія, філлофора, накопичують йоду до 1% від загальної ваги. Концентрація йоду в таких водоростях іноді перевищує вміст цього елементу в морській воді в 30 000 разів. Йода багато в осоці, мхах і лишайниках. Проте практично на всій території Росії грунт бідна йодом, особливо в місцевостях, віддалених від моря, в гірських і передгірних районах. Від нестачі йоду особливо страждають такі мегаполіси, як Москва і Санкт-Петербург.

Що з’їсти, щоб схуднути

Щоб боротися з дефіцитом йоду, зовсім не обов’язково переїжджати на море, де йод міститься навіть в повітрі. Достатньо змінити своє щоденне меню. Добовий раціон людини має містити від 150 до 200 мкг йоду.

Для початку подивимося, що у нас на столі. Якщо на сніданок ви з’їли одне яйце, пару бутербродів з сиром і випили склянку молока, це означає, що ваш організм отримав близько 35 мкг йоду. На обід був борщ, гречана каша, салат з помідорів і стакан компоту? На жаль, щитовидка отримала лише 50 мкг йоду. Щоб заповнити нестачу йоду, на вечерю доведеться з’їсти морську рибу і салат з морської капусти. Причому вечеряти морепродуктами доведеться не раз на тиждень, а щодня. Таке суворе меню під силу не кожному. Але є й більш простий спосіб. Заповнити недолік йоду можна просто: почавши солити їжу «правильної» сіллю. У Радянському Союзі діяла державна програма постачання населення йодованою сіллю. Вживання йодованої солі дозволяє забезпечити щоденне надходження в організм близько 200 мкг йоду – саме стільки необхідно здоровій дорослій людині. Для профілактики йодної недостатності хороша і морська очищена сіль з пряними травами, а також збагачені йодом продукти – хліб, ковбаса, сосиски, йодована мінеральна вода і молоко. Як правило, баланс йоду в організмі швидко нормалізується. І, як наслідок, ми не тільки починаємо краще себе почувати, але і краще виглядаємо. Волосся стає блискучим, нігті перестають ламатися, а головне – нормалізується маса тіла.

Ми отримуємо йод не тільки з харчових продуктів, а й з деяких лікарських препаратів: протикашльових, антиаритмічного препарату кордарон і навіть з рентгеноконтрастних засобів.

  • збільшена щитовидка як людина себе почуває?
  • чи може від приймання йоду бути погано
  • чоловік виробляє метеликів рівне
  • щитовідка гази
  • Що приймати при захворюванi щетовитки
  • як похудати на йоді
  • як схуднути при захворюванi щитовитки системi
  • які продукти не можна вживати коли щітовидна желіза виробляе багато йода желіза?

Comments are closed!

_0.32MB/0.00937 sec