Дієта для серця: правила кардіотрофіческіе харчування, які допоможуть поліпшити роботу серцево-судинної системи

Дієта для серця: правила кардіотрофіческіе харчування, які допоможуть поліпшити роботу серцево-судинної системи. Дієта для серця: що є, щоб «полум’яний мотор» працював без поломок?

Дієта для серця допомагає знизити ризик розвитку вже наявних неполадок

із серцево-судинною системою, а також запобігти будь серцеві неприємності і хвороби. За винятком, мабуть, тільки проблем любовного характеру.

Дієта для серця – в чому суть?

Так звана дієта 10 для серця – іншими словами кардіотрофіческое харчування – допомагає зменшити не тільки симптоми і розвиток серцевих недуг у хворих людей, але і значно знизити ризики розвитку серцево-судинних захворювань у людей абсолютно здорових. Лікарі-кардіологи нерідко відзначають, що часом дієта для серця призводить до кардинальних поліпшень у стані здоров’я їх пацієнтів. За рахунок чого це відбувається? І які корисні продукти для серця слід включити в свій щоденний раціон, а про які слід забути назавжди?

Що слід виключити з харчування? Список заборонених продуктів в кардіодіете не так великий, як скажімо, в дієті для діабетиків або в харчуванні при жовчнокам’яній хворобі. Однак, будь кардіолог, що інформує свого пацієнта щодо правильного харчування, в першу чергу озвучить саме ті продукти, які вживати не варто.

    Алкоголь. Але відразу обмовимося – табу накладається саме регулярне випивання, що аж ніяк не виключає вживання пари келихів сухого вина з нагоди якого торжества.

Соль. Непоказні на вид кристали солі можуть надавати дуже згубний вплив на серце. Адже більшість серцево-судинних недуг виникає частково унаслідок порушення водно-сольового балансу. Як тільки вміст солей натрію в організмі перевищує норму, клітини тканин і органів починають накопичувати надлишки води, що призводить до набряків і надає жахливу навантаження на серцевий м’яз і судини. Зведіть споживання солі до 5 г на добу – цього цілком достатньо, щоб їжа не здавалося прісної, але при цьому не виявлялося надмірне тиску на серце. Крім чистої солі, виключити з дієти для серця доведеться і традиційно солоні продукти: копченості, напівфабрикати, рибні консерви, квашені та мариновані овочі. Вода. Обмежити споживання води – не означає припинити пити її зовсім. Але про традиційні 2,5 літрах, рекомендованих дієтологами, доведеться забути. Кардіологи радять – загальна кількість рідини (включаючи супи, чай та інші) для сердечників не повинно перевищувати 1 літра на добу. Жирні продукти. Зазвичай лікарі радять зовсім виключити жирні явства з раціону, але насправді логічніше і приємніше застосовувати в дієті для серця принцип заміщення: замість свинини і яловичини їжте телятину та птицю, десерти вибирайте не із заварним кремом, а з легким йогуртовим, замість стейка замовляйте в ресторані коктейль з морепродуктів. Кофеїновмісні напої. Будь-які тонізуючі напої – кава, енергетики, міцний чай – небажані для серця. Замість них краще і корисніше вживати мінеральну воду, морс, трав’яні чаї.

Харчування для серця: кардіологічний мінімум Однак, основний принцип кардіодіети не в тому, щоб тримати серце в чорному тілі, акцентуючи увагу виключно на заборонених продуктах. Навпаки – зосередитися слід саме на тих корисних речовинах (що входять до складу продуктів харчування), які змушують працювати «полум’яний мотор» довго і без збоїв. До них відносяться:

    Калій та магній. Перший забезпечує нормальний серцевий ритм, другий – сприяє розширенню судин, що живлять серце кров’ю, насиченою киснем. Калій в надлишку міститься в чорносливі, куразі, цитрусових, горіхах, картоплі, гречці, журавлині. Магнієм багаті морська капуста, цільнозерновий хліб, пшоняна крупа, петрушка.

Білок. Як відомо, білок є будівельним матеріалом для м’язів, у тому числі і для міокарда. Саме тому білок вкрай важливий у кардіотрофіческіе харчуванні. Білком багаті знежирене молоко і сир, риба і нежирне м’ясо. Складні вуглеводи. Є зважаючи не ті вуглеводи, які містяться в тортах і плюшках, джемах і чіпсах, а ті, що дійсно є джерелом енергії для нашого організму. Здорові вуглеводи містяться в цільнозернових продуктах, крупах і бобових.

Якщо турбота про серце – ваш головний біль і причина занепокоєння, перше, з чого варто почати, – з переходу на дієту для серця. Тим більше, що в ній достатньо місця для кулінарних відкриттів і експериментів. Доглядайте за вашим серце зі смаком і задоволенням!

Comments are closed!

_0.31MB/0.01848 sec