Дієта для підвищення настрою і рівня енергії | Healthaddicted

Дієта для підвищення настрою і рівня енергії | Healthaddicted Дієта для підвищення настрою і рівня енергії

Чи може їжа підвищити енергію і настрій?

Така можливість інтригує. Хоча ще занадто рано, щоб заявляти, наприклад:

«яблуко в день і депресія йде геть», дослідники ще знаходяться в процесі вивчення зв’язку між уживаної їжею і тим, як ми себе почуваємо. Існує доказ того, що зміна раціону може допомогти підтримувати здоровий процес метаболізму і хімічні процеси в мозку, що, в свою чергу, впливає на ваш рівень енергії і, можливо, ваш настрій.

Харчування допомагає підтримувати енергетичний рівень трьома способами: надаючи достатню кількість калорій, доставляючи в наш організм такі стимулятори, як кофеїн і, змушуючи обмін речовин спалювати «паливо» більш ефективно. Що ж стосується настрою, деякі дослідження показують, що кращими продуктами є ті, які можуть стабілізувати цукор в крові і викликають позитивні хімічні реакції мозку, такі як вироблення серотоніну. Дочитайте статтю до кінця, щоб дізнатися, вживання яких продуктів і напоїв може допомогти вам підтримувати здоровий рівень енергії.

Корисні вуглеводи

Вуглеводи – зазвичай ворог № 1 багатьох дієт, але вони також мають велике значення для отримання організмом енергії. Вони є основним джерелом палива для організму і підвищують рівень серотоніну. Головне уникати солодких продуктів, які викликають сплеск в крові рівня цукру, і потім його падіння, що призводить до поганого настрою і втоми. Замість цього, звернемо увагу на цільнозернові продукти, як цільнозерновий хліб, коричневий рис і зернові крупи. Організм поглинає цілі зерна більш повільно, зберігаючи рівень цукру в крові і відповідно рівень енергії стабільними.

Мигдаль, фундук і кешью

Вищезазначені горіхи, крім того, що багаті білком, також містять в собі магній – мінерал, який грає дуже важливу роль у перетворенні цукру в енергію. Проведені дослідження доводять, що нестача магнію здатний виснажувати запас енергії. Магній знаходиться також в цілісному зерні, наприклад, зернових висівках, і в деяких видах риби, наприклад, палтусі.

Бразильський горіх

Додайте до попереднього набору бразильські горіхи для отримання корисної дози селену, який грає ключову роль в метаболізмі і може бути природним підсилювачем настрою. Кілька досліджень виявили зв’язок між низьким надходженням селену в організм і пригніченим емоційним станом. Даний мінерал зустрічається також в малих кількостях в морепродуктах, м’ясі, бобових і цільнозернових.

Нежирна свинина, м’ясо яловичини, курка і індичка без шкірки – здорові джерела білка, в тому числі амінокислоти тирозину. Тирозин збільшує рівні норадреналіну і допаміну – хімічні речовини мозку, які можуть допомогти вам почувати себе більш уважним і зосередженим. М’ясні нарізки також містять вітамін В12, який, як припускають деякі дослідження, може допомогти при депресії і безсонні.

Жирні види риби, наприклад, лосось, багаті омега-3 жирними кислотами. Деякі дослідження свідчать, що дана речовина здатне захищати від виникнення депресії, але дослідження ще недостатньо обгрунтовані. Хоча масштаби зв’язку невизначені, омега-3 жирні кислоти забезпечують широкий спектр інших переваг, у тому числі допомагають зберегти здоров’я серця. Крім риби, джерела омега-3 включають горіхи і листяні, темно-зелені овочі.

Інша поживна речовина, яка як показують дослідження, знижує ризик розвитку депресії – фолієва кислота. Як і омега-3 жирні кислоти, ця кислота знаходиться в зелених листових овочах, в тому числі шпинаті і салаті ство (ромен). Брокколі, брюссельська капуста, цитрусові та горіхи також є гарними джерелами фолієвої кислоти.

Клітковина є енергетичним стабілізатором. Вона уповільнює травлення, забезпечуючи більш стабільне постачання енергією протягом усього дня. Підвищіть рівень споживання клітковини, додавши в раціон боби, цілі фрукти, овочі, хліб з цілісного зерна і крупи з необробленого зерна.

Зневоднення і занепад сил йдуть поруч. Деякі проведені дослідження свідчать, що навіть цілком помірне зневоднення здатне уповільнити метаболізм і позбавити вас енергії. Рішення просте – пити багато води або інші несолодкі напої через регулярні проміжки часу.

Свіжі продукти

Ще один спосіб уникнути обезводнення і напруги – це є соковиті продукти, такі як свіжі овочі і фрукти. Уникайте сухих упакованих закусок, таких як чіпси, віддайте перевагу часточки яблука або селері. Інші «зволожуючі» продукти – це каші і макаронні вироби, які набухають водою при кулінарній обробці.

Кава, мабуть, один з найпопулярніших в світі «енергетиків» і як показує практика, це працює – принаймні, в короткостроковій перспективі. Кофеїн нарощує процес обміну речовин в організмі, на деякий час покращуючи психічне увага і зосередженість. Часті невеликі чашки кави сприятимуть вашої уважності і зосередженості довше, ніж одна велика доза. Остерігайтеся пити занадто багато кави, тому що ви не зможете спати ночами. Недолік сну є очевидною причиною витоку вашої енергії.

Альтернативним джерелом кофеїну, звичайно ж, виступає чай. Проведені дослідження свідчать, що взаємодія в чаї кофеїну і амінокислоти L-теаніна може поліпшити зосередженість, швидкість реакції і навіть пам’ять. Чорний чай також рекомендований для усунення наслідків стресу.

Чорний шоколад

Любителі шоколаду, ви, ймовірно, вже знали про це – кілька квадратиків чорного шоколаду можуть підвищити зосередженість і настрій. І знову працює кофеїн поряд з іншим стимулятором, який називається теобромін. Але обережно: недавнє дослідження показало, що люди, які їдять шоколад багато і часто, мають велику ймовірність виникнення депресії.

Той, хто сподівається підвищити енергію і настрій, повинен забути про відмову від сніданку. Проведені дослідження свідчать, що люди, які щодня снідають, можуть насолоджуватися більшою енергією і кращим настроєм протягом усього дня. Кращі сніданки ті, які забезпечують організму багато клітковини і поживних речовин, завдяки цільнозерновим вуглеводам, хорошим жирам і деяким видам білка.

Часте харчування

Ще одним способом стабілізації рівня цукру в крові, енергії і настрої є вживання невеликих порцій страв і закусок кожні три-чотири години, замість декількох великих прийомів їжі. Енерго-закуски включають цільнозернові хлібці, бутерброд з м’ясом індички і салатом, або цільнозернові злаки з молоком.

Високоенергетичні добавки

Високоенергетичні добавки часто підносяться як альтернатива кави або іншим стимуляторів. Багато хто з таких добавок насправді містять кофеїн або схожі хімічні речовини. До них відносяться горіхи кола, мате, екстракт зеленого чаю і гуарана. Ці добавки можуть забезпечити вам тимчасовий енергетичний підйом, але експерти кажуть, що ефект набагато відрізняється від вживання звичайної кави.

Енергетичні напої і гелі

Велика частина енергетичних напоїв і гелів наповнюють організм простими вуглеводами – іншими словами, цукром, який організм може швидко перетворити в енергію. Це зручний спосіб підвищення фізичної витримки деяких спортсменів при інтенсивних навантаженнях, але вигода для решти сумнівна. Енергетичні напої зазвичай містять багато калорій і мало поживних речовин.

Вправи для енергії

Також як зміна раціону, фізичні вправи – це випробуваний і перевірений спосіб підвищити рівень енергії і поліпшити настрій. Навіть одна 15-ти хвилинна піша прогулянка здатна зарядити енергією, і збільшення вигоди відбувається у міру зростання частоти та інтенсивності фізичної активності. Проведені дослідження свідчать, що регулярні фізичні навантаження можуть полегшити депресію і викликати фізіологічні зміни, що дозволить виробляти більше енергії протягом дня.

  • Як підвищити рівень енергії

Comments are closed!

_0.32MB/0.00409 sec