Дієта для очищення кишечника – непростий крок до очищення організму

Дієта для очищення кишечника – непростий крок до очищення організму Дієта для очищення кишечника – непростий крок до очищення організму

Задумайтесь – наш кишечник пропускає через себе всі токсини і шкідливі речовини, які надходять в організм з їжею. Більш того, в кишечник з печінки виділяються

токсичні продукти обміну, і з ними цьому органу теж доводиться справлятися. Виходить? Скоріше так, ніж ні, але безслідно робота в настільки шкідливих умовах не проходить – чим довше ми живемо, тим більше токсичних компонентів осідає на стінках кишечника, формуючи так звані калові камені.

Людина не помічає їх освіти, адже це не супроводжується больовим синдромом і ніяк не позначається на роботі інших органів і систем, правда, з одним застереженням – до пори до часу не позначається. У певний момент ви помічаєте, що знизилася працездатність, погіршився загальний самопочуття, хвороби стали приходити частіше, а боротьба з ними забирає все більше часу і сил. Якщо до цього ще й приєдналися проблеми з травленням, метеоризм, запори або, навпаки, розлади стільця, багато хто починає замислюватися про стан кишечника. Проблеми зі шкірою теж часто пов’язані з цим органом і викликані накопиченням в ньому великої кількості шлаків. Чи є вихід з даної ситуації? Є, і полягає він в чищенні кишечника.

Для цього можна скористатися двома способами. Перший не зовсім приємний, але досить швидкий – гідроколонотерапія . По суті справи це звичайна клізма, яка проводиться в спеціалізованих медичних установах. Для очищення кишечника потрібен інтенсивний вплив на організм, а тому самостійно дану процедуру краще не проводити.

Другий варіант – дієта для очищення кишечника . У цьому випадку швидко очистити організм не вийде, доведеться кілька днів потерпіти і попрацювати над собою, щоб витримати цю нелегку процедуру. Це стосується не тільки обмежень в їжі. Про яку дієті може йти мова, якщо ви продовжуєте курити, приймати спиртні напої, каву або чай? Від усього цього потрібно відмовитися, причому ще до початку дотримання дієти. Доведеться також виключити зі свого раціону всі спеції і до мінімуму обмежити споживання солі.

На цьому загальні рекомендації не вичерпуються. За кілька днів до дієти бажано перейти на продукти переважно рослинного походження, а всі рафіновані і гомогенізовані продукти слід поступово виключати (цукор і сіль, хліб, кава і спеції).

Коли ж ви перейдете до того, що називається дієта для очищення кишечника, обмеження вже будуть носити не рекомендаційний, а заборонний характер. Їмо тільки натуральні продукти рослинного походження – овочі та фрукти, горіхи і зелень. Їмо переважно ту їжу, яка не зазнала тепловій обробці. Повністю виключаємо кава і чай, а пити потрібно мінеральну воду (краще негазовану), і пити її можна в необмеженій кількості. До речі, ліки, біологічні добавки і полівітамінні комплекси теж відкладаємо до закінчення дієти, виняток становлять препарати, які дійсно життєво необхідні і призначені лікарем.

Для тих, хто хоче розібратися з принципом дії і зрозуміти, які цілі переслідує дієта для очищення кишечника, можемо розповісти наступне. Наш кишечник дуже добре реагує на надходження з їжею грубої клітковини рослинного походження, яка сприяє нормальній перистальтиці органу і формує основу для відходів життєдіяльності, яка чудово просувається по кишкової трубці допомогою перистальтичних скорочень. Коли клітковини мало (а в багатьох продуктах, які є сучасна людина її зовсім немає) транспорт цих відходів затримується, вони осідають на «гофрованих» стінках кишечника і надовго залишаються в складках слизової оболонки. Наша мета – повернути орган до нормальної роботи.

Один з варіантів дієти для очищення кишечника виглядає наступним чином:

Перші два дні намагайтеся їсти одні лише зелені яблука, виключайте всі інші продукти харчування, лише ввечері можна випити трохи слабкого підсолодженого чаю, при цьому замість цукру бажано використовувати ложку меду.

На третій день. щоб не протягнути ноги, розширюємо раціон і включаємо в нього крупи – нехай це буде вівсяна каша, зварена на воді. Зверніть увагу, що нам знадобиться вівсяна крупа, а не пластівці, які так міцно увійшли в наше життя через простоти приготування. Сіль і цукор за смаком – не додаємо! В обід можна з’їсти трохи відвареної риби, а на вечерю знову приготуємо кашу, на цей раз рисову. Овочі в раціоні вітаються, і в цьому відношенні ви можете себе не обмежувати.

На четвертий день готуємо собі ті ж страви, що і напередодні, єдино, рибу можна замінити одним вареним яйцем або сиром (100-150 грам).

На п’ятий день продовжуємо урізноманітнити своє меню – на обід додаємо печена картопля, готуємо овочевий салат і заправляємо його невеликою кількістю рослинної олії (краще взяти оливкова холодного віджиму – в ньому збережені всі корисні компоненти). Вечеряємо знову рисовою кашею, приготовленою на воді.

Шостий день проведемо більш скромно, так як напередодні ми, можна сказати, сильно побаловали себе смачними стравами, тому, на сніданок і обід обмежуємося вівсяною кашею, а вечеряємо рисом.

У сьомий день продовжуємо активно їсти овочі, а от замість каш скористаємося молочними продуктами – сиром на обід і кефіром на вечерю.

Меню восьмого дня знову буде складатися з вівсяної каші, овочів і яблук. На вечір дозволимо собі з’їсти двісті грам вареної риби і пару апельсинів. До речі, цитрусові багаті вуглеводами і вітамінами, містять вони і рослинну клітковину, тому ви сміливо можете включати їх в свій раціон буквально з другого дня.

Дев’ятий день – передостанній, починаємо його з кефіру, в обід готуємо рибу, а на вечерю можна з’їсти трохи відвареної яловичини з рисом. Яблука і овочі і раніше вітаються. Останній, десятий день присвятимо кефіру і овочам, додамо трохи цитрусових і чай.

Перш ніж ви вирішите, що вам підходить будь-яка дієта для очищення кишечника (не обов’язково описана вище, бо варіантів безліч), проконсультуйтеся з приводу можливості її застосування з лікарем терапевтом або дієтологом.

Якщо у вас є хвороби внутрішніх органів – без такої консультації не починайте ні в якому разі! І нарешті, після хвороб (навіть після застуди), після гострого стресу або під час важкої виснажливої??роботи і фізичних навантажень будь-яка дієта протипоказана.

Comments are closed!