Дієта для ласунів

Дієта для ласунів Дієта для ласунів

У Росії людей, небайдужих до солодкого називають мило – «ласуни», в Європі ж це поняття звучить як діагноз: «carbohydrate addiction» – «вуглеводна залежність», і розглядається як особливість обміну речовин. Ця особливість обумовлена??підвищеною активністю підшлункової залози.

Що таке швидкі вуглеводи

Із самої

назви ясно, що «швидкими» називають ті вуглеводи, які з максимальною швидкістю всмоктуються в кров і викликають різкий підйом рівня глюкози. Підшлункова залоза виробляє велику кількість гормону інсуліну, розносить в крові глюкозу. Це швидко відбивається на стані людського організму: відчувається приплив енергії, ейфорія, емоційний підйом.

Але для організму вважається неприйнятним такий стрибок, тому що організм не пристосований працювати в піковому режимі – глюкоза повинна надходити в кров рівномірно. Відповідно, надлишок переробляється і осідає на талії у вигляді жирових відкладень.

Пастка полягає в тому, що викид інсуліну має дві стадії. Наприклад, після солодкого сніданку (наприклад, солодкий кава, йогурт та булочка) організм отримує велику кількість легкозасвоюваних вуглеводів. Це призводить до гострого відчуття голоду через пару годин і викид інсуліну до моменту наступного прийому їжі. Тому, в обід, навіть якщо ви обираєте цілком дієтичне меню, організм все одно відчуває почуття голоду, вимагаючи шоколадку, тортик, морозиво на десерт.

Виходить порочне коло. Але спеціальна дієта здатна розірвати його.

Суть дієти для ласунів

Річард і Рейчел Хеллер, американські дієтологи, розробили спеціальну методику, що дозволяє «погасити» гостру тягу до легкозасвоюваних вуглеводів. Дієта будується на принципі правильного харчування, але має невелику хитрість. Протягом дня необхідно їсти 3-4 рази, з яких 2-3 мають бути низьковуглеводними і складатися з риби, м’яса, некрохмалистих овочів і молочних продуктів. Необхідно виключити хліб і жирні соуси. Зате останній прийом їжі – винагорода за позбавлення. Вечеря може включати в себе картоплю, солодкі фрукти, соки, макарони, морозиво і навіть алкоголь.

Сенс дієти полягає в тому, що, так як викид інсуліну протягом дня був мінімальним, то людина, яка дотримується цієї дієти, буде розумно користуватися цією харчовий «свободою» і не переїсть. А якщо все-таки дозволить собі зайвого, то корисний сніданок і обід не дасть зайвих калорій затриматися в організмі.

Важливими умовами при дотриманні дієти для ласунів є:

    перше, достатня кількість води для підтримки – мінімум 1,5 літра чистої води на добу; Повне виключення перекусів. Ніякого печива, шоколаду або солодкого йогурту протягом дня; Відмова від фруктів під час перших прийомів їжі. Незважаючи на те, що фрукти вважаються дієтичними продуктами, в них досить велика кількість вуглеводів, у тому числі і швидких.

Якщо ви любите сухофрукти, то курага, інжир і чорнослив – ідеальні складові для останньої трапези. Крім вуглеводів вони містять велику кількість поживних речовин і покращують травлення, що благотворно позначається на процесі схуднення.

Кому підходить дієта для ласунів

Насамперед дієта націлена на людей, які не просто люблять солодке, але й не можуть відмовити собі в добавці. Шанувальникам італійської пасти, піци, а також бутербродів і йогутров вранці. Якщо ви відчуваєте, що стаєте рабом своїх харчових пристрастей і розумієте, що пора міняти смакові звички, то ця дієта підійде якнайкраще.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00931 sec