Дієта для годуючих мам – на бебі. ру

Дієта для годуючих мам – на бебі. ру Наші електронні помічники

Журнал

Дієта для годуючих мам

У період грудного вигодовування підвищується потреба жінки в поживних речовинах і вітамінах, і якщо ці потреби не задовольняються, то грудне молоко

буде вироблятися за рахунок власних ресурсів, що годує. Тому дієта для годуючих мам в чому визначає успішність грудного вигодовування і стан здоров’я жінки в цей період.

У перші дні після пологів переважно не їсти, щоб дати організму відпочити. Якщо є апетит, можна поїсти овочевий суп, курячий бульйон, геркулесову кашу, печені яблука. У перший день після пологів необхідно більше пити: трав’яні збори, журавлинний морс, компот із сухофруктів. Норма рідини в першу добу після пологів становить 3-4 літра, у другу добу – до 1 літра.

На третю добу, коли приходить молоко, краще взагалі не пити, а тільки змочувати губи водою. Далі, поки грудне вигодовування не налагодиться, необхідно пити з оглядкою на стан грудей. Після того, як грудне вигодовування налагодиться, потрібно випивати по склянці рідини перед кожним годуванням. З 4 по 7 день після пологів можна їсти каші (гречану, вівсяну або пшоняну), приготовані на воді. Також вживайте овочевий або фруктовий супи, тушковані або запечені овочі, печені яблука. З 7 по 21 день після пологів додайте в раціон білу рибу, відварну яловичину, трохи кедрових горіхів. З 21 дня можна їсти курку, яйця, кефір, насіння. Починаючи з другого місяця після пологів, дієта для годуючих мам стає менш суворої: поступEво в раціон додаються нові продукти – по одному кожні два дні. При цьому необхідно вести харчовий щоденник, щоб виявити негативну реакцію малюка на який-небудь продукт.

Якщо у малюка виникає алергія або розлад травлення на нову страву, відмовтеся від нього на 2-3 тижні, потім спробуйте знову ввести його в свій раціон.

Будьте обережні з кисломолочними продуктами, капустою, бобовими – багато дітей погано реагують на ці продукти. Також дієта для годуючих мам виключає наступні продукти: незбиране молоко, консерви, копченості, шоколад, кава, алкоголь, солодощі, смажене, гриби; а також продукти, що містять штучні барвники, поліпшувачі смаку, консерванти.

  • bebi ru
  • бебі ру
  • тушковані овочі для годуючих мам

Comments are closed!

_0.31MB/0.00640 sec