Дієта для футболістів

Дієта для футболістів Дієта для футболістів

Правильне харчування важливо для організму будь-якої людини, а для практикуючого спортсмена воно важливіше в кілька разів. Футболістові доводитися як на тренуваннях, так і під час матчу переносити тривалі фізичні навантаження.

Ці самі навантаження зумовлюють важливість повноцінного харчування для футболіста.

Неперевершений футболіст всіх часів і народів, бразилець Пеле, говорив, що їжа для футболіста є головним пальним. З таким твердженням не посперечаєшся. Адже від того, як футболіст харчується цілком залежить його працездатність на зеленій галявині стадіону. Вершина майстерності в цьому спорті залежить не тільки від уміння володіти правильною технікою гри, але і від того як буде вибудувана програма харчування футболіста.

Крім того, що харчування для футболіста має бути повноцінним, воно повинно також бути смачним і правильно приготованим. Але і це не найголовніше. Воно повинно відповідати двом основним вимогам: воно повинно містити всі необхідні організму спортсмена поживні речовини (білки, жири і вуглеводи, мінерали і вітаміни), а крім збалансованості за нутриентам, таке харчування ще має і покривати енергетичні потреби організму футболіста.

Енергетичні потреби футболіста в чому залежать від його індивідуальних витрат, режиму тренувань, ваги і віку. Орієнтовна цифра калорій, які повинен отримувати з їжею футболіст в режимі активних тренувань та ігор, становить 65-70 калорій на 1 кілограм маси тіла на добу.

Важливою особливістю харчування тренується футболіста вважається правильно вибудуваний розпорядок прийому їжі в повній відповідності зі спортивним режимом. Важливо розуміти, що час прийому сніданку, обіду, полудня і вечері має бути незмінним. Така незмінність зумовить повноцінне перетравлення їжі і засвоєння всіх її елементів. Ні за яких обставин не слід тренуватися або ж грати натщесерце. Найефективнішою схемою для харчування футболіста буде дробове п’ятиразове харчування.

Режим харчування цілком залежатиме від тих тренувальних та ігрових навантажень, що доводитися переживати організму футболіста.

Так, наприклад, в підготовчий період тренувального річного циклу, коли футболісти зайняті на зборах, буде необхідно зробити акцент на їжі, багатої білками. Це необхідно для кращого розвитку м’язового апарату.

У режимі вдосконалення витривалості і вибухової сили необхідно, щоб у раціоні футболіста превалювали вуглеводи, збагачений вітамінами і мінералами. Прекрасними поєднанням таких продуктів є різноманітні корисні круп’яні каші (вівсянка, гречка) доповнені овочевими салатами, фруктами.

У моменти тренувального циклу, коли перед футболістом стоять завдання вдосконалення швидкісно-силових якостей, необхідно, щоб у раціоні з’явилися у великій кількості продукти з підвищеним вмістом кальцію і фосфору (риба, сир, молочні продукти).

Харчування перед тренуванням

Що стосується їжі, яка повинна бути з’їдена футболістом перед тренуванням або грою, то за своїм складом вона повинна бути висококалорійної, але не жирною з правильним поєднанням вуглеводів і білків.

Вуглеводи в раціоні футболіста складають до 65% від загального калораж, тоді як на частку білків приходиться всього 15%, решта ж залишається жирам. Важливо пам’ятати, що порція їжі перед грою повинна бути малооб’ємної, щоб не створювати дискомфорту в шлунку, і повинна бути прийнята мінімум за 3 години до гри.

Перед іграми показані: тушкована птиця або м’ясо з комбінованими овочевими гарнірами, вівсяна і гречана каші, морські делікатеси, яйця, пластівці з цільного зерна, йогурти, вітамінні соки і компоти.

Не можна перед матчами і тренуваннями включати в раціон важко переварювані перенасичені жирами страви, до яких можна віднести: жирне м’ясо, смажене на сковороді, насіння і горіхи, масла, бобові.

Крім правильного раціону в день матчу не можна забувати про правильний режим споживання води, щоб виключити ризик зневоднення, і як наслідок можливість зберегти хороше самопочуття і енергетику на весь матч.

Повноцінний режим харчування і вживання рідини повинен дотримуватися футболістом не тільки в дні матчів, а й протягом усього тренувального циклу.

Харчування після тренування

Після гри або тренування їжа для футболіста має бути поживною і містити велику кількість білків. Крім цього можна використовувати продукти з підвищеним вмістом клітковини, які допоможуть забезпечити організм футболіста розтрачених в ході гри або тренування вітамінами і мінералами. Як правило, для таких цілей підійдуть страви з риби в поєднанні з кисломолочними продуктами, овочами та фруктами.

  • Їжа футболістів
  • дієта для футболістів
  • дієта для футболіста
  • Дієти футболістів

Comments are closed!

_0.31MB/0.00482 sec