Дієта для донора, харчування по групі крові | Медичні новини в світі

Дієта для донора, харчування по групі крові | Медичні новини в світі Дієта для донора, харчування по групі крові

27 квітня 2014

На якість і склад крові (плазми і формених елементів) впливає ряд факторів: режим праці та відпочинку, куріння, вживання алкоголю, деяких лікарських засобів, а також харчування

КОРИСНІ

ПРОДУКТИ

В даний час лікувальний плазмаферез (процес виведення плазми крові з кровообігу людини) ефективно застосовується в лікуванні гострих отруєнь, інфекційних, алергічних, аутоімунних, ревматичних, ендокринних захворювань, а також хірургічної, онкологічної, акушерської та екстрагенітальної патологій і т. п.

Після здачі цільної крові її повне відновлення відбувається через 30-40 днів, проте швидкість відновлення різних компонентів різна. Найшвидше відновлюється плазма – протягом 1-2 діб (рівень лейкоцитів і тромбоцитів – за 5-6 доби, а еритроцитів – за 4-6 тижнів).

Щоб обсяг і склад крові нормалізувалися швидше, після лікувального або донорського плазмаферезу рекомендується пити більше рідини (чай, соки, морси, мінеральна вода). Після тромбоцитоферезу необхідно приймати кальцієві вітамінні препарати.

Для якнайшвидшого і повноцінного відновлення складу крові рекомендується вживання:

    • молока і молочних продуктів; • м’яса та м’ясних продуктів, птиці, яєць, риби і морепродуктів; • продуктів рослинного походження з високим вмістом заліза (гречка, буряк, петрушка, шпинат, яблука, гранати) і рослинного білка (квасоля, горох, соя, сочевиця, кукурудза).

Включення перерахованих продуктів в раціон допоможе відновитися не тільки донорам, а й людям, що перенесли крововтрату в результаті оперативного втручання або нещасного випадку, пацієнтам з анемією та ін

У відповідності з теорією американського лікаря-натуропата Пітера Д ‘ Адамо, для оптимального функціонування організму в цілому і якості крові зокрема необхідно харчуватися «по групі крові», яка еволюційно пов’язана з певним видом їжі.

Зокрема, для «мисливців» – володарів I групи крові (а їх у світі близько 33%) – найбільш природним є тип харчування, що базується на вживанні великої кількості протеїнів – м’яса (крім свинини) і печінки. Також Д’Адамо рекомендує людям з I групою крові включати в раціон рибу, морепродукти, оливкова олія, волоські горіхи, гарбузове насіння, інжир і буряк.

Люди з II групою крові – «хлібороби» (близько 38% населення) – природжені вегетаріанці. Відповідно, основу їхнього харчування повинна становити рослинна їжа – овочі, за винятком свіжого перцю, червонокачанної і білокачанної капусти, і фрукти (окрім апельсинів, мандаринів і бананів). «Хліборобам» рекомендується уникати вживання м’яса, а з молочних продуктів – віддавати перевагу йогуртам, бринзі і нежирним сирам. Заміною молочним можуть стати продукти з сої – соєве молоко і соєвий сир (тофу). У раціоні вітаються рослинні масла, бобові, яйця, крупи і несолона риба, крім камбали, оселедця і палтуса.

А ось «кочівники», тобто володарі III групи крові (20,6% населення), практично всеїдні. Вони можуть сміливо поєднувати рибу і м’ясо (за винятком м’яса птиці) з молочними продуктами, крупами (крім гречки і пшениці), фруктами і овочами (крім помідорів, кукурудзи та оливок).

Нарешті, IV група крові – найрідкісніша (7-8%) – виникла в результаті змішування I і III груп. Таким чином, її власникам показана змішана дієта: м’ясо (баранина, індичка, кролик), риба, молочні продукти, соєвий сир, оливкове масло, горіхи, а також всі крупи (за винятком гречаної).

У той же час слід зазначити, що формування дієти по групі крові є занадто спрощеним підходом і не може відображати реальну ферментативну та ендокринну активність конкретної людини.

Якщо стаття сподобалася, поділіться з друзями:

  • харчування донора

Comments are closed!