Дієта. Це шкідливо або корисно

Дієта. Це шкідливо або корисно. Користь і шкода дієт

Найбільша проблема нашої сучасності – це зайва вага. І щороку ЗМІ видає безліч нових дієт. Подібні дієти широко рекламуються, але ніде не називаються побічні ефекти таких дієт. Мало хто знає, що неправильна дієта може згубно позначитися на здоров’ї людини.

Найчастіше люди, які хочуть знизити свою вагу, не замислюються над причинами, які призвели до повноти. Але ж для повноцінного ефекту необхідно кардинально змінити свій спосіб життя і звички.

Дієту людині повинен підбирати індивідуально лікар-дієтолог, але найчастіше бажають схуднути цим нехтують і призначають дієту самостійно. При цьому допускають помилки і не враховують такі фактори:

– строгість дієти. Дієта може відрізнятися зайвою строгістю, так що організм надмірно виснажується. У результаті людина може бути настільки виснажений, що не зможе виконувати навіть легкі фізичні дії.

– негнучкість дієти. В умови сучасної нестабільності рідко який людина може дотримуватися одного і того ж меню кожен день і це створює дискомфорт.

– продукти, дозволені дієтою, можуть не підходити людині з тієї чи іншої причини. Наприклад, дієта на основі цитрусових може викликати алергічну реакцію. Невелике почервоніння на початку дієти може закінчитися сильної алергічної реакцією.

– суворе дотримання дієти може привести людину зі слабкою психікою до нервового зриву і обжерливості.

– дієта обмежує організм в корисних речовинах, такі обмеження погано позначаються на внутрішніх органах і можуть привести до серйозних їх захворювань. Порушення харчування обов’язково призводить до порушень обміну речовин.

Крім того, дієта зазвичай дуже дороге явище, тому що вимагає вживання тільки певних продуктів і іноді дуже специфічних. А господиням, які сидять на дієті, доводиться готувати окремо для себе дієтичну їжу, а іншим членам сім’ї – звичайну.

Останні дослідження довели, що відмова від продуктів, постійно вживаються в їжу, призводить до порушень імунної системи.

Правильну дієту повинен призначати грамотний фахівець – дієтолог, який буде керуватися правилом «Не зашкодь».

Інформація за темою

У нашому суспільстві давно вкоренилася думка, що хлібобулочні вироби та солодощі, в тому числі цукру і шоколад, викликають неконтрольоване збільшення ваги.

Дієта. Це шкідливо або корисно.

Comments are closed!