Дієта Борменталя. Меню дієти доктора Борменталя. Фото результатів

Дієта Борменталя. Меню дієти доктора Борменталя. Фото результатів. Дієта доктора Борменталя

Зміст статті:

Історія дієти доктора Борменталя почалася в 2001 році, коли дієтологи разом з психотерапевтами розробили методику схуднення, яка і отримала назву «Доктор Борменталь». Сьогодні дана методика успішно застосовується в цілій

мережі клінік «Борменталь». У них бажають позбутися зайвої ваги гарантують, що небажані кілограми підуть, причому без будь-яких істотних обмежень в їжі і раціоні харчування, а також виснажливих фізичних вправ. Девіз клініки – «схуднення без заборон». Але в чому ж тоді їх секрет успіху?

Автори методики роблять упор на психологію. На їх думку, людині бажаючому схуднути потрібно зробити два кроки. По-перше, зрозуміти причини, які спонукають його переїдати і тим самим набирати зайву вагу, а по-друге, почати діяти, дотримуючись нескладні правила методики. Коли будуть знайдені причини – можна буде худнути без особливих мук, досягаючи результатів.

Причини переїдання суто індивідуальні, тобто у кожної людини свої. Це може бути і стрес, і переживання, і страх чого-небудь, і багато інших чинників. Таким чином, сьогодні ми приймаємо їжу далеко не завжди бо голодні. А це природно тягне за собою накопичення зайвої ваги. Одного разу в розпачі твердо вирішивши схуднути, ми сідаємо на одну, другу, третю дієту і часто терпимо фіаско. А все тому що зайві кілограми – це не причина, а наслідок, сигнал про наявність внутрішніх проблем, які потребують вирішення. Поки до нас не прийде усвідомлення цього, ми так і будемо знову сідати на дієту, знову зриватися тому, що не змогли відмовити собі в харчових радощах і знову картати себе за відсутність сили волі.

Підрахунок калорій

Дієта Борменталя наказує скоротити щоденне споживання калорій. На думку авторів методики, оптимальна норма – 1000-1200 кілокалорій. При цьому враховується спосіб життя худне. Якщо він веде сидячий спосіб життя, то рекомендується дотримуватися нижньої планки, а якщо навпаки, займається важкою фізичною працею, то можна збільшити щоденну норму на 200 ккал.

Найдивовижніше, що в рамках дозволеного можна їсти все, що завгодно – будь-які продукти. Головне – щоб загальна калорійність з’їденого укладалася в позначені дієтою рамки. І знову-таки важливо не забувати про психологічному настрої, а точніше усвідомлювати, що переїдання зупинить процес схуднення.

Підрахунок калорій – це єдине суворе умова, яка повинна виконуватися неухильно. Так що, коли підходить час прийому їжі – не поспішайте є. Спочатку зважте продукти на кухонних вагах і розрахуйте кількість споживаних калорій за спеціальною таблицею калорійності, виходячи з ваги. Все, що з’їдається за день має щодня заноситися в спеціально заведену для цього зошит, щоб наприкінці дня можна було проаналізувати від яких продуктів краще відмовитися. На думку авторів методики, обмежити варто жирну їжу і їжу, багату вуглеводами.

Метою низькокалорійної дієти доктора Борменталя є повернення до нормального показником ваги. За її досягненню можна потроху збільшувати калорійність раціону, входячи в закрепляющую стадію. Важливо буде встановити певну межу (у кожної людини він свій), коли вага, стабілізувавшись, вже не змінюється ні в одну, ні в іншу сторону.

Раціон харчування

Хоча дієта Борменталя фактично не забороняє відмовлятися від вживання калорійних продуктів – в цьому потрібно знати міру. А ще краще все ж відмовитися від деяких з них, таких як жирні молочні продукти, білий хліб, ковбаса, картопля.

Меню потрібно спланувати так, щоб щодня з’їдати небудь білковий продукт – м’ясо, риба, курка, білки яєць, нежирний сир. Також в раціон повинні входити овочі і фрукти. Що стосується солодкого, солоних і жирних страв – то знову-таки потрібно знати міру, споживаючи їх виключно в малих кількостях і, зрозуміло, так, щоб не вийти за межі норми по калорійності продуктів. До слова, споживати меншу кількість калорій також дуже небажано.

Дієта доктора Борменталя дає ще кілька рекомендацій:

    – для продовження почуття насичення рекомендується після кожного прийому їжі випивати чашку гарячого чаю. З цією ж метою їжу краще вживати в гарячому вигляді; – від споживання продуктів, які не дають відчуття насичення, але при цьому «з’їдають» значну кількість від денної норми калорій – солодкий кефір, йогурти – краще відмовитися; – споживання продуктів, які мають властивість посилювати апетит – гострі спеції, алкоголь, цукрозамінники – потрібно звести до мінімуму;

Прийомов їжі за день може бути до 7-8, за один раз потрібно з’їдати не більше 200 грам. І потрібно врахувати, що останній повинен бути не пізніше, ніж за 4 години до сну. Не рекомендується робити великі перерви між прийомами їжі – вони повинні складати не більше 5 годин.

Один-два дні на тиждень повинні бути розвантажувальними – кефірний, капустяними і т. д. Це необхідно для того, щоб прискорити процес позбавлення від зайвих кілограмів. Розвантажувальний день як би підстьобує його, не даючи вазі «застопоритися». Такі дні необхідно буде влаштовувати навіть тим, хто жодного разу не перевищив калорійність раціону.

Дієта і фізичне навантаження

Багато дієти наказують крім зміни раціону харчування ще й підкріплювати процес схуднення досить серйозними фізичними навантаженнями. Методика Борменталя відмітає це правило. За твердженням її авторів, буде цілком достатньо легкої фізичної активності – наприклад, ходьби. Спорт в цій методиці – НЕ допоміжний засіб, не один з доданків успіху в справі боротьби із зайвою вагою, а просто оздоровлюючий фактор. Корисно буде і поєднувати дієту з масажем або фізіотерапевтичними процедурами, які будуть корисні як засіб для підтяжки шкіри і моделювання фігури.

Плюси і мінуси дієти доктора Борменталя

Застосування комплексного підходу до вирішення проблеми зайвої ваги по Борменталю дозволяє досягати реальних результатів – вага йде по 1-3 кілограма на тиждень, при цьому ніяких серйозних обмежень дієта не наказує, що, безсумнівно, є її плюсом. Однак при цьому у методики є й чимало негативних моментів:

    – Необхідність постійно вести підрахунок калорій, що може бути обтяжливо в деяких випадках – частому харчуванні в ресторанах, частих поїздках і т. п. – Повна несочетаемость з фізичними навантаженнями. Ця методика категорично не підійде тим, хто регулярно займається фітнесом або відвідує спортзал. – неуніверсальність дієти. Дієта доктора Борменталя не підлаштовується індивідуально під кожну людину, не враховуючи швидкість обмінних процесів. До того ж необхідність в деяких випадках дотримуватися нижньої планки норми в 1000 ккал може бути небезпечно для здоров’я, так як встановлена??ВООЗ щодобова норма становить 1200 ккал. – Наявність протипоказань. Деяким людям дієта доктора Борменталя протипоказана за станом здоров’я, зокрема діабетикам, онкохворим, особам з наявністю клінічним психічним розладом, що перенесли інфаркт або інсульт. Також вдаватися до даного методу схуднення заборонено вагітним і годуючим жінкам. Є й обмеження за віком – худне повинен бути старше 18 років і молодше 60.

Втім, якщо підійти до використання методики розумно, обдумавши і зваживши, а ще краще – порадившись з лікарем, то така дієта може дати бажаний результат, не заподіявши здоров’ю ніякої шкоди.

Фото Результатів (до і після)

Повну інформацію по дієті ви можете подивитися на офіційному сайті Доктора Борменталя http://doctorbormental. ru

Comments are closed!