Дієта без стресу: Здоров’я та фітнес – жіноча соціальна мережа myJulia. ru

Дієта без стресу: Здоров’я та фітнес – жіноча соціальна мережа myJulia. ru Дієта без стресу

Наш організм – це складна біологічна система і поводитися з нею потрібно дуже дбайливо, особливо, якщо мова йде про дієти. Щоб уникнути будь-яких небажаних наслідків для психологічного

і фізіологічного здоров’я, до обмеження їжі треба підходити грамотно, за допомогою фахівця.

Зниження ваги – це стрес для організму. Для людини, яка звикла є багато, дієта може стати причиною сильного психічного напруження, навіть депресії. Тому дієтологи настійно рекомендують переходити на дієту поступово, або влаштовувати 1 раз на тиждень розвантажувальні дні, щоб людина не відчував себе голодним.

Більше клітковини і води

Багато дієтологів у своїй методиці з корекції ваги використовують спеціальні продукти харчування з підвищеним вмістом клітковини, які під час дієти допомагають уникнути почуття голоду. Потрапляючи в шлунок разом з рідиною, ці продукти розбухають зразок поп-корну і насичують організм, причому без калорій.

Також рекомендується до прийому їжі випивати склянку води. За рахунок цього обсяг шлунка зменшується і, відповідно, зменшується і кількість їжі, що поглинається. Таким чином, їсти людина не перестає, але кількість калорій помітно знижує. До того ж рідина вкрай необхідна нашому організму, так як допомагає виводити зайві жири. Дієтологи радять випивати не менше 1-2 літрів рідини на добу.

Підраховуємо калорії

Якщо ви точно будете знати калорійність вашого добового раціону, ви ніколи не з’їсте зайвого. Будь-які жирові відкладення утворюються тільки шляхом надмірної калорійності їжі. Кожній людині в середньому необхідно 1500-200 калорій на добу. Якщо, приміром, ви з’їли більше – 3000-4000, то зайві калорії нікуди не підуть, а відкладуться в жирових “депо” організму. Для того щоб знизити калорійність, потрібно просто додати 500-600 калорій до вже наявних.

Організм людини налаштований на максимальну виживаність, тому, навіть, якщо ми протягом дня не поїли, це не означає, що до вечора впадете в голодний непритомність. Завдяки жировим запасам ми можемо пропустити прийом їжі і відчувати себе в порядку. Жир, як основне джерело енергії, в організмі накопичується постійно, головне, не затягувати цей процес.

Про користь дієти «після 18.00»

Дієтологія грунтується на фізіологічних особливостях організму. Це, насамперед, жива система, з природними процесами якою боротися не потрібно. Потрібно просто під них підлаштовуватися. Те, що дієта «після 18.00» має позитивний ефект, давно доведено фізіологами. Коли ви лягаєте спати, відпочивати повинне не тільки ваше тіло, але і травна, дихальна системи. Під час сну об’єм легенів зменшується, кровообіг відбувається по мінімуму, тому, за настійною рекомендацією дієтологів, останній прийом їжі має здійснюватися не менше ніж за 4 години до сну. Це необхідно для того, щоб травна система встигла розвантажитися, оскільки процес перетравлення їжі триває від 30 хвилин (для овочів і фруктів) до 8 годин (для складної їжі – м’ясного, мучного, жирного). Вечеря перед сном змушує травну систему працювати, не сповільнюється і кровообіг. Калорії ви отримуєте в повному обсязі, але в процесі сну вони практично не спалюються. Це дає серйозне навантаження на серце, що призводить до ризику розвитку гіпертонії, інфаркту міокарда. Таким чином, зайва вага з естетичної проблеми перетворюється на реальну загрозу здоров’ю.

«Харчове» поведінку

Актуально не так харчова поведінка, скільки брак часу для організації правильного харчування. Традиційні «перекушування» на роботі висококалорійним «фаст-фудом», чіпсами, в супроводі майонезу, кетчупу і газованих напоїв – це прямий шлях до придбання зайвих кілограмів у рекордно короткі терміни. У подібній їжі за рахунок великої кількості консервантів містяться найскладніші жири, які міцно обгрунтовуються в організмі. А ось чим натуральніше їжа, тим більше жири, в ній містяться, доступні для розщеплення.

Будь складна їжа – це як складна пірамідка. Для того щоб засвоїтися, їй необхідно розкластися на простіші фракції: білки, жири, вуглеводи, які, в свою чергу, повинні розбитися на амінокислоти, тригліцериди і полісахариди. Якщо піраміда занадто складна, і її складові частини організм не може розпізнати, то може виникнути харчова алергія. Давно відомий і той факт, що консерванти, різні хімічні барвники та добавки, будучи чужорідними для нашого організму, здатні накопичуватися в клітинах, перероджуватися їх і підвищувати ризик розвитку серйозних захворювань, аж до онкологічних.

Підбираємо дієту правильно

Підбір дієт завжди здійснюється індивідуально. Насамперед, враховується вага людини – виявляється кількість зайвих кілограмів. При цьому обов’язково з’ясовується наявність яких супутніх захворювань, які можуть бути причиною виникнення ваги (наприклад, різні гормональні порушення та ін.) Якщо причина зайвої ваги безпосередньо пов’язана з переїданням, то в процесі підбору дієти важливо дотримуватися основного принципу – не потрібно люто боротися з природою і намагатися заново переробити своє тіло.

Оскільки наш організм не любить крайнощів, входити в дієту потрібно поступово. Ні в якому разі вона не повинна ставати стресом. Різке зниження ваги (10-15 кг на місяць) організм переживає дуже важко. Це втрата великої кількості енергії, яку він збирав протягом довгого часу. Тому, незалежно від того, яким способом була надана нищівна «перемога» над зайвими кілограмами (дієтами, БАДами або ліпосакцією), необхідно згодом правильно харчуватися. Інакше організм почне всі речовини з білків і вуглеводів, що надходять з їжею, перетворювати на жири і накопичувати їх ще більше. Працюючи на самозбереження, організм здатний швидко повернути втрачене і навіть понад те. Таким чином, потрібно підбирати дієту, оптимально відповідну особливостям вашого організму, щоб не відчувати дискомфорт.

Comments are closed!

_0.31MB/0.25077 sec