Дієта балерин. Як харчуються балерини

Дієта балерин. Як харчуються балерини Дієта балерин

Витончені і тендітні балерини, пурхають по сцені, викликають почуття величезного захоплення. Що ж потрібно, щоб зберегти таку форму? У пам’яті спливають слова знаменитої Майї Плісецької: «Не жерти!». Проте думка про те, що балерини зовсім нічого не їдять, звичайно ж, не більше ніж міф. Природно, це не означає, що тендітним танцівницям дозволені будь-які гастрономічні експерименти. А якщо вони все ж мали місце бути, повернути колишню легкість допоможе спеціальна дієта для балерин .

Якщо при виборі дієти звичайна жінка думає про свою красу і здоров’я, то танцівниці Маріїнського театру добре усвідомлюють: їх фізична форма – це невід’ємна частина професії, саме від неї в чималому ступені залежить їх кар’єра. Правила харчування для балерин були сформовані кількома поколіннями. При цьому враховуються потреби організму, а поява зайвих кілограмів повністю виключається. Такий раціон не призводить до голодування, допомагає підтримувати оптимальну форму і при цьому дозволяє отримувати задоволення від їжі. Дієта балерин не є таємницею і цілком доступна для звичайних жінок, які мріють про образотворчих формах.

Що входить в раціон балерини

Хоча сьогодні багато дієти будуються на вживанні знежирених і безвуглеводних продуктів, дієта балерин передбачає, що організм буде нормально функціонувати тільки при забезпеченні його повним комплексом речовин: білків, жирів і вуглеводів. Якщо розташувати продукти дієти у вигляді піраміди, то в її підставі виявляться саме вуглеводи, які містяться в гречці, рисі, вівсянці, хлібцях, фруктах і овочах. Саме вони служать джерелом енергії для балерин при тривалих фізичних навантаженнях, тому їх присутність в раціоні обов’язково.

На наступному рівні розташовуються білкові продукти, які забезпечують міцність м’язів. Оптимальним джерелом білка є нежирна риба, молочні продукти жирністю до 2,5%, біле куряче м’ясо.

У щоденному меню балерин також присутні в невеликій кількості жири, які відповідають за еластичність зв’язок. Допускається застосування рослинних масел для салатів кожен день, шматочок жирної риби – пару раз на тиждень.

Дієта для балерин не сприймає те, що може привести до збільшення ваги, будь то жирова маса або затримка води в організмі. Це можуть спровокувати цукор, здобні вироби, солоні продукти – маринади, копченості, напівфабрикати, тому вони повністю виключаються з раціону. Вміст солі у стравах скорочується за рахунок додавання лимонного соку і соєвого соусу. За забороною також знаходяться газовані напої і пиво, які негативно позначаються на фігурі і тонусі м’язів.

Проте з цих правил є виключення. Перед виступом балеринам дозволяється з’їсти трохи гіркого шоколаду, який додасть заряд енергії.

Як харчуються балерини

Харчування засноване на законах фізіології, тому день необхідно починати з повноцінного сніданку. Вранці метаболізм знаходиться на піку активності і знижується до кінця дня. Ця особливість організму враховується при складанні меню. На сніданок слід залишати найбільш калорійні страви, тоді голод не потривожить вас до середини дня.

Щоб зберегти струнку фігуру, балерини харчуються часто, але невеликими порціями. За день повинно бути як мінімум п’ять прийомів їжі. Це сприяє швидкому засвоєнню їжі і зводить до нуля ймовірність появи гострого почуття голоду, яке часто провокує переїдання.

Стандартне правило всіх дієт, що забороняє їсти після 18 годин, не поширюється на балерин. Це пов’язано з тим, що вистави в основному проходять ввечері. Якщо після навантажень організм не відновить витрачені сили, то йому доведеться перейти в режим економії. Через це обмін речовин сповільниться, що спровокує накопичення жиру. У даному випадку оптимальним варіантом стане легка вечеря, що складається з овочевого салату або шматочка риби, приготованої на пару.

Прима театру завжди повинна бути повна енергії і сил, інакше її професійна діяльність не має шансів на успіх. Однак дієта балерин не забезпечує організм необхідним набором мінералів і вітамінів. Їх недолік заповнюється за рахунок полівітамінних комплексів, які підбираються індивідуально лікарем.

Меню балерини

  • чи їдять зірки після 18?

Comments are closed!