Дитяче спортивне харчування для молодих спортсменів

Дитяче спортивне харчування для молодих спортсменів Дитяче спортивне харчування для молодих спортсменів

Далекоглядні батьки, з ранніх років залучити дітей до спорту, гідні поваги. Дитині, ще тільки формується як особистість, важко самостійно вибрати свій шлях, і тут вирішальну роль відіграють

взрослие. Занятія спортом загартовують малюка, роблять його сильним не тільки фізично, але і внутрішньо.

Важливо дати дитині полюбити спорт, допомогти визначитися з відомспорта, але ні в якому разі не нав’язувати свою думку. Ну і звичайно, від дорослих, більшою мірою, залежать перші спортивні досягнення дитини. Батьки не повинні забувати, що фізичні навантаження забирають багато енергії, яка так необхідна малюкові не тільки для спортивних досягнень, але і для зростання. Тому енергію необхідно постійно заповнювати за допомогою їжі.

Юні спортсмени потребують більшої кількості спожитих калорій і поживних речовин, ніж діти, що не мають відношення до спорту. Адже будь-які фізичні навантаження потребують сил і енергії, так необхідної юному організму. Повноцінне харчування заповнює втрати цієї енергії і сприяє нормальному росту і розвитку дитини.

Головним джерелом енергії є вуглеводи. Тому дітям-спортсменам вони особливо необхідні. Дорослі негативно ставляться до цього виду поживних речовин, так як відомо, що вуглеводи збільшують вагу. Але за рахунок фізичних навантажень, вуглеводи складають м’язову, а не жирову масу. Організм людини, а особливо дитини, не знайде сил справлятися з фізичними навантаженнями, якщо своєчасно не отримає продукти харчування, багаті вуглеводами.

Вуглеводи містять необхідні розвивається організму солі і цукру. Прості вуглеводи (цукерки, печиво, та інші солодощі), вжиті у великій кількості, можуть стати причиною різних захворювань. Тому болееразумно вживати складні вуглеводи, якими багаті такі продукти, як хліб, макарони, злаки і крупи. Вони легко засвоюються організмом і не підвищують кількість цукру в крові завдяки заняттям спортом. Вуглеводи містять життєво необхідні дитині глюкозу і фруктозу. Спортивне харчування обов’язково має на увазі прийом цих поживних речовин. Батьки юних спортсменів повинні контролювати рівень глюкози в крові дитини, так як його зниження веде до занепаду сил, сонливості, а при фізичних навантаженнях і непритомності. Глюкоза міститься в овочах і фруктах. Найбільш багаті глюкозою виноград і вишня.

Крім вуглеводів для здорового росту і розвитку дитини, що займається спортом, необхідна достатня кількість білків. Не варто значно підвищувати рівень надходження білків в організм, потрібно лише трохи збільшити цей показник. Відомо, що невелике збільшення надходження білків в організм дитини сприяє вищим досягненням в спорті. Дитяче спортивне харчування має орієнтуватися на вживання в їжу більшою мірою білків тваринного походження, ніж рослинного. Це обумовлено тим, що за допомогою тварин білків дитині простіше набрати м’язову масу за рахунок фізичних вправ. Тваринні білки містяться в яйцях, молоці, рибі, м’ясі.

Крім збалансованого вживання в їжу вуглеводів і білків, раціон харчування дитини-спортсмена повинен містити велику кількість рідини. У зв’язку з фізичними навантаженнями волога виходить з організму у вигляді поту, що погано відбивається на стані людини. Тому рівень рідини в організмі потрібно постійно заповнювати. Залежно від віку, ваги, зросту дитини, а також виду спорту і погодних умов, дитина-спортсмен повинен випивати в день від 1,5 до 3 літрів жідкості. Лучше все в ролі утамувач спраги виступає проста вода. Це може бути і мінеральна вода без газів. Соки і газованої води вкрай не рекомендуються дітям під час тренувань, так як тільки підсилюють відчуття спраги і викликають слабкість. За півгодини перед тренуваннями, а також в перервах між ними, дитина повинна вживати воду, навіть якщо немає почуття спраги, щоб не отримати перегріву та інших ускладнень.

Таким чином, найважливішими джерелами, з яких юний спортсмен черпає енергію, необхідну для спортивних досягнень, є вуглеводи, білки і вода. Але крім кількості і якості вживаної дитиною їжі, батьки повинні враховувати і режим її споживання. Тобто необхідно годувати дитину в одні і ті ж години щодня. Так як юним спортсменам енергії, а, отже, їжі, потрібно більше, ніж звичайним дітям, важливо не пошкодити травну систему дитини. Для цього слід давати дитині невеликі порції смачної, калорійної їжі близько 5 разів на день. Між основними прийомами їжі потрібно робити невеликі перекуси фруктами, булочками з соком. Очень частою проблемою батьків юних спортсменів є те, що діти відмовляються приймати їжу, не розуміючи, як сильно впливає отримана з неї енергія на спортивні досягнення. Тут на допомогу приходить спортивне харчування для дітей у вигляді добавок. Фахівці підтвердили, що спортивні добавки не є чимось шкідливим, і не мають ніякого відношення до гормонів, тому застосовуються навіть для юних спортсменів.

Спортивне харчування призначене для набору ваги, який дитина не може набрати за рахунок споживаної їжі. Бувають випадки, що діти схильні до худорби від народження, тоді штучне харчування не здатне додати ваги. У випадках же якщо дитина просто з якихось причин відмовляється приймати їжу в тім кількості, яке необхідно для повноцінного розвитку і великих спортивних досягнень, прийом спортивного харчування – дуже правильне рішення.

Існує спортивне харчування самих різних виробників і видів. Для дитячого організму прийнятні тільки протеїни, гейнери та амінокислоти, бажано у вигляді коктейлів. Саме ці добавки для спортсменів дають дитячому організму енергію і необхідну вагу, який завдяки постійним тренуванням складає м’язову масу.

Протеїни використовують для отримання організмом білка. Існує кілька видів протеїнів, найпопулярніші з яких молочні, соєві і яєчні. Для дітей краще всього підходить молочний протеїн, оскільки він володіє самим приємним смаком. Крім протеїнових коктейлів існують протеїнові батончики, майже нічим не відрізняються від перших. При виборі протеїну для дитячого спортивного харчування слід враховувати якість і позитивні відгуки про препарате. Гейнери містять велику кількість вуглеводів, необхідних юним спортсменам для набору м’язової маси. За допомогою цих добавок можна не тільки набрати необхідну вагу, але і отримати енергію. Гейнери часто поєднують з протеїнами, створюючи баланс вуглеводів і білків в організмі. Особливо гейнери в поєднанні з протеїнами необхідні для дітей, що займаються активними фізіческімінагрузкамі.

Амінокислоти використовують для дітей, що мають дуже високі фізичні навантаження, що серйозно займаються спортом. Амінокислоти необхідно вживати після або під час прийому їжі. Прийом їх на голодний шлунок може спровокувати захворювання травної системи.

  • глюкоза для спорту як вживати
  • Дієти для дітей з сіл
  • дитяче харчування для спортсменів
  • Дитяче харчування для спорту
  • спортивне харчування для дітей
  • Як вживати дитячу піщу спорстменам

Comments are closed!

_0.32MB/0.00611 sec