Цільнозернові макарони для схуднення – калорійність, користь і які вони на смак | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів

Цільнозернові макарони для схуднення – калорійність, користь і які вони на смак | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів Цільнозернові макарони для схуднення

Зараз багато дієтологів радять худне готувати як гарнір цільнозернові макарони. Чим ці макаронні вироби краще звичайних, які вони на смак, чи можна з їх допомогою схуднути? Давайте розберемося і попутно розвіємо найчастіші міфи на цю тему.

З чого роблять звичайні макарони

Знайомі всім жовтуваті макаронні вироби виготовляють з пшеничного борошна. Сільське господарство культивує багато сортів пшениці, і кожен за своїми характеристиками відносять або до твердого, або до м’якого видам.

Щоб отримати борошно зерно спочатку подрібнюють, а потім в заводських умовах просівають через сито. Від розміру осередків залежить сорт одержуваної борошна – вищий, перший і другий. Різницю між сортом пшениці та сортом борошна не можна плутати. Борошно може бути отримана з твердої пшениці («дурум»), але бути другого сорту – тобто, з домішками, просіяна через більш велике сито.

Вітчизняні виробники левову частку макаронних виробів виготовляють з борошна м’якої пшениці вищого сорту. Однак, деякі наші фірми, і поголовно всі італійські (бо тамтешній закон так вимагає) використовують борошно з пшениці твердих видів.

З кулінарної точки зору макарони з твердих сортів краще тим, що практично не розварюються при готуванні, і в роті створюють настільки приємне відчуття більш твердої субстанції. Однак, всюFереч поширеній думці, за своїми дієтичним якостям макарони з твердих сортів пшениці нічим особливо не відрізняються від м’яких і містять вони рівно стільки ж калорій – 150 ккал на 100 грамів готового продукту.

Виробники часто вказують на таке дієтичне перевага макаронів з твердих сортів пшениці, як менший глікемічний індекс, але сам по собі цей показник мало що значить. Більш важливий інсуліновий індекс, а він для всіх макаронів практично ідентичний і дорівнює приблизно 40, що насправді дуже і дуже непогано, і означає, що макарони можна дозволяти собі під час дієти (звичайно, якщо тільки вони не присмачені жирним вершково-сирним соусом ).

З чого роблять цільнозернові макарони

Останнім часом народ перестав купуватися на старі міфи про злакових, тому виробниками був придуманий новий – про виняткову корисність цільнозернових продуктів.

За основу взяли результати чергового дослідження «британських вчених», яке показало, що люди, регулярно харчуються цільнозерновими продуктами, мають менший ризик розвитку серцевих і онкологічних захворювань. Трохи маркетингу і вуаля – купуйте відходи борошномельної промисловості за ціною борошна з склоподібної пшениці вищого сорту.

Щоб отримати борошно для виробництва цільнозернових макаронів, незбиране зерно подрібнюють, але через сито НЕ просівають. З одного боку це прекрасно – в борошно потрапляють частини зародка, вкрай корисні оболонки з комплексом вітамінів групи «В», антиоксидантами, залізом, магнієм і т. д.

Порівняння цільнозернових і звичайних

Comments are closed!