Цикорій для схуднення і для здоров’я | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів

Цикорій для схуднення і для здоров’я | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів Цикорій для схуднення і для здоров’я

Цикорій – це бур’ян, ніжні блакитні квітки якого часто можна помітити на узбіччях доріг або в полях. З його коріння виходить гіркуватий напій, що нагадує смак завареного підгоріле кави.

Останнім часом стало модно використовувати цикорій для схуднення. Але схуднути з гіркуватим напоєм виходить не у всіх. Чому?

Що міститься в цикорії

У коріння цикорію міститься величезна кількість інуліну, дуже корисної речовини для зниження ваги.

Хоча сам інулін не спалює жир, він дійсно допомагає в схудненні. Це пов’язано з його унікальною здатністю підтримувати нормальний рівень глюкози в крові, що вкрай необхідно тим, хто прагне схуднути. Інулін не дає глюкози падати, і тим самим зменшує відчуття голоду. А знижуючи підвищену глюкозу, інулін бореться з відкладенням жиру.

Крім того, інулін допомагає засвоювати з їжі корисні вітаміни, різні мінерали і мікроелементи. У страждаючих ожирінням він очищає судини від шкідливого холестерину, попереджаючи інфаркти та інсульти.

Інулін входить в багато біодобавки для схуднення, наприклад, в Турбослім контроль апетиту.

Зміст інуліну в напоях з цикорію

Продукція, в магазинах напої з цикорію виробляють двома різними способами. Тягучий коричневий екстракт – це концентрований відвар підсмажених коренів. Він практично позбавлений клітковини, аE7начить, і головного дієтичного компонента – інуліну. Тому він придатний лише для того, щоб замінити їм натуральна кава тим, кого мучить безсоння або підвищений артеріальний тиск.

Мало того, позбавлений інуліну, напій з цикорію, як і будь-який продукт з гіркуватим смаком, не пригнічує, а навпаки – підвищує апетит. Тому якщо в розвантажувальний день спробувати замінити їм прийом їжі, як це часто радять на форумах, можна не впоратися з виниклим почуттям голоду і наїстися. Такий цикорій схуднути не допоможе.

При другому способі виготовлення висушені і підсмажені корені подрібнюють, отримуючи порошок. У ньому від 15 до 60% обсягу припадає на цінний клітковину і інулін. Розчинний порошок кореня цикорію легко можна знайти в магазинах, але треба звертати увагу, щоб на його упаковці обов’язково був напис: «100%-ний мелений цикорій». Тим, хто хоче скинути зайву вагу, треба купувати саме такий порошок, а не екстракт, і пити по 100 мл хвилин за 30 до їжі для зниження апетиту. При цьому в цикорій можна додавати лимон, апельсиновий сироп, мед, імбир, молоко.

В цій упаковці, наприклад, міститься саме подрібнений корінь, з високим вмістом інуліну.

Чи не шкідливий цикорій?

Коли дивишся на темно-коричневий колір напою з цикорію, починаєш сумніватися, а чи не шкідливий він? Не інакше виробники пережарюють корінь, щоб зробити свій продукт більш схожим на натуральну каву. Але насправді, в самій рослині є натуральний барвник. Ви можете легко переконатися в цьому. Навіть сирої білий корінь цикорію швидко забарвлює окріп, наче в нього налили чайної заварки. При висушуванні і уварюванні колір, природно, буде ще темніше. Так що побоювання марні.

Салатний цикорій – для розвантажувальних днів

Крім бур’яну існує ще й окультурений салатний сорт цикорію, у якого в їжу придатні не тільки коріння, але й соковиті блідо-зелене листя, звані «фризі». У листі цикорію міститься багато вітаміну С та фолієвої кислоти.

Дуже корисно додавати зелене листя цикорію в салати або варити супи з додаванням кореня дикого або салатного цикорію. Він добре поєднується за смаком з селерою, петрушкою, будь-яким листовим салатом, яблуками, волоськими горіхами, йогуртом, огірком.

Якщо ви вирішили приготувати напій або суп з коренем дикого цикорію, головне, не рвати його на узбіччях доріг. Все, що росте близько до траси, отруєне стронцієм.

Comments are closed!