Чим і як годувати юного спортсмена

Чим і як годувати юного спортсмена Чим і як годувати юного спортсмена

Безперечною істиною, що не вимагає доказів є той факт, що харчування дітей і підлітків має бути повноцінним і збалансованим, тобто містити необхідну кількість вітамінів, мінералів і білків. Особливо це стосується тих дітей, які регулярно займаються спортом. Сьогодні не рідкість, коли дітей 3х-річного віку віддають в спортивні секції, і там їм доводиться відчувати зовсім не дитячі фізичні навантаження. Щоб добитися добрих результатів у спорті, і в той же час не нашкодити здоров’ю юних спортсменів, батькам доводиться стежити за режимом і складом харчування дитини. Крім цього, необхідно навчити дітей дотримувати необхідний балланс рідини в організмі: випивати 1,5-2 склянки води за годину або два до тренування, і 1-1,5 склянки за 15 хвилин до тренування. А після тренування необхідно випити 2 склянки води на кожні 0,5 кг втраченої ваги.

Для юних спортсменів існують і спеціальні харчові добавки, створені з урахуванням вікових фізіологічних особливостей. Але батькам слід все ж контролювати спортивне харчування. яким користується дитина, деякі підлітки в гонитві за рекордами зловживають анаболічними стероїдами, а це може призвести до небажаних наслідків – ожиріння і порушення статевих функцій.

Найчастіше тренування проходять далеко від дому, і дитині доводиться перекушувати десь в дорозі. Подбайте, щоб вашому чаду не довелося купувати пиріжок з сумнівною начинкою, приготуйте йому нежирний бутерброд, йогурт або пляшечку кефіру.

Тільки спільно з тренером і лікарем спортивного клубу, в якому займається ваш майбутній чемпіон, ви зможете навчити його відповідально ставиться до власного харчування і здоров’ю. Неприпустимо, щоб ваші думки та рекомендації розходилися в цих питаннях. Підліткові необхідно пояснити, які продукти можна і потрібно вживати, а які категорично не можна.

Якщо дитина застосовує у своєму харчуванні харчові добавки, йому теж потрібно роз’яснити для чого це робиться, і що він отримає в результаті їх вживання. На жаль, існує помилкова негативне ставлення до деяких видів спортивного харчування. Наприклад, тренер просить купити протеїн для дитини, а деякі батьки ставляться до цього негативно, плутаючи його з анаболічними стероїдами. А адже насправді протеїн, він же білок – це натуральна добавка. Білок є основним матеріалом для відновлення, росту і розвитку м’язових тканин і без протеїну всі системи організму просто не зможуть існувати. Протеїн нешкідливий і припустимо для прийому дітям.

Якщо ви все ж сумніваєтеся в компетентності рекомендацій вашого тренера, радимо проконсультуватися з лікарем або зайти в інтернет-магазин спортивного харчування. Як правило, там досить докладно розписані всі харчові добавки, необхідні для юних спортсменів. І пам’ятайте, хороші результати в спорті неможливі без правильного збалансованого харчування.

  • протеїн як пояснити батькам

Comments are closed!