Чим і як годувати йоркширського тер’єра, ніж годувати цуценя йорка

Чим і як годувати йоркширського тер’єра, ніж годувати цуценя йорка Чим і як годувати йоркширського тер’єра

Ви купили йоркширського тер’єра, і перед вами постало досить серйозне питання: чим годувати свого улюбленця?

Плануючи раціон йорка, слід мати на увазі той факт, що у цієї собачки делікатно влаштована травна система, що має вельми скромні розміри. Та їжа, яка у собаки більш великих габаритів не викличе проблем з травленням, у йоркширського тер’єра може стати причиною серйозних порушень роботи шлунково-кишкового тракту. Іншими словами, харчуватися тварина повинна якісними свіжими продуктами, тобто практично з народження отримувати збалансоване харчування.

Натуральний корм

Отже, натуральна їжа. Якщо господар вирішив, що його песик має харчуватися виключно натуральним кормом, то йому слід пам’ятати, що їжа повинна містити всі необхідні елементи. Основу правильного раціону для йоркширського тер’єра становить сира, трохи ошпарена окропом яловичина, трохи ретельно проварених субпродуктів, сирі або відварені овочі (в нарізаному вигляді), трохи розкипілої крупи (рис або гречка), жовтки яєць, кисломолочна продукція, в тому числі і кальцинований сир.

Всі продукти повинні бути ретельно промиті, термічно оброблені, очищені, нарізані маленькими шматочками. Ніякої несвіжої їжі!

Готовий корм

Готовий собачий корм набагато простіше підбирати, адже він збалансований для кожної породи собак та вікової групи тварин. Крім безсумнівної користі правильно обраного готового харчування, господар позбавляє себе щоденних клопотів, пов’язаних з приготуванням їжі для йорка.

Більшість заводчиків йоркширських тер’єрів не рекомендують використовувати в якості основи харчування сухий корм. Він містить зовсім невелику кількість рідини, що негативним чином впливає на травлення собаки. Тому краще вибирати консерви. Оптимально продовжувати годувати свого йорка тим же самим кормом, який йому давав заводчик. Відразу переходити на іншу марку або вікову групу небажано, це необхідно робити поступово шляхом змішування старого і нового кормів.

Однак додавати в раціон харчування цуценя сухий корм в розумних кількостях не тільки можна, а й треба. Для підростаючого йорка вкрай важливі мікроелементи і специфічні речовини. Вони забезпечують швидкий набір кісткової і м’язової маси. Такі важливі компоненти, як, наприклад, фітин або кальцій, в достатніх кількостях присутні в сухих кормах. По суті, в сухому кормі певної марки міститься приблизно той же самий склад біологічно активних елементів, що і у вологому кормі. Єдине, чого не знайдеш в «сухариках» для йорка – це воду, якої в консервах міститься більше 70%. Якщо ви вирішили включити в раціон харчування свого йоркширського тер’єра сухий корм, вам слід завжди пам’ятати про наявність повної миски води. При такому харчуванні собака повинна пити достатню кількість рідини.

Один з істотних плюсів якісного сухого корму – регулярний стілець собаки, який не володіє різким неприємним запахом.

Схема годування цуценя йоркширського тер’єра

Правильно годувати малюка йорка строго по годинах. При цьому порції повинні бути невеликі – перегодувати собаку дуже просто.

При виборі готового корму в якості основи харчування, схема наступна:

  до 3 місяців цуценяті належить давати корм 6 разів на добу; до 4 місяців – 5 разів; до 6 місяців – 4 рази; до 10 місяців – 3 рази.

Якщо вибір ліг на натуральний корм, то при годуванні протягом доби слід чергувати їжу.

Після того як цуценяті виповниться 10 місяців, його потрібно переводити на дворазове харчування, якого і потрібно буде дотримуватися все життя.

Що слід запам’ятати новоспеченому власникові йоркширського тер’єра?

Собаці ні в якому разі не можна давати занадто холодну або, навпаки, надто гарячу їжу. Небажано годувати цуценя солоної і гострої їжею, ніяких приправ.

Не потрібно годувати йорка зі столу господарів.

Риба протипоказана Йорку. Не можна давати цуценятам навіть філе риби, адже в ньому можуть перебувати дрібні кістки. Крім того, в сирій рибі практично завжди є глисти, особливо якщо мова йде про річкових жителях. З цієї ж причини не рекомендується давати собакам субпродукти в сирому вигляді.

Погано діють на травну систему йоркширського тер’єра бобові, солодке, картопля, ковбаса та її похідні (сосиски), пшеничний хліб, кістки (особливо небезпечні трубчасті кістки).

Не рекомендується давати йорку жирне м’ясо (баранину або свинину). Однак тваринний білок повинен неодмінно бути присутніми в раціоні. Особливо важливо його наявність в їжі під час активного росту собаки.

Від раціону тварини залежить багато чого: розвиток, здоров’я і навіть настрій. Саме тому ні в якому разі не слід привчати цуценя до дешевого корму. Він більш ніж на 50% складається з штучних добавок, які сприяють збільшенню апетиту. Навіть якщо перші роки життя у тварини не спостерігається ніяких розладів ШКТ, то по досягненні йорком 6 років наслідки неправильного раціону, так чи інакше, виявляться. Потрібно мати на увазі, що в першу чергу у йоркширських тер’єрів страждає печінка.

 • чому собака мітить
 • харчування для йорків
 • чим годувати йорків
 • адаптація йоркширських терєрів до інших господарів
 • вага йорків
 • йоркшерський терєр мітить що робити
 • йршиські терєри
 • йршиських терєрів чим годуваьи
 • коли каструвати йорширського терьєра
 • яка краща iiжа для йорширських терэров

Comments are closed!