Чим годувати сперматозоїди. Дієта проти чоловічого безпліддя – новини на Здоров’я Mail. Ru

Чим годувати сперматозоїди. Дієта проти чоловічого безпліддя – новини на Здоров’я Mail. Ru Чим годувати сперматозоїди. Дієта проти чоловічого безпліддя

Сперматозоїд – клітина маленька і енергійна. І, як їх господар-чоловік, чоловічі статеві клітини потребують збалансованому

харчуванні для підтримки сил.

Голодні мільйони

У наш час 15% пар стикаються з проблемою безпліддя. і в 35% випадків все справа в якості сперми чоловіка. І тоді якість спермограми стає однією з найбільш обговорюваних тем жіночих посиденьок, що дуже нервує сильну половину. Але, на щастя, не все так страшно. Медики стверджують, що якщо протягом 12-18 місяців після серії безплідних спроб стати татом чоловік стежить за здоров’ям, відмовляється від шкідливих звичок і правильно харчується, парі вдається успішно зачати спадкоємця або спадкоємицю.

Якість або кількість?

У медичній практиці якість чоловічого сімені оцінюють за спермограмме. Стандартна спермограмма враховує фізичні параметри: обсяг сперми, її колір, в’язкість, pH (рівень кислотності), а також параметри, що стосуються клітинного складу еякуляту. У фертильной (здатної до запліднення) насінної рідини сперматозоїдів має бути не менше 20 мільйонів у мілілітрі, з них не менше половини – прогресивно-рухомих, без патологічних змін. Вчені давно звернули увагу, що кількість і рухливість сперматозоїдів безпосередньо залежить від того, що чоловік їсть. Давайте спробуємо скласти приблизну дієту майбутнього батька.

Сперматозоїд повинен бути тверезим

Перше, на чому акцентують увагу лікарі – це відмова майбутнього батька від спиртного. Недарма спермограмму потрібно здавати лише після тижневого утримання від алкоголю. Грецька міфологія вказує на те, що богиня Гера народила від сп’янілого Зевса кульгавого бога Гефеста, і сучасна медицина підтверджує: алкогольні токсини згубно впливають на “здоров’я” сперматозоїдів, збільшуючи частку патологічних гамет і погіршуючи рухливість нормальних. У поняття здорового харчування який планує зачаття чоловіки не входить і пиво. Пінний напій містить естрогеноподібні речовини (аналог жіночих гормонів) і гальмує дозрівання гамет. На відтворенні сперми негативно позначаються також наркотичні речовини (включаючи нікотин і “легку” марихуану), а також стероїди – гормональні препарати, які спортсмени використовують для нарощування м’язової маси. Переходячи до теми гормонів, варто зробити акцент на тому, що гормональний фон організму чоловіка – ключова складова успіху зачаття.

Жир жиру різниться

Відомо, що у чоловіків, схильних до зайвої ваги, частіше за інших відзначаються погіршення показників спермограми. Надлишок жиру в організмі може «збити з пантелику» ендокринну систему і підвищувати вміст жіночого гормону естрогену на шкоду кількістю тестостерону. Якщо проблема зайвої ваги переросла в стадію ожиріння. то додається ще одна складність – жирова тканина часто призводить до перегріву області паху і яєчок, тоді як чоловічої репродуктивної системі корисна прохолода. Звідси другий проста порада з харчування майбутніх батьків – обмежуйте жирну і важку їжу. Печеня, шашлик і фастфуд – грізні вороги ваших сперматозоїдів. При цьому, радять лікарі, не потрібно відмовлятися від продуктів, що містять полуненасищенние жирні кислоти (омега-3 і омега-6 під загальною назвою вітамін F). Налягайте на рибу жирних і напівжирних сортів (лосось, оселедець, сардини, макрель, тунець, форель та ін), молюсків. Не бійтеся заправляти салати рослинним маслом.

Вітаміни «для дітей»

На плідність чоловіка позитивно впливає активне споживання фруктів і овочів. Їх секрет – високий вміст аскорбінової (вітамін С) і фолієвої кислоти (водорозчинний вітамін B9). Вчені довели, що вітамін С безпосередньо впливає на вироблення сперми. Дефіцит «аскорбінки» в раціоні самців тварин може призводити до збіднення насіння і навіть до атрофії яєчок (!) При цьому всього лише 4-х-місячний курс прийому вітаміну С в дозі 200 мг на добу збільшить кількість ваших сперматозоїдів на 60%, а їх активність – на 30%. Досягти цього просто: досить з’їдати 3 апельсини середніх розмірів в день. При цьому важливо не курити, оскільки, крім загальновідомого ризику для здоров’я, нікотин сприяє зв’язуванню третини надходить в організм вітаміну С і здатний звести користь споживання фруктів на “ні”.

Фолієва кислота, інша найважливіша складова здорового харчування майбутнього тата, міститься в зелених овочах, листовому салаті, петрушці, селері, бобових, у хлібі з борошна грубого помолу і печінки. У раціоні харчування чоловіки повинні щодня бути присутніми вітаміни групи А (містяться в продуктах морського походження, печінці, сирі, яйцях, моркви і цитрусових), групи Е (в продуктах, багатих рослинними жирами, – наприклад, горіхах). Горіхи збагатять вашу сперму білками. Не забувайте і про мінерали. Знаючи, що якість сперми помітно погіршує нестача цинку, зверніть увагу на те, що денну норму цинку дає одна столова ложка пшеничних висівок. Значить, хліб з висівками – корисна підмога парам, які планують народження малюка. Так само як морепродукти і червоне м’ясо.

Soya free!

Що стосується такої поширеної добавки як соя, то її вживання при спробах зачати малюка вкрай небажано. У медичній літературі часті повідомлення про те, що в сої містяться сполуки, які зменшують кількість сперматозоїдів, знижуючи шанси на запліднення яйцеклітини. Отже, що містять сою ковбаси, соуси, молоко, маргарин і напівфабрикати в супермаркеті слід обходити стороною.

Здорова дієта – важливий фактор, що впливає на фертильність чоловіка. Проте варто пам’ятати, що правильне харчування лише доповнює ваші зусилля, спрямовані на зачаття малюка, і ніяк не може бути його основою. Чи не випускайте з поля зору хронічні захворювання, умови життя і праці, обмежте себе від стресів і регулярно відвідуйте лікаря. Підтримувати здоров’я потрібно комплексно, і тоді щастя батьківства вам буде забезпечено.

  • що підвищує рухливість сперматозожїдів форум
  • щодня в чоловіків дозріває скільки сперматохоїдів?

Comments are closed!

_0.32MB/0.00448 sec