Чим годувати дитину при запорах | Народні засоби лікування

Чим годувати дитину при запорах | Народні засоби лікування Чим годувати дитину при запорах

Багато мам стикаються з проблемою запору у дітей мало не з перших місяців життя.

Запор виникає в результаті порушення перистальтики, коли в кишечнику сповільнюється переміщення калових мас. Якщо затримка дефекації стає звичною справою, то батькам слід приділити цій проблемі особливу увагу.

Такий стан протягом тривалого часу може викликати різні порушення в дитячому організмі: виникає інтоксикація, іноді порушується кровообіг в стінках кишок, розширюється кишковий просвіт.

Як допомогти немовляті

Якщо малюк ще на грудному вигодовуванні, то в першу чергу слід відрегулювати харчування матері. У такому випадку допоможе зниження вживання тваринних жирів і їх заміна на рослинні. Прийом в їжу продуктів, що містять велику кількість клітковини, також сприяє приведенню в норму стільця малюка. Треба їсти більше фруктів, овочів, хліб з висівками.

Багато мам не знають, чим годувати дитину при запорах, коли він ще зовсім маленький. Привести стілець в норму допоможуть спеціальні дитячі суміші. Це Семпер Біфідус, підтримуюча нормальну мікрофлору кишечника, кисломолочна рідка суміш Агуша-1, збагачена пробіотиками, суміш НАН, що містить біфідобактерії. При запорах також рекомендується перед їжею давати дитині ложечку кип’яченої води.

Чим годувати дитину при запорах

Дітям постарше, які можуть вживати різноманітні продукти, при запорах рекомендується меню, багате сирими фруктами і овочами. Дитині потрібно більше давати пиття, особливо кип’яченої води, соків, овочевих і фруктових.

Дуже корисні свіжі домашні соки – морквяний, буряковий, томатний. Але із застосуванням бурякового соку потрібно бути дуже обережним. По-перше, він повинен вистоятися, як мінімум, півгодини, щоб з нього пішли ефірні масла. По-друге, сік в чистому вигляді дітям приймати не можна. Його додають в невеликих кількостях (1:3) в інші соки, наприклад, в морквяний.

Відмінним засобом для регулювання перистальтики кишечника є свіжа чорниця. Її можна влітку заморозити про запас і використовувати в міру потреби. Гарний також чорнослив, який можна додавати в каші, варити з нього компоти або робити пюре.

Часто для боротьби з запорами застосовується кефір, але слід пам’ятати, що прослабляющім дію має добовий кефір. Якщо кефіру більше доби, його дія буде зворотним. На термін виготовлення потрібно звернути увагу тим мамам, які регулярно дають дитині кефір, а він не допомагає впоратися з запорами.

Ефективним засобом для нормалізації роботи кишечника є висівки і вівсяна каша. Висівки можна додавати в супи або давати дитині хліб з висівками.

Але є й продукти, які категорично не рекомендується вживати при запорах. У першу чергу слід виключити споживання рису і борошняних виробів, так як ці продукти розбухають і забирають багато вологи з шлунку, внаслідок чого утворюються тверді калові маси. Не рекомендуються також курага, сири та волоські горіхи. Велика кількість білка, що міститься, наприклад, в сирі, також може спровокувати запор. Тому його теж потрібно обмежити.

Правильний раціон і рясне пиття – основні складові здоров’я дитини в будь-якому віці.

Читайте також статті:

Мінімум 50% всіх літніх людей в різній мірі страждають запорами, і цей відсоток набагато вище, ніж серед більш молодого населення. У силу вікових особливостей лікування запору у літніх людей поєднані.

Багатьом знайоме таке неприємне стан, як запор. Це затримка випорожнення кишечника і хвороблива дефекація. У першу чергу запор пов’язаний з неправильним харчуванням і малою фізичною активністю.

Багато людей стикаються з затримкою стільця, і їх цікавить питання, що не можна їсти при запорах. Якщо у людини почалися проблеми зі стільцем, причину він в першу чергу повинен шукати в своєму харчуванні.

Comments are closed!