Чим годувати дитину при блювоті і після блювоти »Luxmama. ru

Чим годувати дитину при блювоті і після блювоти »Luxmama. ru Чим годувати дитину при блювоті і після блювоти

У маленьких дітей досить часто трапляється отруєння і блювота. Крім лікування дитини, для нього необхідно спеціальне харчування при блювоті, оскільки необхідно відновлення організму і повернення необхідних

речовин. Для складання правильного раціону, чим годувати дитину при блювоті, необхідно враховувати прояв хвороби – пронос, блювота або всі разом.

Харчування дітей при блювоті

У харчуванні дітей при блювоті, в першу чергу, необхідне забезпечення рясного питного режиму. Це пов’язано з тим, що при блювоті і проносі, високій температурі організмом втрачається велика кількість води, внаслідок чого кров згущується і відбувається посилення інтоксикації. Необхідність у регідраціі зберігається до тих пір, поки у малюка не пройдуть пронос і блювота. Рекомендується чергувати водно-сольовий розчин, відвар шипшини і чай або воду з цукром. Пиття не повинно бути холодним, ідеальним варіантом буде питво кімнатної температури. Після припинення блювоти можна запропонувати дитині поїсти.

У перший день блювоти дитині варто давати кефір або який-небудь інший кисломолочний продукт. Перерви між харчування повинні складати 3 години. На другий день може бути запропонована їжа, що відповідає віку дитини.

Мінімум протягом тижня після блювоти слід ретельно стежити за тим, як харчується дитина. З меню дитини слід виключити шкідливі продукти, а також продукти, якими дратується слизова шлунка і кишечника – овочі, фрукти, соуси, бобові, капусту, перлову і пшоняну крупи. Дитині слід давати їсти їжу тільки в теплому вигляді. Бажано, щоб страви були приготовлені на пару. Не рекомендується випікати, смажити і варити. У перші дні блювоти вся їжа повинна бути кашоподібної консистенції і перетертої.

Харчування після блювоти

При гострому періоді отруєння передбачається щадне харчування для дитини, щоб організмом простіше засвоювалася їжа. Тому рекомендується харчування рідкими стравами або у вигляді пюре. Якщо м’ясо – то воно повинно бути у вигляді суфле. Овочі повинні бути натерті на дрібній тертці. Дитині можна спробувати запропонувати пюре з баночок, оскільки таке харчування дуже легко засвоюється.

При збереженні високої температури потрібно намагатися годувати дитину близько 7-ми раз на день. Щоразу потрібно зменшувати порцію, щоб сприяти відновленню функцій організму за більш короткий час. Не слід намагатися насильно заштовхувати їжу в дитини, оскільки через це може з’явитися повторна блювота і нудота. Не варто переживати з приводу того, що дитина не доїдає, оскільки заповнення нестачі їжі при блювоті здійснюється рясним питвом.

Чим годувати дитину після блювоти

Складаючи меню, слід звертати увагу на те, щоб у ньому обов’язково присутній білок тваринного походження. У першу чергу, це молочний білок, що володіє ліпотропною впливом, оскільки за допомогою нього відзначається поліпшення функціонування печінки, яка при отруєнні страждає від інтоксикації.

зневоднення і зниженням апетиту порушується вироблення ферментів, якими перетравлюються жири, тому необхідне зниження кількості споживання жирів. Аналогічна ситуація складається і з вуглеводами: їх споживання також потрібно знизити, оскільки ними в кишечнику дитини посилюється бродіння.

Залежно від того, як себе почуває дитина, слід збільшувати порції і поступово наближати їх обсяг і зміст до фізіологічної норми.

Для грудних дітей найкращим продуктом, звичайно, є грудне молоко. Після 6-ти місяців, коли вже введений прикорм, рекомендується для початку давати гречані, рисові каші, які готуються на молоці, розбавленому водою у співвідношенні 1 до 1. Через 2 дні в меню може бути додано трохи сиру, 20 грамів. Через ще кілька днів дитині можна дати овочеве пюре або соки, приготовані з фруктів. Для дітей старшого віку разом з кашами можна давати пюре з овочів, м’ясні продукти і легкі супчики.

Такі ж принципи слід взяти за основу при складанні меню, коли дитині вже більше року. Різниця полягає тільки в тому, який розмір порції, а також скорочується час, протягом якого додаються нові продукти.

Настійно вам рекомендуємо приступати до лікування після консультації з лікарем!

  • меню після блювоти для дитини
  • чим годувати дитину після отруєння
  • чим годувати дитину при о
  • що краще зїсти після блювоти
  • що можна їсти після рвоти дитині до 2 років
  • що можна давати дитині після рвоти
  • що можна дитині після отруєння

Comments are closed!

_0.31MB/0.00378 sec