Чи реально схуднути на активованому вугіллі? Вугільна дієта – чи не шкідливо?

Чи реально схуднути на активованому вугіллі? Вугільна дієта – чи не шкідливо? Активоване вугілля спалює жир?

Loading.

Активоване вугілля – це сорбент, який використовується для зв’язування токсинів і подальшого виведення їх з організму при отруєннях,

газах та інтоксикації ШКТ. Останнім часом, часто можна почути, про те, що можна застосовувати активоване вугілля для схуднення. Чи так це? Чи може дієта на активованому вугіллі бути ефективною?

13 Відгуки до ” Активоване вугілля спалює жир? ”

«… при попадання активованого вугілля в організм відбувається розпад білків…» -.

Як майбутній лікар, хочу відповісти «майбутньому медику» … Активоване вугілля має велику поверхневу активність і здатний адсорбувати різні хімічні речовини, ендо і екзотоксини. Це перешкоджає їх всмоктуванню в кишечнику і сприяє виведенню з організму в НЕ зміненому вигляді. Особливо цінна така здатність при всіляких отруєннях, в тому числі, алкалоїдами, глікозидами, солями важких металів, саліцилатами, і іншими сполуками, Аналіз застосування активованого вугілля показує, що це відмінне допоміжний засіб при різних детокс-дієти. Тобто при обмеженні висококалорійної їжі. Нічого незвичайного тут немає: активоване вугілля є сорбентом, мають пористу структуру. Тобто при попаданні в організм він поглинає токсичні речовини, продукти розпаду, гази, а також зайву рідину. Через приблизно годин 7-10 активоване вугілля, що увібрав в себе все «зайве», виводиться з організму.

Але, якщо ви вважаєте активоване вугілля абсолютно нешкідливим ліками, яке підходить абсолютно всім і не має побічних ефектів, ви помиляєтеся.

Побічні ефекти

При вживанні лікарського засобу може розвинутися диспепсія, розлад стільця, фарбування фекалій в чорний колір. Якщо вугілля приймати довше 14 днів може перешкоджати всмоктуванню поживних речовин, вітамінів і мікроелементів.

При проведенні гемоперфузія (виведенні токсинів з крові) може розвинутися зниження концентрації глюкози і кальцію в крові; зниження температури тіла, гіпотензія, емболія (гостра закупорка судин), геморагія (крововиливи).

У поєднанні з сорбітолом активоване вугілля може викликати побічні ефекти з боку обміну речовин, такі як: дегідратація, шок, гіпернатремія (порушення електролітичного балансу, викликане підвищенням вмісту натрію в крові), гіпермагнезіемія і електролітичні аномалії. До таких побічних ефектів також може привести перевищення рекомендованої дози активованого вугілля.

Взаємодія

Так як активоване вугілля перешкоджає всмоктуванню інших лікарських препаратів, які вживають з ним всередину одночасно, а отже знижує їх ефективність.

Тому коли наступного разу ви захочете прийняти активоване вугілля, подумайте про його побічні ефекти і можливі ускладнення.

Comments are closed!