Чи реально схуднути годувальниці? – Як після пологів організм відновити, щоб у радості і достатку жити? – Форум-Град

Чи реально схуднути годувальниці? – Як після пологів організм відновити, щоб у радості і достатку жити? – Форум-Град Чи реально схуднути годувальниці?

Багато жінок після пологів намагаються повернути свою колишню фігуру. Не зважаючи на те, що багато хто з них годують грудьми. Як схуднути годує матусі і чи реально

це взагалі? Які помилки роблять жінки-годувальниці, намагаючись худнути?

Помилка 1. Поки годуєш грудьми, схуднути неможливо

Насправді. У період годування груддю жіночий організм відкладає запаси, створюючи собі «базу» для виробництва молока. Але в той же час грудне вигодовування стимулює більш швидке скорочення матки, і, отже, її якнайшвидше повернення в допологовий стан. Організм годуючої жінки витрачає значно більше енергії і калорій. Головне – правильне збалансоване харчування. Єдине, що зберігається протягом всієї лактації, – це великий об’єм грудей. Зазвичай відразу після пологів «пропадає» близько 6-7 кілограм (залежно від загальної збільшення ваги в період вагітності). Важливо пам’ятати, що здоровий людський організм не в змозі втрачати більше 250 г жиру в день. Великі втрати ваги обумовлені тільки важкими захворюваннями. Різка втрата ваги не може дати стабільний результат, кілограми повернуться. Знижувати вагу потрібно плавно, але постійно, поки не досягнете бажаної позначки.

Помилка 2. При низькокалорійній дієті організм починає витрачати власні запаси

Насправді. Більшість дієт взагалі протипоказано при грудному вигодовуванні. Як тільки Ви закінчите свій дієтичний курс, і в Ваше меню повернуться звичні продукти, зайві кілограми дуже швидко повернуться разом з ними. Уникайте дієт, які припускають відмову від «зайвих» жирів. Вони можуть становити небезпеку для Вашого малюка, якому просто необхідні багато види жирів (особливо рослинного походження). Та й у відновленні Вашого організму після пологів жири відіграють не останню роль. Крім того, жири беруть безпосередню участь в обміні речовин і допомагають організму виробляти деякі гормони.

Більшість дієт не спалюють жир, а видаляють з організму воду або спалюють білки. Розрахувати необхідну вам кількість калорій можна за такою формулою: помножте свою вагу до вагітності на 30 і до отриманої суми додайте 500 – стільки калорій вам необхідно в період годування груддю. Наприклад, якщо ваша вага до вагітності був 60 кг, то після пологів вам необхідно щодня споживати близько 2300 ккал (60,30 +500 = 2300). Але необхідно пам’ятати, що 150 калорій в шматочку шоколадного торта не рівні 150 калоріях в булочці з висівками. Так що, стежачи за калоріями, не забувайте про якість їжі. Крім того, під час післяпологових кровотеч організм втрачає велику кількість заліза, при його дефіциті практично неможливо схуднути: цей мікроелемент сприяє виробленню спеціального ферменту, що впливає на спалювання жиру. Так що молодій мамі необхідно вживати їжу, багату залізом: морепродукти, нежирне м’ясо, печінка, яйця, бобові, горіхи і хліб грубого помолу. І чим менше ви будете їсти консервованої їжі, чіпсів, копченостей, майонезу, кетчупу і солодощів, тим, природно, краще.

Помилка 3.Следить пити не менше трьох літрів рідини на день

Насправді. Безумовно, рідина годує мамі необхідна. Але три літри в день – це занадто багато. Усі корисні речовини будуть вимиватися з організму, нирки можуть не впоратися з таким навантаженням. Крім того, вранці особа буде опухати. Оптимальним вважається 1,5 – 2 літри рідини на день. Бажано віддавати перевагу мінеральній воді, кефіру, зеленому чаю і натуральному соку. А ось від міцного чаю, кави і газованих напоїв краще відмовитися або звести їх споживання до мінімуму. Вони не тільки втамовують спрагу, але і володіють зневоднюються дією.

Помилка 4. Після 19.00 не можна їсти

Насправді. Це твердження вірне для всіх, за винятком годуючих жінок. Щоб відучити організм робити запаси, необхідно харчуватися часто, але малими порціями. Поки ви годуєте грудьми, їжа повинна надходити в організм регулярно – кожні 3-4 години. Дієтологи радять годуючим мамам завжди є після годування дитини (до 7-8 разів на день). Такий режим харчування дозволяє постійно підживлювати організм енергією. Ваш шлунок звикне, що їжа надходить регулярно, і перестане робити запаси. Тільки в ранкові і денні години слід споживати більш поживну і важку їжу (жири, вуглеводи), а ввечері і вночі досить склянки кефіру, соку, йогурту або яблука.

Помилка 5. Раз на тиждень потрібен розвантажувальний день

Насправді. Голодування, як тривалі, так і короткі, для годуючої мами протипоказані. При неповноцінному харчуванні сповільнюється обмін речовин. У період годування груддю розвантажувальні дні – сильний стрес для організму. Відсутність їжі (джерела енергії) веде до того, що організм починає розщеплювати м’язову тканину, щоб знайти енергію (білок) хоча б для роботи внутрішніх органів і виробництва молока. У зв’язку з цим після закінчення розвантажувального дня організм починає «запасатися» калоріями «на чорний день».

Помилка 6. Відразу ж після пологів треба качати прес, щоб «пропав» живіт

Насправді. Будьте обережні. Якщо почати на третій день після пологів качати прес, ви ризикуєте спровокувати кровотечу. Якщо пологи пройшли без ускладнень, то приступати до фізичних вправ можна через тиждень. А за наявності розривів і швів фізичне навантаження слід відкласти, як мінімум, на шість тижнів. Але навіть після легких пологів протягом цього часу не можна виконувати такі вправи: повне присідання (ноги разом; підняття з положення лежачи одночасно двох ніг; притискати коліна до грудної клітки, стрибати і виконувати вправи на розтяжку тому (місток). А от прості фізичні вправи на розігрів м’язів можна починати вже через 24 години після народження крихітки, якщо немає протипоказань. Тільки закінчуйте фізичні вправи до того, як відчуєте, що видихалися. Якщо ви перестараєтеся, то наступного дня через болі в м’язах не зможете нормально їх виконувати.

Помилка 7. Турботи про малюка можуть замінити спортивні вправи

Насправді. Навіть споживаючи мінімум жирів і харчуючись тільки овочами і фруктами, при відсутності навантаження на всі групи м’язів людина гладшає. Справа в тому, що під час м’язової роботи жир витрачається. А в іншому випадку кожна цукерка відкладається на боках. Не варто сподіватися, що домашні справи і догляд за малюком замінять вам фізичні вправи. Це одне з найбільш поширених помилок. У цьому випадку основне навантаження лягає на м’язи рук і спини. Саме тому у більшості молодих мам зайвий жир відкладається в основному на стегнах і животі, що називають «материнської фігурою». Справа в тому, що ці групи м’язів активізуються тільки за певних вправах. Тому гімнастика після пологів повинна включати в себе вправи на зміцнення м’язів черевного преса, грудей, стегон і спини, особливо попереково-крижового відділу хребта, так як саме ці м’язи найсильніше постраждали через вагітності та пологів.

Помилка 8. Займатися спортом треба не менше 40 хвилин поспіль, інакше результату не буде.

Насправді. Американські вчені дійшли висновку, що жінки, які займаються фізичними вправами чотири рази на день по десять хвилин, виглядають більш тренованими і худнуть в середньому на два з половиною кілограми більше, ніж ті, хто займається спортом один раз на день протягом сорока хвилин. Виконувати спортивні вправи молодим мамам слід відразу після годування, поки груди практично порожня.

Помилка 9. Моя мама після пологів розповніла, і я теж видужаю

Насправді. Звичайно, спадковий фактор відіграє не останню роль, але від поганої спадковості, так само як і від поганої звички, можна позбутися. Лише в двох випадках з десяти спадковий фактор в даному питанні відіграє вирішальну роль. В інших восьми причина зайвої ваги – результат неправильного харчування і пасивного способу життя.

  • вага жінки після пологів форум
  • чи можна жінкам які годують груддю робити розгрузочні дні
  • чи можна робити розгрузочні дні коли годуєш
  • чи можна розгрузочні дні годуючій мамі
  • як ви схуднули в перiод годування груддю форум
  • Як мязи видаляють жир
  • якщо кормиш груддю як не розповніти

Comments are closed!

_0.32MB/0.01020 sec