Чи не можете схуднути? Перевірте щитовидку – щитовидна залоза, щитовидка, схуднути, метаболізм, обмін речовин

Чи не можете схуднути? Перевірте щитовидку – щитовидна залоза, щитовидка, схуднути, метаболізм, обмін речовин Чи не можете схуднути? Перевірте щитовидку

Фото: Peter Bernik / Rusmediabank. ru

Дотримання дієт при нульовому результаті або взагалі

без такого будь-якого змусить опустити руки і відмовитися від схуднення взагалі.

Але не поспішайте звинувачувати за недосконалість фігури свою слабку волю, а заразом і непрофесіоналізм укладачів дієт. У цьому може бути винен уповільнений обмін речовин. Існує безліч захворювань, які призводять до уповільнення метаболізму, а значить, до неконтрольованого набору ваги. І однією з причин нездатності схуднути або хоча б утримати вагу на місці може бути порушення роботи щитовидної залози.

Проблеми з щитовидною залозою зустрічаються частіше, ніж може здатися. Після 35 років їх має приблизно кожна п’ята жінка. І більшість з них навіть не підозрює про те, що робота їх щитовидки порушена.

На щастя, порушення роботи щитовидної залози добре коригуються. Погана ж новина полягає в тому, що виявляються вони не так легко, і проходить вже досить тривалий час, поки жінка нарешті приступає до їх лікування. Відбувається це тому, що симптоми захворювання щитовидки, як правило, «змазані», і їх легко прийняти за симптоми інших захворювань. Тим не менше, існують деякі ознаки, які повинні вас насторожити. Але про них трохи нижче.

Що з себе являє щитовидна залоза?

Щитовидна залоза – одна з ен4окринних залоз нашого організму. Вона має форму метелика і розташовується на передній поверхні шиї. Незважаючи на свій скромний об’єм (до 18 мл у жінок і до 25 мл у чоловіків), завдання вона виконує вкрай важливі – виробляє безпосередньо в кров гормони, які стимулюють обмін речовин у всіх клітинах, підтримують роботу серця, печінки, нирок, головного мозку, м’язів, опорно-рухового апарату, репродуктивної системи і навіть шкіри. Відповідно, захворювання цього органу тягне за собою збої у життєдіяльності всього організму.

Які бувають захворювання щитовидної залози?

Порушення роботи щитовидної залози може спричинити безліч захворювань, а не тільки, як широко вважається, гіпотиреоз і гіпертиреоз . Хоча ці два захворювання дійсно найпоширеніші з усіх захворювань щитовидки.

При гіпотиреозі активність щитовидної залози знижена, і значить, вона виробляє гормони в кількості, недостатній для всіх потреб організму. Це може бути вродженим захворюванням, а може відбуватися в результаті хірургічного видалення щитовидної залози, аутоімунних порушень, доброякісних і злоякісних пухлин.

Гіпертиреоз трапляється, коли активність щитовидної залози занадто велика, і вона виробляє надмірну кількість гормонів. Найбільш частою причиною гіпертиреозу є аутоімунне порушення, відоме як синдром Грейвса. Різного роду пухлини, базедова хвороба, тиреоїдит і надмірне споживання йоду теж можуть призвести до надлишкового виробництва гормонів.

Ну і найменш приємним захворюванням щитовидки є, звичайно, рак щитовидної залози. Але, хоча відсоток цього раку продовжує неухильно зростати, це також один з найбільш добре піддаються лікуванню видів раку.

Які симптоми збою в роботі щитовидки?

Визначити симптоми порушення функціонування щитовидної залози недосвідченому погляду буває досить непросто. По-перше, ці симптоми можуть вказувати і на інші захворювання. А по-друге, сила прояву цих симптомів значно варіюється у різних людей. На прояву симптомів можуть надавати дію також причина захворювання щитовидки, ступінь гормонального дефіциту і тривалість невиявленого захворювання.

Якщо у вас є інші захворювання, то порушення в роботі щитовидки можуть посилювати їх прояви. Однією з ознак проблем в цій області можуть бути нездатність схуднути довгий період часу або безпричинне наростання ваги в кілька кілограмів, які викликаються, як правило, гіпотиреозом. Брак гормонів щитовидної залози робить людину млявою. Уповільнений переварювання викликає запор, знижений метаболізм призводить до збільшення ваги і підвищеного холестерину.

Але оцінювати такий набір ваги потрібно обов’язково об’єктивно. Іноді людині тільки здається, що він їсть мало, а коли починаєш з’ясовувати, чому ж він все-таки харчується, то виявляється, що калорійність його раціону просто зашкалює. Перш, ніж ставити діагноз про нездатність схуднути з медичних причин, необхідно спочатку прорахувати калорійність свого раціону, виходячи з рухової активності і віку.

стурбований потрібно і тоді, коли набір ваги супроводжується й іншими ознаками, які можуть вказувати на захворювання щитовидної залози. Ось деякі з них:

• Почуття постійної втоми або сонливості навіть за наявності достатнього відпочинку.

• Часте поганий настрій, депресії або відсутність інтересу до Радована перш речам.

• Більш часті або більш рясні менструації, збій менструального циклу.

• Проблеми з фертильністю або виношуванням.

• Хронічні закрепи навіть при достатньому вживанні клітковини.

• Забудькуватість, втрата концентрації, нездатність зосередитися і труднощі в навчанні.

• Затримка рідини в організмі, набряки, мішки під очима.

• Сухість і свербіж шкірних покривів, навіть при регулярному використанні зволожуючих кремів і лосьйонів.

• Сухість, ламкість або витончення нігтів чи волосся.

  • ознаки доброго метаболізму
  • хто винен що рухового рак
  • що поганого в широка щитовидна залоза
  • як схуднуть при гипотеріозі щитовидки (рак 1ст) видалена

Comments are closed!

_0.32MB/0.00447 sec