Чи можна видаляти родимки. Причини появи родимок

Чи можна видаляти родимки. Причини появи родимок Що таке родимки і чи можна їх видаляти Зміст статті:

Велика кількість родимок – ознака довгожительства

Родимки, або по-медичному невуси, є у кожної людини і являють собою невеликі світло-коричневі

цятки розміром зазвичай не більше горошини.

Причини появи родимок ^

Найчастіше вони розташовуються на тілі, рідше на слизових оболонках або сітківці ока. Дитина народжується на світ без єдиної родимки, перші невуси починають з’являтися у віці 1-2 років при першому засмагу, і, як правило, малопомітні і нечисленні. Найбільш активно родимки з’являються в період статевого дозрівання і під час вагітності. чому сприяє гормональна перебудова організму.

Причини появи родимок не до кінця вивчені, але поява нового невуса завжди означає, що в цьому місці у верхньому шарі шкіри накопичився меланін – пігмент, що надає шкірі темний колір.

Однією з причин появи родимок, особливо великої їх кількості, вчені вважають довге перебування на сонці, причому найчастіше невуси з’являються на відкритих ділянках шкіри – обличчі, плечах і руках. Більш схильні до їх появи люди блакитноокі і рудоволосі, з білою шкірою і веснянками, немаловажна роль і генетичного фактора.

Незважаючи на те, що невуси є доброякісними утвореннями, до них треба ставитися дуже уважно, ні в якому разі не травмувати і не припікати домашніми засобами при випадковому пошкодженні. Справа в тому, що невуси, на жаль, іноді можуть перероджуватися в злоякісну меланому – найбільш поширену форму раку шкіри. Тому будь-яка зміна родимки, будь то колір, розмір, болючість або кровоточивість, повинно вас насторожити і зажадати консультації у лікаря-дерматолога.

Незважаючи на те, що володарі великої кількості невусів більше схильні до ризику отримати меланому шкіри, для них є і хороша новина – вчені виявили, що у таких людей набагато повільніше відбувається біологічне старіння клітин. А більш повільне старіння, як відомо, є ознакою довгожительства і суттєво знижує тяжкість прояву різних вікових хвороб, таких як остеопороз, серцево-судинні захворювання та багато інших.

Чи можна видаляти родимки ^

На питання, чи можна видаляти родимки, медики відповідають позитивно, якщо в цьому є необхідність, наприклад при травматичних пошкодженнях або якісних змінах невуса. Травматичне ушкодження родимки небезпечно тим, що часто призводить до її інфікування і деформації. Особливо схильні до цього родимки, що знаходяться на долонях, підошвах, волосистої частини голови та шиї, а також ті, які постійно зачіпаються одягом і аксесуарами, травмуються при голінні і розчісуванні. Будь-яка травма – це привід відвідати фахівця, щоб перевірити характер з’явилися змін.

Особливу увагу звертайте увагу на розмір, забарвлення і форму родимок. Якщо вони не збільшуються і не зменшуються в розмірах, значить перебувають у неактивному стані і не представляють небезпеки. Якщо ж якась із них починає посилено рости, підводиться над рівнем шкіри, набуває нерівномірне забарвлення (безладне змішання чорного, коричневого, сірого і рожевого кольорів), має неправильні порізані краю, тріщини або ассиметрична, то потрібно негайно звернутися до лікаря і при необхідності її видалити.

Головними причинами злоякісного переродження невусів медики називають травми і сонячне опромінення. Людям з сочень світлою шкірою і з великою кількістю родимок (понад 50), особливо якщо серед них є великі (діаметром більше 6 мм), необхідно обмежувати час перебування під відкритим сонцем. Їм ні в якому разі не можна «згорати» на сонці, тому що сонячні опіки провокують розвиток злоякісних меланом.

Категорично заборонено заклеювати родимку перед виходом на сонце, бо парниковий ефект також може сприяти її переродження. Найкраще таким людям перебувати в тіні, так як навіть креми для засмаги не здатні повністю захистити невуси від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Щоб не допускати зневоднення шкіри і всього організму, необхідно випивати щодня не менше двох літрів звичайної води.

Ні в якому разі не можна видаляти родимки в косметичних салонах і по домашнім бабусиними рецептами. Сучасна медицина має у своєму арсеналі надійні та безпечні методи видалення невусів – лазерний, мікрохвильової, за допомогою електроізлученія та рідкого азоту. Тільки уважне і дбайливе ставлення до своєї шкіри може захистити вас від можливих серйозних проблем.

Comments are closed!