Чи можна схуднути від аеробіки | Танці фітнес аеробіка здоров’я | Сайт про здоровий спосіб життя, активний відпочинок, спорт і красі

Чи можна схуднути від аеробіки | Танці фітнес аеробіка здоров’я | Сайт про здоровий спосіб життя, активний відпочинок, спорт і красі Чи можна схуднути від аеробіки

28.12.2010 Автор: jonnes Рубрика: Аеробіка Коментарі відключені

Практично будь-яка жінка витрачає титанічні зусилля заради однієї жаданої

мети – схуднути. Добре це чи погано? Чи у всіх випадках дійсно потрібно худнути? Як «зробити» собі спортивну і привабливу фігуру? «Аеробіка взагалі щось дає. »…

Відповіді на ці та багато інших питань ви почуєте сьогодні від керівника Студії Dream Dance, майстра спорту зі спортивної гімнастики, інстуктора-методиста, фахівця в галузі рекреації та ОФК – Ірини Парусенковой.

– Ірина, сьогодні ти виступаєш не зовсім у звичній для себе ролі, зазвичай ти сама є автором опублікованого матеріалу. Але сьогодні ми вирішили відійти від сформованої традиції і побудувати бесіду за листами і усним зверненням наших читачів, а також шанувальників твого унікального і надзвичайно дієвого методу тренувань по будь-яким видам фізичних, спортивних і танцювальних комплексів.

– Так, ситуація не зовсім звична для мене, але я спробую давати повні і зрозумілі відповіді. Принаймні, давай спробуємо.

– Тоді – перше питання від наших читачів: «Кажуть, що заняття аеробікою уповільнюють старіння організму. Це правда чи ні? І якщо це – правда, то через що так відбувається? »(Тетяна, 39 років).

– Стан організму, зокрема серцевого м’яза і судин з віком не поліпшується. Середні показники загального стану серцево-судинної системи погіршуються приблизно кожні 10 років життя людини. Судини втрачають еластичність, в них накопичуються відкладення, погіршується кровотік, з часом засмічуються легені і т. д. Серце змушене витрачати все більше зусиль для забезпечення нормального кровотоку і постачання органів киснем. Регулярні заняття аеробікою змушують весь організм працювати ефективно і злагоджено. Органи регулярно тренується людини, нормально забезпечуються киснем, тому що у нього немає проблем з серцем, прохідністю судин і т. п. Аеробні тренування запобігають розвитку багатьох захворювань. Ось, в результаті всього цього, середні показники старіння у тих, хто тренується, набагато нижче.

Забезпечена киснем шкіра зберігає еластичність, що перешкоджає появі зморшок і сіточок. Постава, хода, підтягнутість, посмішка, впевненість у собі… Все це в комплексі створює враження молодості в очах оточуючих. І не тільки враження – так воно і є насправді. Заняття аеробікою подовжують активне життя на десятиліття. Старіння, на жаль, не можна запобігти, але його можна уповільнити, причому, значно. Тренуйте своє серце, розвивайте витривалість, і ви будете почувати себе молодою і виглядати молодше набагато довше, ніж ті, хто за собою не стежить.

– Спасибі, тепер наступне питання: «Моя подруга ходила на заняття з аеробіки три місяці по 3 рази на тиждень, в результаті тільки стала більш витривалою, але не схудла абсолютно, втомилася займатися і кинула. Значить, аеробіка не допомагає схудненню? Чи як це розуміти? »(Жанна, 24 роки).

– Ну, що ж, такі скарги та висновки аж ніяк не рідкісне явище і ваша подруга, Жанна, далеко не виняток. Відповідь на ваше питання не може бути коротким, тому приготуйтеся слухати уважно.

Зовсім не «аеробіка спалює жир» і не «аеробіка скидає вам вагу». Спалюєте жир – Ви і втрачаєте вагу – Ви. Аеробіка тільки допомагає вам це робити. Тому давайте відразу розмежувати поняття «відвідувати заняття» і «займатися». Це абсолютно різні речі. Аеробний ефект досягається після 40-60 хвилин безперервного руху з повною викладкою і віддачею. Це називається – «Займатися». А якщо «відвідувати заняття» і створювати імітацію кипучої діяльності, а насправді «шлангувати» і не виконувати вправи так, як того вимагає тренер, тоді нічого чекати результату.

Другий аспект результативності занять – правильне харчування. Якщо ви не змінили своїм поганим гастрономічним звичкам – сподіватися на результат складно. Аеробіка дає вам можливість змінити своє життя і та витривалість, про яку згадала ваша подруга, зовсім не марна річ. Якраз витривалість і є вже інший рівень розвитку серцево-судинної системи, при якому поживні речовини значно краще годують кожну клітинку вашого організму. Тренована людина набагато рідше дихає, тому що його вдих повноцінний і рідше відчуває потребу в їжі, тому що краще переробляє поживні речовини. Вам необхідно тільки трохи допомогти своєму організму, а не напихати його жратва і гамбургерами.

Жанна, ваша подруга перестала займатися, тому що втомлювалася? Але ж без втоми можна. Саме втома після занять і є одним з показників того, що заняття приносять користь. Чим довше ви валяєтеся на дивані, тим важче вставати. Чи не правда? Яким чином, поживні речовини потраплять до ваших клітинам, якщо енергії для цього у вашого організму просто немає? Витривалість підвищує працездатність організму і це стосується не тільки тренувань, а й звичайного повсякденного життя. Розвинувши витривалість, ви зможете обходитися малою кількістю їжі не втрачаючи працездатності, завжди бути бадьорими і життєрадісними, підвищиться ваша стійкість в стресових ситуаціях, а це теж сприяє меншому споживанню їжі.

І, нарешті, третій аспект. Буває так, що зайва вага або надлишок жирових відкладень в якійсь частині тіла є наслідком гормональних порушень. Якщо є підозри що у вас щось в цьому роді – раджу звернутися до лікаря-ендокринолога. Заняття вам не допоможуть і навіть можуть погіршити ситуацію. Так що якщо ви знаєте, що харчуєтеся помірно, але ніяк не можете позбутися від неконтрольованого накопичення жирової тканини – краще йдіть до фахівця.

– Питання: «Я займаюся аеробікою три рази на тиждень. Досить такої частоти занять, щоб поліпшити фігуру і схуднути? »(Лана, 26 років)

– Лана, всі жінки хочуть бути красивими і ви не виняток, але от питання про схуднення, ні в якому разі не можна прирівнювати до поліпшення фігури. Свого часу, з легкої подачі різних кутюр’є, виникла мода на фігури типу «швабра». Моделі виходили на подіуми, і складалося враження, що вони не демонструють одяг, а марширують на кладовищі. Зараз мода на субтильні фігури пройшла, і, слава Богу. Як і у всі часи красивим вважається, насамперед, здорове тіло. Не потрібно прагнути схуднути, у що б то не стало. Бути худим і нездоровим немає ніякого сенсу. Здоровий баланс, треноване тіло, летить хода і легкі рухи – ось це справжня краса.

Аеробіка дійсно допоможе вам стати більш сексуальною і привабливою. Правда, м’язів від «чистої» аеробіки більше не стане і це – факт. Саме тому мої тренування комплексні. оскільки покликані коректувати фігуру, а без роботи з м’язами це неможливо. Але навіть якщо ви займаєтеся виключно аеробними вправами, то, безсумнівно, знизите вміст жирової тканини і будете значно стрункішою. ??

Насчет частоти занять можу сказати наступне. Немає ніякої премудрості в розрахунку, і ви самі можете чудово з цим впоратися.

Одна година аеробного тренування спалює приблизно від 300 до 850 калорій (залежить від інтенсивності і вашої ваги). Один грам жирової тканини – приблизно 7 калорій. Всі подальші дії полягають у тому, щоб розрахувати навантаження таким чином, щоб витрата калорій був більше, ніж отримання (якщо хочете схуднути). Складіть план занять. режим харчування і строго їм дотримуйтесь. Підібрати частоту занять вам допоможе тренер. Можете орієнтуватися на загальні дані – вважається, що необхідна норма інтенсивного фізичного навантаження для людини – 6 годин на тиждень. Причому, це можуть бути не лише заняття аеробікою. Біг підтюпцем, ходьба. велосипед, басейн, танці… та все що завгодно. Головне, щоб у період цих занять частота серцевих скорочень (ЧСС – пульс) становили приблизно 70% -80% від максимальних, а для цього потрібно правильно розраховувати фізичне навантаження. Тільки тоді можна говорити про аеробному ефекті.

– Питання: «Я займаюся аеробікою вже 5 місяців. Хочу трохи скинути зайвий жир, але вага не змінюється. Що робити? »(Марина, 35 років)

– Дорогі мої, ну хто вбив вам в голову, що чим менше ви важите, тим ви гарніше? Краса це комлексного поняття і цілком вимірюється. Це співвідношення, росту, ваги, об’єму жирової та обсягу м’язової тканини. Але ви не можете зробити такі виміри в домашніх умовах, для цього є спеціальні прилади, наприклад – жироанализатор або каліпер. Вважається, що для жінки норма вмісту жиру – 17% -25% від загальної маси тіла.

А що ви зважуєте, коли встаєте на ваги? Ви вимірюєте ЗАГАЛЬНУ масу тіла, причому навіть цей вимір не є об’єктивним. Наприклад, позаймались, втратили 500 калорій. У ваговому еквіваленті це приблизно 71 грам жирової маси. Перше питання – ви це дуже сильно помітите на підлогових вагах? Напевно – немає. А якщо, потренувавшись, випили склянку води (250 мл), а потім встали на ваги? Що ви там тоді побачите? Думаю, що подальші приклади зайві.

Маса тіла визначається сотнею параметрів, тому не особливо раджу довіряти вагам, особливо при вимірі змін маси до 10 кг. Зваживши раз – 68 кг, сходила, пардон, в туалет і вже – 66 кг, щільно поїла – 67,5. Про що можна говорити далі?

Тепер, що стосується вашого питання, Марина. Заняття, це не дієта, тому результатом фізичних вправ завжди є не тільки спалювання жирової тканини, а й заміна цієї тканини тканиною м’язової або ущільнення самої м’язової тканини. Якщо у вас немає можливості виміряти процентний склад жиру в організмі, тоді моя порада – орієнтуйтеся на обсяг. А кращим «домашнім» індикатором змін обсягу завжди була і буде одяг. Якщо ви відчуваєте, що одяг стала вільніше, а вага ваш не знизився, то знайте – це не одяг розтягнулася і вам не ввижається. Це означає, що ваша м’язова тканина ущільнилась, збільшилася в масі і витіснила частина жирової тканини. А от якщо вага вашого тіла не змінився, а речі стали тісними (де саме вони стануть тісними, звірте з вашим типом фігури) – значить, швидше за все, жиру стає більше, а м’язова тканина зменшується в об’ємі. Значить потрібно вносити корективи в режим харчування і режим тренувань.

– Ірина, спасибі тобі, але, на жаль, обсяг статті не дозволяє продовжувати розмову. Думаю, що найближчим часом ми повернемося до цього інтерв’ю, бо питань ще багато.

– Дякуємо усім нашим читачам, за увагу до студії і цікаві запитання. До зустрічі!

Бесіду вела Ксенія Скворцова

Comments are closed!