Чи можна схуднути в тренажерному залі?

Чи можна схуднути в тренажерному залі? Чи можна схуднути в тренажерному залі?

У тренажерному залі схуднути можна. Але для цього потрібно дотримуватися кількох умов і слідувати деяким принципам. Тепер про все по порядку.

Я тренер. І коли мені дівчина (чи хлопець) говорить, що хотіла б схуднути,

то я розумію, що вона хоче не просто прибрати жир і стати худою. Але хоче при цьому зберегти або трохи наростити м’язи, щоб її фігура виглядала привабливою. Це однаково вірно і для жінок, і для чоловіків. Просто останні хочуть трохи побільше м’язів.

Займаючись тільки силовими тренуваннями, ви ніколи не схуднете. Це перша річ, яку вам необхідно зрозуміти. Друга річ: тренування на тренажерах, рівно як і з гантелями і штангами, не обов’язково можуть бути силовими. Сподіваюся, ви зрозуміли, що в тренажерному залі можна гойдатися, а можна займатися тією ж аеробікою, використовуючи для цього штанги і тренажери.

Поїхали далі. Коли ви просто гойдаєтеся, то підсилюєте анаболічні процеси в своєму організмі. Іншими словами ви підсилюєте процеси росту м’язів і підшкірного жиру. Тобто набираєте вагу. Коли ви займаєтеся аеробним тренуванням – ви підсилюєте катаболічні процеси у вашому тілі. Це означає, що ви прискорюєте процеси розпаду м’язової і жирової тканини. Тобто худнете. В одному випадку ви отримуєте фігуру з м’язами і жиром, в іншому – без жиру і без м’язів. Я думаю, що ні перший, ні другий варіант не підійдуть ні чоловікам, ні жінкам.

Виходить, що неможливо набрати м’язову масу без жиру і схуднути, не втративши при цьому м’язи? Таке можливо, але лише в якійсь мірі. І ступінь ця залежить від того, наскільки тонко ви навчитися балансувати між анаболічними (синтез жиру і м’язів) і катаболическими (розпад жиру і м’язів) процесами. Якщо ви навчитеся цьому «мистецтву», то зможете створити собі практично будь-яке тіло, яке забажаєте.

Я вас швидше за все залякав, але насправді все трохи простіше)). Необхідно всього лише поєднувати силові тренування і аеробні. Силові тренування будуть сприяти набору ваги, а аеробні – його зниження. У результаті маса вашого тіла не буде помітно змінюватися.

Але буде змінюватися якість!

Поступово кількість жирової тканини буде зменшуватися, а кількість м’язової маси – збільшуватися. Але це все при тому (нагадаю ще раз), що вага тіла не змінюватиметься. Тобто таким способом ви не накачаєте великих м’язів, але і вага тіла не зменшиться. Фігура стане набагато красивіше. Адже м’язи важать на 30% важче жиру. І при одній і тій же масі тіла мускулиста фігура виглядає набагато компактніше і менше, ніж просто товста.

Тепер, сподіваюся, ви зрозуміли основний принцип поєднання силових і аеробних тренувань. Залишилося розглянути заключний питання: як їх правильно поєднувати. І тут є два варіанти.

Варіант перший . Чергувати силові тренування з аеробними. Про це розказано в статтях Як схуднути за допомогою тренувань і бігу і Схуднення в домашніх умовах. Тобто, припустимо, два рази на тиждень ви гойдаєтеся і два рази на тиждень – будь-яке аеробне навантаження (не обов’язково біг). Такий підхід зажадає від вас великих витрат часу і сил (не спокушайтеся, другий підхід теж). Виходить, що ви приходите в зал і качаєте м’язи, потім займаєтеся аеробікою і змушуєте тим самим організм позбутися зайвої ваги.

Другий варіант. Ви займаєтеся тільки в тренажерному залі. Але тренуєтеся таким чином, що виконуєте багато підходів з невеликим і середнім вагою і коротким відпочинком між підходами. Що при цьому відбувається? При цьому ваша силове тренування зміщується в бік аеробного. Іншими словами виходить – силова аеробіка. Як то кажуть: ні нашим – ні вашим. Хтось вам може сказати, що ви займаєтеся дурницями. І м’язи не наберете і не схуднете. І в принципі буде правий. Але, як я вже сказав вище, фігуру можна зробити набагато красивіше, не змінюючи її вагу. Ось вам пару варіантів таких тренувальних комплексів: Комплекс вправ для схуднення і План тренувань для жінок – суперсети.

Але найцікавіше вас чекає в кінці цієї статті. Тобто зараз. Маніпулюючи силовий і аеробного навантаженням можна зміщати ефект як в одну, так і в інший бік. Хочете більше схуднути? Аеробіка – три рази на тиждень, а качалка – один раз. Хочете більше м’язів – навпаки. Збільшуючи або зменшуючи інтенсивність тренувань у тренажерному залі ви також впливаєте на зміщення ефекту в ту чи в іншу сторону. Ну і все в такому ж дусі.

У вмінні грамотно маніпулювати силовий і аеробного навантаженням і криється справжнє мистецтво побудови власного тіла.

Підписуйтесь на нові статті. Удачи!

Додаткова інформація Популярні статті Свіжі статті

Comments are closed!

_0.31MB/0.01170 sec