Чи можна схуднути на кашах? Jhealth. ru

Чи можна схуднути на кашах? Jhealth. ru Чи можна схуднути на кашах?

Loading.

На перший погляд таке питання може здатися абсурдним. Адже каші – це продукти, що містять вуглеводи. Вуглеводи – це джерело енергії. Відомо, що надмірна кількість

вуглеводів перетворюється в жири, запаси яких відкладаються в організмі.

Саме тому турботливі бабусі годують маленьких дітей кашами з метою домогтися достатньої в їх розумінні заходи вгодованості. Тим не менш, інтернет кишить повідомленнями про дієти для схуднення на основі каш. Парадокс? Спробуємо розібратися.

Вуглеводи для схуднення – в чому секрет?

Вуглеводи бувають різні. Приміром цукор або шоколадні цукерки – це теж вуглеводні продукти, що містять прості цукру. Фахівці зі спортивного харчування рекомендують їх вживати людям, які ведуть дуже активний спосіб життя або інтенсивно тренуються, тобто витрачають багато енергії. Охочим схуднути варто виключити ці продукти з раціону.

Каша… да каша – їжа наша

Круп’яна каша – це джерело складних вуглеводів, які повільно засвоюються і сприяють рівномірному постачанню організму енергією.

Крім того, в крупах містяться баластні речовини (клітковина, яка посилює перистальтику кишечника), вітаміни і мікроелементи необхідні для забезпечення нормального обміну речовин і збереження здоров’я. До слова – гречана крупа рекордсмен за вмістом заліза і деяких незамінних амінокислот.

Таким чином, за умови дотримання деяких правил, на кашах можна схуднути без шкоди для самопочуття. А саме: варити або запарювати їх окропом додаючи жирів, солі і цукру. Допускається закушувати готову страву огірками, капустою, редискою, помідорами, зеленню. Рекомендується пити зелений або трав’яний чай, мінеральну воду без газу.

Мінуси дієти на каші

Об’єктивно: лікарі-дієтологи категорично заперечують проти будь-яких монодиет, тому що денний раціон здорової людини повинен бути збалансованим і містити безліч різних компонентів (у тому числі тваринний білок).

Суб’єктивно: на тлі монотонного смаку каш іноді хочеться чогось смачненького.

Очевидні плюси

Переїдання виключено. Відчуття ситості приходить швидко і залишається надовго. Кишечник скаже своє персональне «спасибі!» За високий вміст клітковини. Досягається зниження ваги від 0,5 кг до 1 кг на день і ефект загального оздоровлення системи травного тракту.

Comments are closed!