Чи можна пити воду, їсти і курити перед УЗД черевної порожнини

Чи можна пити воду, їсти і курити перед УЗД черевної порожнини Що можна їсти і пити перед УЗД черевної порожнини

Призначення ультразвукового дослідження органів черевної порожнини в даний час є одним з найбільш часто проведених заходів. Важко підібрати

настільки інформативний метод діагностики, завдяки яким можна визначити різні ураження, підшлункової залози, печінки, жовчних проток і жовчного міхура.

Крім того, УЗД – діагностика дозволяє оцінити точний стан та інших органів, наприклад, селезінка і шлунок. У даній статті буде докладно розглянуто, якими мають бути дії пацієнта перед УЗД черевної порожнини та інша корисна інформація.

Підставами для проведення даного виду дослідження є усілякого роду підозри на наявність захворювань органів травного тракту:

  Гострих і хронічних запальних поразок (цирозу печінки, гепатиту, панкреатиту, холециститу); Пухлин (доброякісних і злоякісних).

У яких випадках необхідно проведення УЗД органів черевної порожнини?

Даний вид діагностики рекомендований:

  Для встановлення причин виникнення болів у животі; Для виявлення наявності аневризми черевної частини аорти, наявності, її стану і розмірів; Для оцінки розмірів і форми печінки, виявлення пухлинних і запальних захворювань печінки; З метою визначення наявності каменів у жовчних протоках і порожнини жовчного міхура, їх положення і розмірів; Для діагностики запальних захворювань або пухлин підшлункової залози; З метою діагностування пошкоджень в результаті різних травм.

Досить часто УЗД виконують і в процесі лікування захворювань органів травної системи з метою контролю за його ефективністю.

У випадку якщо Вам показано УЗД, то в першу чергу Вам потрібна правильна підготовка.

Інформація про підготовку до УЗД черевної порожнини

Без правильної підготовки до УЗД всі отримані дані можуть бути неправильно оцінені, саме тому їй необхідно приділити особливу увагу. Перед даним дослідженням, протягом декількох днів слід дотримуватися спеціальної дієти, яка спрямована на усунення підвищеного газоутворення (метеоризму), а також є спеціальну їжу. З цією метою цього з щоденного раціону слід виключити сирі фрукти, овочі, бобові, чорний хліб, газовані напої, соки, квашену капусту та інші продукти.

Ще один важливий момент, приблизно за 2-3 дні до початку обстеження можна приймати спеціальні ферментні препарати (рекомендовані фахівцем), вони сприяють зниженню газоутворення в кишечнику. У день проведення дослідження такі препарати не використовуються.

Безпосередньо в день дослідження бажано не вживати їжу, це стосується найближчих 8-12 годин перед його початком. Оптимальний час проведення УЗД, звичайно ж, ранок. Якщо ж обстеження призначено на інший час (після обіду), то вранці можна випити несолодкий чай і з’їсти підсушений білий хліб, головне, щоб до дослідження залишалося не менше 6 годин.

У разі, якщо пацієнт, якому необхідно призначення УЗД черевної порожнини, страждає серцево-судинними захворюваннями і отримує відповідне лікування спеціальними медичними препаратами, то таку терапію скасовувати не слід, але про прийом таких ліків необхідно повідомити фахівця рентгенолога. Підготовка таких пацієнтів також не відрізняється.

Додаткова інформація щодо харчування перед проведенням УЗД

Список дозволених продуктів, які можна їсти перед початком ультразвукової діагностики черевної порожнини:

  Зернові каші: ячну, гречану, лляну, овес на воді; М’ясні страви: м’ясо птиці, яловичину; Можна їсти нежирну рибу – приготовлену на пару, запечену або відварену, нежирний сир.

Харчування має бути дробове, вживання їжі 4-5 разів протягом доби приблизно через кожні 3-4 години, невеликими порціями. Вживання рідини (неміцний чай, вода) до 1,5 л за добу.

Ультразвукове дослідження виконується як в ранкові (натще), так і більш пізні години. Якщо ж процедура призначена на післяобідній час, можна поснідати рано вранці, після чого заборонено вживати їжу і пити воду.

З раціону слід виключити продукти, які стимулюють процеси газоутворення в кишечнику:

  не можна їсти бобові (квасоля, горох) сирі овочі і фрукти хлібобулочні вироби (небажано їсти торти, печиво, пиріжки і булочки) молочні продукти рибу і м’ясо жирних сортів солодощі (цукор, цукерки) не рекомендується пити соки, кава, газовані напої, а також алкоголь воду перед дослідженням пити не рекомендується

Також не бажано палити перед проведенням УЗД, оскільки нікотин, який міститься в сигаретах, може викликати скорочення жовчного міхура, а це може спричинити за собою постанову неточного діагнозу.

Інформація про результати проведення дослідження

Трактуванням результатів УЗД черевної порожнини повинен займатися виключно фахівець рентгенолог. Тільки він може встановити найбільш точний діагноз, що значно підвищує шанси на швидке одужання.

За допомогою ультразвукової діагностики органів черевної порожнини можна вчасно виявити цілий ряд досить небезпечних для життя захворювань і почати їх своєчасне лікування, не чекаючи настання гострих (холецистит) або невиліковних захворювань (пухлинні процеси). Не варто забувати, що правильна підготовка до дослідження – запорука точного діагнозу.

 • чи можна їсти перед узд
 • узд очп
 • чи можна пити перед узд
 • чи можна перед узд їсти
 • чи можна пити чай перед узд
 • чи можна пити воду перед узі підшлункової
 • перед узд не їсти
 • уздочп
 • исти перед узи
 • можна їсти перед узд

Comments are closed!

_0.31MB/0.00597 sec