Чи допоможе плавання для схуднення?

Чи допоможе плавання для схуднення? Чи допоможе плавання для схуднення?

Вважається, що один з кращих способів схуднути – регулярне відвідування басейну. Плавання дуже популярно серед людей, які не люблять проводити час в тренажерному залі, а замість цього набагато охочіше вибирають більш приємні форми фізичної

активності. Передбачається, що під час відвідування басейну спалюється багато калорій, однак насправді мало хто знає їх точну кількість. Тому, перш ніж прийняти рішення про прилучення до «плавальної дієті», слід дізнатися справжню залежність між цим видом спорту і втратою ваги.

Басейн і втрата ваги

Плавання розглядається як відмінна вправа для формування фігури – в основному за рахунок того, що під час занять ним, працюють практично всі групи м’язів. Але якщо метою є плавання для схуднення, потрібно також враховувати якість та інтенсивність вправ. Втрата ваги пов’язана з спалюванням більшої кількості калорій, ніж зазвичай. При швидкому бігу людина спалює більше калорій, ніж при неспішної підтюпцем. Те ж саме і з плаванням. Просто «плюханьем» і пускання бризок в басейні не принесе значних результатів. Тільки тоді, коли заняття супроводжується реальними фізичними зусиллями, можна говорити про ефективну втрати ваги.

Басейн і калорії

Щоб швидко і потужно рухатися у воді людина включає в роботу відразу кілька груп м’язів: руки, плечі, ноги, сідниці та інші. Це означає, що під час плавання активне навантаження відчуває як верхня, так і нижня частини тіла. При плаванні брасом або на спині спалюється майже стільки ж калорій, як під час швидкої ходьби або повільного бігу. Людина вагою близько 60 кг спалює приблизно 240 калорій за 30 хвилин занять в басейні. Інші стилі – батерфляй або кроль, вимагають більше зусиль, і відповідно з їх допомогою спалюється більше калорій – до 350 (що еквівалентно з’їденим плитці шоколаду з колою, спагетті або великої порції морозива з шоколадною глазур’ю) за півгодини занять. Але плисти безперервно протягом 30 хвилин одним з цих стилів досить важко. З цієї причини, кращим рішенням буде час від часу міняти манеру і швидкість плавання.

Наше тіло і плавання

Втрата ваги під час занять у басейні може бути досить ефективною, тому що опір води змушує м’язи посилено працювати. В результаті згорає більше жиру і збільшується м’язова маса. Проте недавні дослідження дали несподівані результати. Порівнювали втрату ваги у людей, які плавали в басейні з тими, хто займався іншими видами спорту. Виявилося, що під час занять (тривалість їх була однаковою), ті, хто відвідували басейн, втрачали меншу вагу. Як пояснюють фахівці, причина такого явища криється в зниженні температури, при зануренні у воду, що призводить до збільшення апетиту. Після плавання люди зазвичай їдять більше ніж зазвичай, а це «повертає» калорії, з такими труднощами «втрачені» під час фізичної активності.

Незважаючи на результати цього експерименту, не варто відмовлятися від занять таким прекрасним видом спорту, яким безсумнівно є плавання. Плавання для схуднення – це можливо. Просто слід пам’ятати про те, що плавати потрібно з правильною інтенсивністю, а після тренування, спробувати не їсти більше, ніж завжди. У всякому разі, першу годину після занять у басейні, намагайтеся нічого не їсти, і не пити. Щоб спалювати жир швидше рекомендується поєднати плавання з іншими вправами. Хорошим рішенням може стати чергування плавання з водною аеробікою. Не зайвим буде раз на тиждень хоча б на 45 хвилин відвідати тренажерний зал. Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, можна з упевненістю сказати, що результати не змусять себе довго чекати.

© Автор: Марина Попова

© Фото: depositphotos. com

  • годину в басейні калоріи

Comments are closed!

_0.31MB/0.01042 sec