Червоне вино і його корисні властивості – Все про їжу і її приготуванні – www. calorizator. ru

Червоне вино і його корисні властивості – Все про їжу і її приготуванні – www. calorizator. ru Червоне вино і його корисні властивості

Червоне вино може супроводжувати розкішну вечерю або скрасити сумовитий вечір після важкого дня. Багато хто впевнений у тому, що його вживання, як і будь-якого

іншого алкогольного напою, шкодить організму. Інші навпаки, віддають перевагу саме червоному вину, вважаючи його універсальним ліками від усіх хвороб. Стародавні римляни казали: «in vino veritas, et in aqua sanitas» – «Істина у вині, а здоров’я у воді», підкреслюючи протилежний вплив на людину двох основних напоїв тих часів. І якщо вино залишилося все таким же п’янким і піднімає настрій, то думка про його дію на організм людини було неодноразово переглянуто.

Сучасні дослідження свідчать, що регулярне вживання вина в розумних дозах добре впливає на здоров’я. При цьому саме червона його різновид найбільш корисна, трохи меншими позитивними якостями володіє рожеве, а біле майже не представляє інтересу з точки зору здоров’я.

Основна дія червоного вина припадає на серцево-судинну систему. Науково доведено, що люди, що випивають за обідом келих цього напою, у багато разів скорочують можливість інфаркту міокарда, серцевої недостатності та пов’язаних з нею захворювань. Це обумовлено перш за все змістом ряду речовин: флавоноїдів, керцетіна і ресвератрола. Їх концентрація в червоному вині може бути різною залежно від технології виробництва і сорти винограду. Важливо, щоб у вино потрапляла не лише м’якоть ягід, що містить яблучну кислоту. винну кислоту. лимонну кислоту. азотисті сполуки і пектин. але і шкірка з кісточками, які насичені поліфенолами, мінеральними і дубильними речовинами. Тому потрібно правильно вибрати вино, щоб воно принесло користь, а не шкоду здоров’ю.

Вважається, що найкращі вина вирощуються у Франції та Італії. Цим пояснюється напівжартівливий феномен «французького парадоксу». Справа в тому, що під в цих країнах користується популярністю найбільш шкідлива з точки зору серцево-судинної системи їжа, що містить велику кількість насичених жирів, борошняні продукти і велика кількість цукру. Однак процентне співвідношення летальних випадків від хвороб серця і судин у багато разів менше, ніж в інших країнах. Самі французи, і перш за все, французькі медики схильні пояснювати це регулярним вживанням червоного вина. Крім розслабляючого і заспокійливого дії, червоне вино впливає на організм як слабка дієта, знижує швидкість старіння і збільшує тривалість життя. Насамперед це зумовлено вмістом в червоному вині ресвератрола – активної речовини, що знижує рівень холестерину, що виступає в якості антиоксиданту і Антимутагени, що володіє протизапальною дією, крім того, що уповільнює розвиток раку і пригнічують новоутворення, розвиток і прогресування ракових клітин. Це з’єднання успішно застосовують у фармакології при лікуванні багатьох важких захворювань, проте в червоному вині воно знаходиться в настільки невеликих дозах, що може впливати на організм лише при регулярному вживанні.

Крім того, ресвератрол в поєднанні зі спиртом і містяться у вині кислотами смертоносний для багатьох збудників, наприклад, сальмонели, при цьому нормальне функціонування кишкової флори не порушується. Іноді властивість червоного вина спалювати жири і діяти як дієта зниженою калорійності використовується в складанні програм для схуднення, однак слід пам’ятати, що вино саме по собі розпалює, а не притуплює апетит, тому важлива помірність і особисті відчуття людини під час дієти.

При вживанні вина, як і будь-якого іншого алкогольного напою, потрібно пам’ятати, що його користь закінчується там, де починається надмірність: лікарі рекомендують пити не більше двох келихів в день чоловікам і не більше одного келиха представницям прекрасної статі при регулярному споживанні, і обмежитися відповідно п’ятьма і трьома келихами під час вечора або свята. Слід мати на увазі, що червоне вино містить етанол (16 г на 150 мл – один келих), який відноситься до отрут і наркотичних речовин, наслідком його непомірного споживання є отруєння і залежність, яка може призвести до важкого алкоголізму.

Рожеве вино поширене на півдні Франції – в Провансі. Виходить, також як і червоне, з чорного винограду. однак розчавлена??м’якоть меншу кількість часу контактує з шкіркою, тому ряд корисних властивостей може загубитися. При цьому рожеве вино вважається більш легким і містить менше етанолу.

Глінтвейн – червоне сухе вино, розігріте з цукром. прянощами, лимоном або апельсином. Лікарі радять вживати його при респіраторних захворюваннях, кашлі, застуді. Дія глінтвейну можна підсилити за допомогою меду. іноді додають коньяк або ром. Випитий на свіжому повітрі, цей напій добре зігріває і практично не п’янить, тому його часто продають на різдвяних і новорічних базарах, вуличних святах.

Автор: Марія Лев (спеціально для Calorizator. ru)

Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.

Comments are closed!