Бурий рис для схуднення: правила дієти з неочищеним рисом

Бурий рис для схуднення: правила дієти з неочищеним рисом Бурий рис для схуднення

Рис – один з найбільш популярних харчових продуктів у всьому світі. Він забезпечує до 50% щоденних калорій для половини населення планети. Але не всі різновиди однаково корисні.

Бурий або коричневий рис є одним з найбільш корисних і поступається, мабуть, лише диким сортам, покритим чорної оболонкою. Крім максимальної поживної цінності він може запропонувати вам реальну допомогу в схудненні і управлінні вагою.

Бурий рис – цільне зерно, заховане під неїстівної зовнішньою оболонкою. Для отримання білого зерна його перемелюють і полірують, видаляючи при цьому не тільки висівки, але також 67% вітаміну B3, 80% вітаміну B1, 90% вітаміну B6, 60% заліза, 50% марганцю і аналогічну кількість фосфору, більшу частину дієтичного волокна і цінних жирних кислот. Ось чому тільки справжній, неочищений бурий рис слід використовувати для схуднення.

Як схуднути на буром рисі?

Тривале дослідження фахівців з Школи Охорони здоров’я Гарварда акцентувало увагу на харчуванні жінок. За довгих 12 років було опитано 74000 медсестер. Жінки, які часто їли неочищений рис, не тільки не одужали за цей час. Багатьом з них вдалося без особливих зусиль знизити масу тіла.

Отриманий ефект легко пояснити. Бурий рис, подібно до інших дієтичних продуктів, має низький глікемічний індекс (ГІ). Іншими словами, у ньому мало вуглеводів, тому він повільно перетравлюється, не викликає стрибків цукру в крові, надовго дарує відчуття насичення, в тому числі завдяки наявності волокна.

Результати своїх досліджень вчені з Гарварду опублікували в 2003 році в «Американському журналі харчування». Таким чином, підсумували автори дослідження, регулярне споживання бурого ризику призвело до зниження на 49% ризику видужати і набрати зайві кілограми. Навіть проста заміна в раціоні 1/3 білого рису на коричневий знижує ризик розвитку діабету II типу на 16%.

Нюанси зберігання та вживання бурого рису

Натуральні масла, що входять до складу рисової оболонки, є причиною обмеженого терміну зберігання бурого рису. Він досить швидко може стати прогірклим. Тому зберігати неочищена зерно слід в повітронепроникному контейнері до 6 місяців. Перед вживанням і варінням обов’язково промийте його проточною водою.

Дослідження, проведене в Абердинском Університеті в Шотландії, виявила істотний недолік бурого рису, вирощеного в США. Виявилося, що зазначений продукт за змістом миш’яку в 5 разів перевищує показники, зафіксовані для коричневого рису, вирощеного в Європі, Індії та Бангладеш. Але навіть завищена доза не може викликати отруєння, якщо мова не йде про довгострокову і щоденному прийомі в їжу розглядається в статті культури.

  • рис для худання
  • Відгуки дієт з коричневим рисом
  • Диэти з рису?
  • коричневий рис для схуднення
  • неочищений рис
  • Неочищений рис для худання
  • худання з рисом

Comments are closed!