Боротьба з жировими відкладеннями після 40 років – Медичний портал EUROLAB

Боротьба з жировими відкладеннями після 40 років – Медичний портал EUROLAB Боротьба з жировими відкладеннями після 40 років

Метаболізм – це тільки одна з причин, які можуть ускладнити вашу програму схуднення після 40 років. Вік і життя часто діють спільно і влаштовують змову проти нас.

Ми часто говоримо «Це не я, це мій метаболізм»

.

Що ж, якщо вам більше 40 років, всі ці старі відмовки можуть мати під собою підставу. Так, ви можете звинувачувати в усьому ваш метаболізм.

Але не перестарайтеся.

Навіть якщо ви сидите або лежите, читаючи цю статтю, ваш організм продовжує спалювати калорії; ритм, в якому він це робить, називається метаболічним темпом спокою (швидкість обміну речовин у стані спокою). З віком ваш обмін речовин зазвичай сповільнюється приблизно на 5% кожні 10 років, починаючи з 40, тому якщо ваш обмін речовин в спокої становить, наприклад, 1,200 калорій в день у віці 40 років, то в 50 років він буде дорівнювати близько 1,140. < / p>

«У 40 років, щоб не набирати вагу, вам доведеться їсти на 100 калорій в день менше, і це пов’язано ні з чим іншим, крім природного процесу старіння. Таким стане ваш обмін речовин в спокої », говорить Медлін Фернстром, доцент наук, директор Піттсбурзького медичного центру оптимізації ваги і заступник директора Центру харчування Медичного центру при Пітсбурзькому університеті.

Але насправді метаболізм – це тільки частина проблеми. Вік і життя ніби змовляються нас, коли ми намагаємося скинути вагу після 40 років, каже Фернстром.

«У міру того, як ми старіємо, наше життя стає більш складною, це стосується наших відносин з дітьми, на роботі, з старіючими батьками, тому у нас залишається менше часу бути фізично активними і приділяти увагу тому, що ми їмо. Їжа доступна 24 години на день, 7 днів на тиждень, у великих кількостях і за досить низькою ціною, таким чином їжа постійно оточує нас, і ми починаємо неусвідомлено вживати її і робити все менше вправ », каже вона.

Масовий результат

Коли ми починаємо звинувачувати метаболізм у всіх своїх бідах, варто подумати і про інші причини, говорить доктор Памела Пік, професор клінічної медицини в Медичній школі Університету Меріленд в Балтиморі, яка спеціалізується на питаннях харчування і стресу, особливо серед дорослих людей, яким далеко за 40.

«Обмін речовин заснований на трьох різних факторах» говорить Пік. «Перший фактор – це генетика. Поки ми нічого не можемо тут вдіяти – але дайте нам час ».

«Другий фактор – це функція щитовидної залози, і що цікаво, тут вже починає грати роль ваш підлогу. Жінки частіше стикаються з проблемами щитовидної залози, приблизно кожна десята жінка страждає цим, але вони виникають поступово, тому на п’ятому десятку жінки можуть помітити погіршення свого обміну речовин саме через проблеми з щитовидною залозою ».

За словами Пік, третій фактор, що впливає на метаболізм – це м’язова маса. Після 40 років «життя людей змінюється досить радикально, це наче усвідомлення очевидного факту, що ви протираєте свої штани. Ви розумієте, що повинні щось робити, поки не стало надто пізно ».

Недавні дослідження показують, що жінки в середньому втрачають м’язову масу в два рази швидше, ніж чоловіки того ж віку, і це створює величезну різницю в їх здатності втрачати або хоча б підтримувати вагу, говорить Пік. М’язи набагато «більше активні», ніж жир, це означає, що стрункі, м’язисті люди легше спалюють калорії в стані спокою, ніж люди з великими обсягами.

«Тому дуже важливо знати, що м’язова маса значно активізують метаболізм, і ви не повинні її втрачати. Це означає, що середньостатистичний чоловік може втратити в період з 30 до 50 років близько 5-10 фунтів м’язової маси. Жінка теж може запросто втратити таку кількість м’язової маси в результаті неправильного харчування і малорухливого способу життя », говорить Пік.

Бабусині казки?

Звичайно, якщо ви будете чекати довго, наприклад близько 25 років, процес набрання ваги, який з віком прискорюється, може почати рухатися в інший бік, каже дослідник, який вивчає метаболізм у людей старше 70 років.

«Зазвичай люди поступово набирають вагу, в середньому – не все – вони набирають жирову масу і втрачають м’язову масу до віку 65 років, а потім відбувається зворотний процес: вони починають повільно втрачати вагу – знову ж, не всі, але тенденція така, що в багатьох випадках люди 70-80 років починають худнути », говорить доктор Мічі Юкава, магістр суспільної охорони здоров’я, діючий інструктор факультету медицини та відділу геронтології та геріатричної медицини у Вашингтонському університеті, Сіетл.

«Це і є основний предмет мого дослідження – чому вони втрачають цю масу. Це можуть бути різні гормональні зміни, метаболічні зміни і той факт, що вони не їдять так багато, як раніше. Вони втрачають апетит, що може бути пов’язано з низкою факторів, таких як стрес, втрата чоловіка / дружини і друзів, проблеми з грошима і багато інших речей ».

Але ви не повинні чекати, поки вік поставить на вас хрест, каже Фернстром.

«Навіть якщо припустити, що у нас всередині відбувається такий собі біологічний саботаж, це не означає, що кожен з віком приречений набирати вагу. Це черговий міф, що в середньому віці ви обов’язково поправитеся 10-20 кг – так, це може легко статися, але також легко попередити цей метаболічний процес », каже вона.

«Більшість людей набирають приблизно 100 калорій в день, і якщо ви будете є на ці 100 калорій більше, ви можете набрати на 5 кг в рік більше. Тому щоб отримати так званий обвал ваги, не треба вживати занадто багато зайвих калорій. ».

Регулярні вправи допоможуть вам перетягнути метаболізм на свою сторону, додає Пік.

«Види фізичної активності, які люди вибирають в 40 років, далеко не такі інтенсивні, якими вони повинні бути. Тому щоб оптимізувати свій обмін речовин, збільште інтенсивність своїх вправ. Що це означає? Замість того, щоб ходити по рівній місцевості, ходите по пагорбах йди підвищіть опір у ваших вправах на орбітрек ».

  • скільки кілограмів повина набирати людина за рік
  • скильки кг повино бути в 40 рокив

Comments are closed!

_0.31MB/0.00617 sec