Білково-вуглеводна дієта

Білково-вуглеводна дієта Білково-вуглеводна дієта

Білково-вуглеводна дієта, або дієта білково-вуглеводного чергування, хоча і відноситься до екстремальних дієт для швидкого схуднення, все ж менш небезпечна і більше збалансована, ніж, скажімо, знаменита жокейська дієта і навіть звичайна сушка. Вона фізіологічно обгрунтована, і за відсутності

проблем зі здоров’ям є відмінним вибором для швидкого позбавлення від зайвої ваги і обсягів.

Вуглеводно-білкова дієта дозволяє зберегти м’язи, що дуже важливо, і допомагає уникнути уповільнення обміну речовин. При бажанні її можна практикувати кілька місяців, однак приблизно до 3 місяця схуднення настане стійкий ефект плато, і доведеться шукати інші способи схуднення.

Сьогодні дієта Буч, так її ще називають, набула широкої популярності не тільки серед спортсменів, а й серед аматорів.

У класичному варіанті дієта являє собою повторювані цикли, тривалість кожного з яких складає всього 4 дні, їх можна повторювати. Ці цикли побудовані на особливостях фізіології обміну речовин. Джерело вуглеводів при дефіциті їх надходження з їжею це запаси глікогену в печінці і м’язах. Якщо сидіти на безвуглеводної дієті дуже довго, результатом стане втрата глікогену м’язами, що робить їх в’ялими і візуально плоскими. Зазвичай при білкової завантаженні і різкому обділених організму вуглеводами спочатку витрачається глікоген печінки і м’язів, на це йде трохи більше доби, після цього організм перемикається на спалювання жирів. Здавалося б, все добре, але м’язова тканина в умовах вуглеводного голодування нашому тілу здається менш цінною, і по-цьому при затягуванні дієти починають у все більшій мірі витрачатися саме м’язові клітини. Обмін речовин немов лякається голодування, і сповільнюється, при цьому руйнуючи як джерело енергії дорогоцінні білки м’язів…

Білково-вуглеводне чергування допомагає уникнути цього. Коли ви, провівши 2 білкових дня, на третій день влаштовуєте собі завантаження вуглеводами, тіло починає в терміновому порядку запасати глікоген. Одночасно відбувається очищення організму, в полум’ї вуглеводів згоряють накопичилися кетонові тіла, недорозщеплені залишки жирів, і в третій день ви не набираєте вагу, продовжуючи худнути, просто ваш обмін заспокоюється, обманутий великою кількістю вуглеводів.

Однак так як на заповнення глікогену мало 1 дня, передбачений 4 день зі змішаним харчуванням, під час якого обмінний процес остаточно нормалізується.

І з наступного дня можна почати все спочатку.

Така ж дієта, але коли чергуються день білковий – день вуглеводний, буде менш ефективною, тому що при цьому не відбувається повної втрати глікогену і повного його відновлення. Тобто, ви просто не встигаєте почати втрачати жир. Затягування з білкової фазою, якщо білкових днів більше ніж два, призводить до уповільнення обміну речовин і швидкому розвитку плато.

Яким повинен бути ваш раціон в кожен з днів білково-вуглеводної дієти?

Білково-вуглеводна дієта, меню Білковий день

Білкових дня у нас всього два, і ваше харчування під час них можна скласти самостійно, знаючи загальні правила розрахунку меню і рекомендовані продукти. На кілограм маси тіла необхідно 3 грама білка, кількість вуглеводів в їжі в цей день знижуємо до 30-40% від норми. Практикуючи білкові дні часто, ви можете навчитися обходитися всього лише 20 грамами вуглеводів. Жири виключаємо повністю (не використовуємо їх при приготуванні страв, не їмо сир і горіхи, всі ті продукти, де їх багато). Калорійність можна не рахувати, головне дотримати вага білків і вуглеводів в ашей їжі і їх баланс. Є треба в 5 прийомів їжі, обов’язково в дні білкової завантаження приймайте полівітаміни і кальцій.

Рекомендовані продукти:

Курячі грудки, кальмари, яєчний білок, річкова і морська НЕ??жирна риба, пісна яловичина, індичка. Це готують без солі і приправ, варять або запікають, їсти можна скільки хочеться.

З овочів допустимі всі зелені і листові овочі (огірки, салат, шпинат, брокколі, і т. д.). Виключаються солодкі фрукти, коренеплоди та овочі, багаті крохмалем. Навіть ті овочі, які ви їсте, потрібно зважувати і контролювати вміст вуглеводів.

Зрозуміло, що хліб, макарони, будь солодке виключається повністю.

Протягом дня пийте мінералку, чай, можна до 4-5 чашок кави без цукру, загальний обсяг рідини не менше 2 літрів. Рідина ця не затримається в організмі, вона прекрасно виводиться.

Вуглеводний день

Просидівши 2 дня на голому білку, ви зустрінете це зміна харчування з радістю. У вуглеводний день можна їсти «довгограючі» вуглеводи. Тортики і цукерки і раніше під забороною, ми навантажуємо організм довго расщепляющимися вуглеводами, такими як макарони, крупи, хліб, проте, намагаючись залишитися в рамках розумного за загальною кількістю калорій, це можна зробити, зменшивши споживання білка. Залиште невелику порцію м’яса в обід, а всі інші прийоми їжі зробіть чисто вуглеводними.

У вас може з’явитися відчуття, що ви набрали вагу, частково втративши схил попередніх двох днів, не лякайтеся. Вуглеводи просто сприяють деякої затримки рідини, в той час як білкова дієта виводить воду.

Вуглеводно-білковий день

Четвертий день дієти змішаний, вуглеводно-білковий. Побудуйте його за принципом здорового харчування, вранці вуглеводи, в обід вуглеводи і білки, а на ніч білок. Калорійність повинна бути в межах добової потреби з урахуванням навантажень, цього дня не для схуднення, а для того, що б заспокоїти обмін речовин. Скористайтеся нашим сервісом розрахунку добової калорійності для побудови своєї дієти для схуднення.

Спортсмени, багато хто просто захоплюються схудненням люди розробляють власні варіанти дієти білково-вуглеводного чергування, наприклад, альтернативою може стати білково-вуглеводна дієта Малишевої:

  • билково вуглеводна дієта
  • вуглеводно білкова діета жорстка
  • раціон вуглеводно білкової дієти

Comments are closed!

_0.31MB/0.00400 sec