Білкова дієта для вагітних | passion. ru

Білкова дієта для вагітних | passion. ru Що таке білкова дієта для вагітних?

Виходячи з самої назви, це раціон з підвищеним вмістом білка в їжі вагітної. Цей тип харчування обіцяє, що жінка вийде з пологового будинку в тій же формі, якою була до вагітності. Ця дієта рекомендує до 120 г білка

в добу.

Поряд з білком, вагітним під час дієти показані і вуглеводи – до 350-400 г на добу. З раціону виключають свіжий хліб, торти, шоколад, згущене молоко, цукор – ці продукти замінюють соками та фруктами.

Дуже важливий режим харчування і розподіл їжі протягом дня. Оптимальним є 5-разове харчування, з трьома основними прийомами їжі і двома перекусами, інтервали між їжею – 3-3,5 години. До речі, такий частий прийом їжі допоможе впоратися з нудотою. Рекомендації по споживанню води виглядають так: «пийте багато, але в розумних кількостях».

Позитивні сторони білкової дієти:

    немає сильних обмежень у харчуванні; дієта рекомендує вживати достатньо білка, а, як відомо білок є «будівельним» матеріалом клітин і тканин організму; вуглеводи заборонені і навіть рекомендуються – овочі, фрукти і крупи; не рекомендовані прості вуглеводи (солодке, свіжий білий хліб), вони не тільки дають «порожні» калорії, але і сприяють запорів у вагітних. зроблено акцент на режим харчування – дійсно важливу частину в харчуванні.

Але є і деякі недоліки цієї системи харчування:

немає відмінностей в залежності від терміну вагітності, рекомендації єдині від перших тижнів до самих пологів; немає конкретики щодо вживання води, слово «досить» для всіх має різне значення. Основи харчування вагітних

Що ще почитати по цій темі?

Давайте обговоримо, яким має бути харчування вагітної жінки в ідеалі. Погодьтеся, тонка грань – харчуватися таким чином, щоб було достатньо для росту і розвитку малюка і не набрати зайвих кілограмів при цьому. Відразу розвінчаємо міф, що є потрібно «за двох».

Оцініть динаміку збільшення потреби в енергії, в залежності від терміну вагітності:

    до 3 місяців + 100 ккал / добу до нормального калорійності раціону до вагітності; 4-5 місяців + 150 ккал / добу до цього ж показника; 5-9 місяців +300- +500 ккал / добу понад норму для невагітної жінки.

Звичайно, калорійність щоденного раціону для кожної жінки індивідуальна, але в середньому становить 1800-2000 ккал. Це калорійність для невагітних жінок, для жінок не прагнуть схуднути, не мають які-небудь захворювання і з середнім рівнем фізичної активності.

Розподіл їжі протягом дня виглядає таким чином (у відсотках від добової потреби в калоріях):

    сніданок – 30%, 2-й сніданок – 15%, обід – 40%, полудень – 5%, вечеря – 10%.

Вагітним потрібно 60-90 грамів білка на день у першій половині вагітності і 100-120 грамів на день з 5 місяця. Як джерело можна використовувати рибу, птицю, яловичину, нежирну свинину, яйця, молочні продукти . Не всім підійдуть бобові як джерело білка, так як вони складні для переварювання.

Зверніть увагу, білка має бути саме достатньо, але не в надлишку. Адже надлишок білка в харчуванні вагітної створює небезпеку перевантаження організму продуктами розпаду білків – сечовиною, креатинином і сечовий кислотою, що може дати більше навантаження на нирки і печінку.

Не забувайте про різноманітність свого раціону, чим більше видів продуктів, тим більше ймовірність, що ви отримуєте всі необхідні речовини для здоров’я та розвитку малюка. Намагайтеся звести до мінімуму або виключити з харчування гострі страви, страви містять консерванти та барвники.

Також будьте уважнішими до швидко псується продуктам – кондитерські вироби з кремом, молочні продукти, продукти, що містять сирі яйця. Що ж до рідини, то кількість необхідної її можна розрахувати за формулою:

У вийшов обсяг входить чиста вода, соки . неміцний чай, морс. В останні місяці кількість рідини краще знизити до 900 мл на добу.

Як джерела вуглеводів краще використовувати хліб з борошна грубого помолу, овочі, фрукти, ягоди, крупи: гречану, вівсяну та інших злакових культур. Починаючи з другого триместру вагітності слід обмежити споживання кондитерських виробів, варення, цукерок, оскільки вони сприяють збільшенню маси тіла вагітної і плоду за рахунок жирової тканини.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00491 sec