Бігати вранці чи ввечері щоб схуднути » Ваш доктор Айболить

Бігати вранці чи ввечері щоб схуднути » Ваш доктор Айболить Бігати вранці чи ввечері щоб схуднути

Одним з найпоширеніших вправ у тих, хто прагне схуднути, є звичайний біг. Популярність бігу для схуднення обумовлена??тим, що це найбільш доступний вид фізкультури, він не вимагає великих

матеріальних витрат, для занять бігом підходить як звичайний міський парк, так і стадіон і навіть просто безлюдна вулиця. Для того щоб почати бігати для схуднення, достатньо лише великого бажання, невибагливий спортивний костюм і взуття. Однак багатьох новачків у цій справі часто цікавить питання, коли бігати вранці або ввечері щоб схуднути найбільш ефективно і швидко? Дійсно, тема гідна для того, щоб ближче з нею познайомитися, особливо якщо досвід в заняттях спортом – мінімальний.

Не секрет, що людський організм у різний час доби працює в різних режимах – вранці так, ввечері інакше. Це ж стосується і ефективності різних фізичних навантажень, які можуть бути корисними або не приносити очікуваного ефекту, залежно від того, коли їх здійснювати. Бігати можна вранці або ввечері, але для того, щоб схуднути, необхідно вибрати найоптимальніший час доби. Більш того, не можна скидати з рахунків і те, що біг, як фізичне навантаження, може бути взагалі протипоказаний деякої категорії людей. Наприклад, дуже обережно до навантажень слід підходити, якщо є проблеми з серцево-судинною системою, при сильному ожирінні, внаслідок інших несприятливих умов. Тут вже не буде стояти питання про те, коли бігати – вранці або ввечері, в таких випадках, щоб схуднути, необхідно щільно спілкуватися з лікарями.

Крім основних протипоказань за станом здоров’я, не рекомендується займатися бігом, якщо людина на даний момент страждає простудним захворюванням або у нього підвищена температура тіла. Медичний спеціаліст зможе дати точну відповідь на питання, чи можна людині займатися бігом, на основі різних факторів. Наприклад, не завжди гіпертонічна хвороба може стати перепоною для помірних занять спортом, і лікар може дозволити давати організму невеликі навантаження. Найважливішою користю від занять бігом прийнято вважати тренування серцевого м’яза і поліпшення свого фізичного стану. Звичайно, бігати можна і для того, щоб схуднути, але щоб процес був більш ефективний, буде необхідно також дотримуватися певного раціону харчування і займатися іншими фізичними вправами.

Отже, коли краще бігати, вранці або ввечері, чи можна займатися взимку, як це робити найкраще, щоб схуднути? Фахівці, відповідаючи на питання людей про вибір кращого часу для бігу, кажуть, що все залежить від того, які саме цілі ставить перед собою людина. Помічено, що для того, щоб ефективно спалювати накопичені жири, необхідно виконання певних умов.

А) Необхідно спалити всю накопичену в крові глюкозу, оскільки саме цукор є найпершим джерелом енергії для організму.

Б) Потрібно збільшити кров’яний тиск.

В) Слід підвищити температуру тіла.

Виходячи з того, що вранці в людському організмі вміст глюкози мінімально, найбільш оптимально для спалювання жирових запасів буде бігати саме в цей час доби. Тобто, організм в ці моменти буде черпати енергію з накопиченого жиру, активно спалюючи його. У свою чергу, якщо основна мета людини – тренування серцевого м’яза і загальне зміцнення фізичного стану, бігати можна ввечері, хоча принципової ролі в цьому випадку час доби грати не буде. Однак у цьому випадку рекомендується перед тренуванням з’їсти що-небудь солодке, щоб підвищити рівень цукру в крові для необхідної енергії (але не переїдати). Взагалі, вважається, що давати надмірні фізичні навантаження перед сном не рекомендується, особливо якщо часто мучить безсоння. Проте багато в чому оптимальний час тренувань для зміцнення серця залежатиме від індивідуальних фізичних особливостей людини, якщо подобається бігати ввечері і ніякого негативного ефекту не відчувається – можна займатися на здоров’я.

Що стосується занять бігом в зимовий час, тут також немає якихось особливих застережень, відмінних від літніх пробіжок. Зрозуміло, необхідно буде приділити особливу увагу спортивному одязі та взутті, проте надмірно утеплятися не слід навіть у мороз. Зимовий морозне повітря сприяє зрідження крові, при цьому ризик закупорки судин значно знижується. Завдяки зимовим пробіжок можна загартувати і зміцнити організм, проте дуже сильний мороз може стати перешкодою у цій справі, оскільки перестаратися теж не варто. З амуніції варто звернути увагу на спеціальне термобілизна, зимову спортивне взуття та спортивний головний убір – це дуже важливо.

Для того щоб ефективно спалювати жири, необхідно бігати не менше певного часу: вважається, що жировий запас починає перероблятися організмом через 15-20 хв після початку пробіжки. Таким чином, для схуднення необхідно бігати не менше 30-40 хв в день, вранці. Однак тут є і свої нюанси, зокрема, часто людині, яка займається спортом потрібно не просто схуднути, але і бажано придбати гарну фігуру, а для цього слід дорожити м’язовою масою. У таких випадках бігати більше 50 хв не рекомендується, оскільки при тривалих пробіжках виробляється кортизол – гормон, що руйнує білкову структуру тіла.

Отже, для того, щоб спалити жир, необхідно бігати частіше, можна щоранку, якщо мета – тренувати серцевий м’яз, достатньо 2-3 пробіжки на тиждень. Найбільш ефективним і для спалювання жиру і для зміцнення серця вважається біг підтюпцем. Всякий раз, приступаючи до пробіжки, необхідно попередньо розім’яти тіло за допомогою звичайних вправ. Не можна бігати, якщо болять суглоби, зв’язки. Швидкість і темп бігу не повинні бути занадто високими, оптимально підібрані показники пробіжки нагадують швидку ходьбу.

  • бігати щоранку
  • в який час доби тренуватися щоб схуднути
  • Чи можна схуднути якщо щоранку бігати?
  • як бігати щоб спалювати тільки жир

Comments are closed!

_0.32MB/0.01895 sec